Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Fetele,

Am fost la vaccin. Andrei a inceput sa planga cum a vazut dr. Avem 7.07 kg, 67 cm si suntem ok. O mica problemuta la picioruse, la glezne, trebuie sa bagam masaj in continuare...dar suntem mult mai bine, nu mai sunt asa strambe.

A intrebat sotul de diversificare, de fapt el a spus: "putem sa incepem sa-i dam ceva...un morcovel...ceva?". Dr i-a raspuns ferm: "Nu, in niciun caz. Sa stiti ca eu nu recomand asa devreme, muult mai tarziu, mai ales la copiii dezvoltati asa frumos si alaptati exclusiv la san." Cra, cra, cra, asta ca s-o citez pe may.

A plans, dupa cum spuneam inainte de vaccin pana aproape sa iesim din cabinet. De atunci e super ok. Doamne ajuta! Acum doarme cu tati de o ora si ceva. Ma bag si eu imediat langa ei...sper sa nu se trezeasca.
Ne-a dat dr sa luam granule homeopate, thuja, 5 de 3 ori pe zi, 2 zile. La urmatorul vaccin sa luam chiar cu o zi inainte.

Lali, imi pare tare rau:((, sper sa te ajute pauza sa-ti revi. Sper sa nu fie nimic grav. Daca ai nevoie de o prietena sunt oricand disponibila.

Creola, bine ai revenit! Multumim pentru incurajari.

May, si eu cu Andrei procedez la fel cu suzi cand se nervozeaza la san si dupa il mufez iar...de cate ori e nevoie, dar papa.

oanaiasi, imi pare rau pentru experienta avuta cu cei de la elemental, darpoate se rezolva.

lenac, am intrat pe tikki, dar spun ca nu mai fac livrari o perioada. Ma uit si eu poate gasesc ceva fain pentru Andrei.

Voi sunteti superwoman, mai frate, bravooo voua! Gatiti, mai aveti si inca 1-2 copii in dotare, sunteti active mereu pe forum..eu is tare shui si parca nu am timp niciodata de nimic.

evident ca sunt tot cu 2 cap in urma si cu raspunsuri printr-un doc uitat de lume...sper sa reusesc sa ajung la zi.

va pe toate si pe cochii din dotare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

eu m-am ingrasat de parca nu era de-ajuns ca aveam o gramada de kile in plus, am mai pus vreo 4. si asta in mai putin de 2 sapt am fost stresata cu socru-meu si obosita ca nah m-am ocupat de asta mica singura si n-am mai dormit ca lumea si imi scazuse lapticul si am bagat mancare ca sa creasca la loc. a crescut dar am crescut si eu

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


imi pare rau de socrul tau. Stiu cum este. Eu am pus 2 kg in 2 saptamani, nici urma de slabit. N mai incap in nimic si am devenit tare obsedata de asta.
Dar, recunosc ca si papa, nu mult, dar cu pofta si mai bag si dulciuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Ala, uite aici.
http://babyorajel.blogspot.com/2009/10/eruptia-dintilor-la-bebelusi_26.html

Poate va ies dintii?

toate

Si daca sunt sarbatoriti,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Hayat - cu mare drag te-as servi cu croissante, doar ca nu erau facute de mine . Insa mi-am propus sa fac si eu neaparat ca sunt bune tare!

Creola - bine ai revenit!

Slaba activitate pe aici...acum cand am si eu chef de vorba

Hayat - te-ai mai gandit cand incepi diversificarea? LA MULTE LUNITE! cu intarziere, ieri nu am avut vreme sa intru, dar m-am gandit la voi!

mamica de 2 fetite iubite!




Multumim Nanna la multe lunite si lui Inez.

In ce priveste diversificarea, inca nu am inceput-o si nu stiu de ce am asa o groaza legat de asta. Tot zic ca de maine incerc sa il testez si uite asa trec zilele si el tot laptic mananca. Insa am zis ca "maine" as incerca sa fierb sau (sa coc?) un morcov si sa i-l diluez cu putin laptic , sa-i dau un varf de lingurita sa-i vad reactia. Frica mea cea mai mare, mai ales ca suntem cu refluxul asta , e ca imi va refuza orice i-as da. Chiar am cosmaruri cu asta si imi fac socotelile cum sa ii cresc doza de LP , sa nu imi moara copilul de foame. So, imagine, in ce stare sunt. Habar n-am cu ce sa incep si de n-am citittttt....de m-am zapacit...



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Prea tare http://neuheiten.koelnmesse.net/100/2011/us/products/view/product_id:3166/cat:3352

Andreea, pupam bulanasul lui Andrei sa treaca repede.
Eu pana m-am hotarat, ieri erau reduceri de 35%, acum pana m-am gandit deja nu mai sunt modele pt fetita la 6-12 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Hellena, Anca multumim pentru urari.

Hellena , da ..ei cresc si noi imbatranim (unii)..si altii se maturizeaza

May , app , cum se mai simte socrul tau? A venit acasa? SI soacra ta cu piciorul? EH, lasa kg ca o sa scapi de ele cand o sa pleci inapoi in UK si incepi munca...alergatura, griji, una alta....Be strong cutie
Btw..nu am uitat de banner..e in lucru...doar ca nu sunt sigura de dimensiuni....sunt in mm , nu? Sau in cm? ZIci ca sunt beata...Dar cred ca de mm e vorba...totusi...

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Lena am uitat....am citit povestea ...Super !! Si, din pacate , cam asta este purul adevar...Cine vrea sa traga invataminte, are de unde, in aceasta scurta poveste.

Andreea si pe Andrei sa nu aiba efecte urate vaccinul la el. Felicitari medicului pentru gandire..

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Buna,

Am fost si noi la vaccin ieri cu ambii copii.
Au fost tare cumintei, Sasha s-a strambat un pic, iar Maya s-a uitat si radea...a zis ca e ca o intepatura de albina mica...
Maya - 5 ani si 2 luni - 17.6 kg, 112 cm
Sasha - 4 luni si 10 zile - 6.66 kg si 55 cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Crad ca Razvanel se va maturiza mai repede ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci, andreea, hayat :)

socru-meu a venit ieri acasa. a ramas cu ameteli si dificultati de vorbire. pe soacra-mea o mai daore piciorul. e sub tratament, dar ce are ea nu se vindeca, doar se mai amelioreaza...

dimensiunile sunt in pixeli :)


Mergi la inceput