Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Pinky tigaile caramice sunt cool. Eu nu am incercat fara ulei...dar am pus foarte putin. Si se spala asa de usor !

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

referitor la sling, wrap, manduca etc etc fetelor, nu va doare spatele? pe mine ma doare de mor!!! Si tare as iesi afara, dar e imposibil pe vremea asta cu carutul si din pacate nu am alternativa.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

klau, pe mine de la manduca nu ma doare deloc spatele (am inteles ca cel mai bine se poarta cu bretelele incrucisate pt cei cu probleme cu spatele) desi cand o tin pur si simplu in brate dupa 5 minute imi rupe si brate si spate...

la noi e imposibil de iesit cu carutul, trotuarele sunt pline de troiene...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Neata ,

Intrebare : drojdia din magazin ce are de ati luat voi maiaua aia? Pt Lena si Ooka , evident.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Oana, e 100% naturala, painea iese mai buna si tine mai mult. teoretic, dupa ce incerc iti spun si practic

Rach, eu am folosit doar sling si e ok, chiar daca se pune mai greu prefer manduca. dar cu slingul e mai ok sa o adorm, k sta in pozitie mai orizontala si la fel e mai ok sa o alaptez ;), desi am testat alaptatul si in manduca si e super ok.
Si eu cred k ar trebui sa alegi intre sling si mei tai. Ai putea sa te uiti si la marsupi plus (made in ro)

Tigaile cu ceramica sunt mai sanatoase decat cele cu teflon. eu am zis k de acum nu mai cumpar nimic , care sa contina teflon

Pe mine ma terorizeaza spatele, dar am fost in w/k la shopping si m-am plimbat vreo 2 ore cu pitica in manduca. Nu m-a durut spatele deloc... doar picioarele :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, yammy.... imi ploua in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Intrebare

cand o tin pe Maia in brate si ii atarn o jucarie in fata... ea se joaca frumos cu jucaria, dar din exces de zel ma ciupeste ft tare de mana (la un moment dat mi-au dat lacrimi). CAre ar trebui sa fie reactia mea?
Ma gandesc ca dak ii spun nu, copilu nu intelege k ma doare, o sa se simta restrictionat sa incerce tot felul de texturi...
Ma gandesc , ca ar trebui sa nu ii ofer ocazia sa ma ciupeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Klau, mersi mult. e ok cu putin ulei

Lena, nici eu nu mai vreau sa cumpar din teflon

Referitor la durerea de spate... pe mine ma doare rau si sigur nu de la manduca ( eu o port cu bretelele incrucisate si e ok) voi ce faceti sa nu va doara? faceti exercitii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor!!
Noi suntem in pregatiri de asteptat musafiri, si soc tre sa facem curatenie.Mai stiti cand am zis saptamana trecuta ca nu mai fac sarmale curand ,imi spune fratemiu ca maine sunt mosii si tre sa dau de pomana si na soc tre sa fac sarmale ca in conceptia lui doar sarmalele sunt de dat de pomana.Dar na sunt pt mamisi ea merita si oricum ii placeau mult, deci sarmale sa fie.

Despre chestii de purtat bebe, eu am marsupi plus si e ok nu ma doare spatele cand il port si Iancu are 8 kg deja dar nu l-am folosit ff des cei drept, se pune fff usor numai ca e scump in conditiile in care il folosesti pana la 15 kg spun ei dar eu cred ca e ca la scutece daca scrie 7-15kg sigur e doar pana la 10.Deci la cum vad eu o sa il mai folosesc maxim vreo 2-3 luni si mai e si chestia ca vara e prea gros.
Deci ideea e ca la orice lucru cat ai de gand sa il folosesti, vara eu sunt pro carucior ca si asa e cald ,dar na....

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Ooka felicitari pt achizitii sper sa iasa fff buna painica, defapt sunt sigura ca o sa iti iasa

Dbunny astfel de muffinuri nu se arata la niste dependente de dulciuri, vrei sa mancam laptopurile(sper ca nu te supi).

Fug la cumparaturi .

(cred ca ne mai auzim deabea luni, dper macar sa am tim sa intru sa va citesc)

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui pinkysor

Klau, mersi mult. e ok cu putin ulei

Lena, nici eu nu mai vreau sa cumpar din teflon

Referitor la durerea de spate... pe mine ma doare rau si sigur nu de la manduca ( eu o port cu bretelele incrucisate si e ok) voi ce faceti sa nu va doara? faceti exercitii?

Pinky - mami de Dani 11.09.2011


Eu mai fac exercitii. am pus si cosmodisk si m-a ajutat, dar il aveam imprumutat si l-am dat. Cred ca o sa il iau inapoi :). Apoi cand e sotul incerc sa nu o ridic pe Maia :)

Mergi la inceput