Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hayat - ref la diversificare, eu mi-am facut un plan. In we voi merge sa imi iau blender si voi incepe cu morcov, apoi albitura, dovlecel si abia apoi cu fructe, ma gandesc undeva spre 6 luni: mar copt, para, dovleac, etc. Morcovul crud sau fiert. Va pupam!
Eu cred ca Razvanel va papa bine si fructele si legumele, nu ai de ce sa te stresezi!

AndreeaT si Ingerasa felicitari pentru copilasii mimunati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

May, calm cu kg-le
Te-am vazut in pozele de la botez si nu mi-ai parut deloc plinuta, din contra, esti o frumoasa sexoasa Cate kg ai si ce inaltime? Eu zic ca te stresezi degeaba, arati fff bine, mi-aduc aminte ca ti-am lasat atunci si un comentariu la una din poze. Mi-a mai placut f mult la tine si pieptanatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hellena ai MP

May, stiu cum e cu kg in plus. Eu am de dat 10 jos. In martie incep zumbaaaa

Am desfacut acum uleiul de cocos. Doamne..imi venea sa mananc borcanul cu totul Miroase de vis!

Maine mergem si noi la pediatru sa ne masuram/cantarim de 5 luni.

Voiam sa mai zic ceva da am uitat complet

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

Oana am comandat si eu pe elemental, sper sa nu'mi vine injumatatite ca am luat 3 uleiuri esentiale. Mi'am luat si detergent ca ce luam eu de pe amazon continea niste chestii naspa, se pare ca astea de la elemental chiar sunt foarte bune.

ieri am primit si eu indemnizatia fix la doua luni de la depunerea dosarului (insa eu am avut intrarea in cic din ianuarie deci nu prea aveau cum sa imi dea mai devreme de februarie ca se da retroactiv).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salut

Oana am comandat si eu pe elemental, sper sa nu'mi vine injumatatite ca am luat 3 uleiuri esentiale. Mi'am luat si detergent ca ce luam eu de pe amazon continea niste chestii naspa, se pare ca astea de la elemental chiar sunt foarte bune.

ieri am primit si eu indemnizatia fix la doua luni de la depunerea dosarului (insa eu am avut intrarea in cic din ianuarie deci nu prea aveau cum sa imi dea mai devreme de februarie ca se da retroactiv).



mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


OOka, poate nu ..

ce detergent ti-ai luat ? eu am luat pt. Eca de pe organicbaby ala special pt bebelusi.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ancaroro articolul cu dintii il contrazic:

1.dintii dau durere¿ nu, bebe devine mofturos, deranjat, insa daca copilul da semne de durere e foarte posibil sa fie alta cauza

2. primii dinti nu apar dupa regula, ex incisivii superiori. poate aparea oricare

3. cand incepe eruptia, la 5-6 luni¿ mai rar, noi am ifat primul dupa 8 luni, al 2-lea spre 1o, sa nu mai spun cate amice am cu copii de 12 luni fara dinti¿

4. medicamente pt ameliorare¿¿ doamne, si daca 2 saptamani e deranjat copilul, il indopi cu paracetamol pt fiecare dinte¿ no way!

hayat ma mir ca nu vi s-a recomandat ingrosarea laptelui din cauza refluxului.

may cum zice si hayat, cand incepi munca sa vezi cum dai jos. eu nu m-am mai cantarit de vreo...2 luni! nu-s curioasa

ingerash felicitari pt masuratori! maya pare mai grea, Dani are 22 kg, si arata tare schilod, dar stiu cat si CE mananca si-s multumita

andrea felicitari si voua! si pupam vaccinatul, speram sa nu faceti reactie

is in faza pregatirii unor cupcakes, daca ies frumoase pun poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Dbunny
Noi astea la primul copil citim tot. Mai trebuie si din experiente sa auzim cate ceva. Astept si alte comentarii.
Lali
May, nasol cu socrii tai.
Imi pare tare rau, dar eu nu o sa va pot felicita in fiecare luna, asa ca, de pe acum, la multe lunite. Maine face Lera 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara!

Nu am intrat saptamana asta ca nu prea am avut timp si nici nu m-am simtit bine, adica fost destul de obosita si cu o durere de cap

Noi suntem bine, crestem ne jucam de zor cu jucariile, papam piciorusele, chichotim de bucurie (mai nou cand vine tati )

Eu imi comand de la inceputul sarcinii de pe elemental si nu am avut probleme nicodata (ba chiar la comanda de craciun am primit si cadou ) am comandat inclusiv uleiuri esentiale si toate au fost ok. Sper Oana sa se remedieze problema, dar eu cred ca-ti vor trimite unul la comanda viitoare daca asa au zis.
In legatura cu detergenutul pt bebe eu de la ei folosesc demult si mi se pare foarte bun.

Hayat, foarte frumos site-ul

May, ma bucur ca a venit socrul tau acasa, multa sanatate ambilor socrii

Andreea, sa va fie de bine vaccinul si sa nu aveti reactii

Nana

As vrea sa scriu mai multe dar nu mai pot acum ca ma apuc de niste saleuri cu cascaval, sper sa-mi iasa

http://documentare.digitalarena.ro/copiii-consumatori-comercializarea-copilariei-2008/
e un documentar interesant despre comercializarea copilariei

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Oana, uite ce am luat: www.elemental.ro/340-detergent-bio-din-plante-pentru-rufe-color-si-albe-lichid.html" target="_blank">sonett si www.elemental.ro/341-detergent-bio-lichid-din-plante-rufe-color-sensitive-hypoalergen.html" target="_blank">sodasan. Sodasan am mai avut e bun, dar tot am vrut sa incerc si altceva si am luat de pe amazon. M'am uitat si la ce ai luat tu, insa eu spal rufele pt toata lumea cu detergentul asta si ar fi prea scump ce folosesti tu, de fapt nu prea scump, cel putin dublu. Am vazut acum ca au si la doze de 19l insa tot mi se pare scump, o sa vad daca e asa bun, ar trebui sa comand o sticla de incercare, dar data viitoare ca mai am vreo 3l de amazon si acum am luat 7.

Ah si eu mai iau o chestie de scos petele de la ei, tot de la sodasan, un praf care cica dupa razele soarelui e urmatorul produs/factor bun la albit/scos pete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Dbunny
Noi astea la primul copil citim tot. Mai trebuie si din experiente sa auzim cate ceva. Astept si alte comentarii.



inca un mit e ca pruncii fac diaree cand ies dintii, hat, iesirea dintilor coincide cu inceperea diversificarii in mod normal(6-7 luni) ghici ghicitoare ce-i¿ reactie la para, portocala si morcov¿ sau dintii¿¿

si nu, febra nu e data de iesirea dintilor. Ceea ce e adevarat e ca iesirea dintilor debiliteaza sistemul imunitar(nu e demonstrat inca) si-atunci copiii fac infectii mai des in perioada dintilor.

off off, usor nu-i nici cu dintii astia



Mergi la inceput