Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am facut zumba juma de ora
vreo 10 min cu pitica in brate
am reusit sa o si mufez la tzatzi
sunt tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

bravo, may!!!!!!!!


Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Dbunny, eu de cand am nascut si pana in prezent, am mancat orice am poftit. Eu nu cred nici acuma ca influenteaza alimentatia colicile, desi din ce spun fetele, asa e.

Ne-am programat in 2 martie la ortoped, pentru radiografia de sold. E plin, abia am gasit loc, dupa aproape o luna de cand a fost barbati-miu sa faca programarea.

Noi nu avem inca cercelusi in ureche, trebui sa rezolvam si treaba asta.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci Mikka :)

Iris, nu radia fata, parerea mea.
v-a spus vreun doctor ca trebuie neaparat ca ar da semne ca are displazie?
mergi la un chirurg ortoped pentru o consultatie si o parere.
radiatiile alea sunt nashpa rau la un bebelus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

May, nu are nimic fie-mea, dar dr. asa m-a sfatuit. Ca cica AR trebui facuta, mai ales ca e fetita. Am intrebat-o ca nu sunt periculoase radiatiile respective? si a zis ca sunt putine. Nu stiu ce sa zic.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

Dbunny, eu de cand am nascut si pana in prezent, am mancat orice am poftit. Eu nu cred nici acuma ca influenteaza alimentatia colicile, desi din ce spun fetele, asa e.

Ne-am programat in 2 martie la ortoped, pentru radiografia de sold. E plin, abia am gasit loc, dupa aproape o luna de cand a fost barbati-miu sa faca programarea.

Noi nu avem inca cercelusi in ureche, trebui sa rezolvam si treaba asta.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)


Pana la 6 luni cred k se poate face ecografie. Noi am fost la 4 luni si 2 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

vezi mai bine ecografie.

noi n-avem ecograf in valcea si am fost la un chirurg ortoped pt un sfat si mi-a zis sa-mi vad de treaba, sa nu umblu cu fata pe la Bucuresti degeaba, ca n-are nimic. ca displazia asta de sold este f rara de cand au aparut pampersii astia, ca se facea inainte fiindca erau copiii infasati f strans. bineinteles ca mi-a consultat-o si a zis ca n-are nimic. in cond in care, pe langa faptul ca-i fetita, a fost si pelviana.
deci eu zic sa mergi la un consult de asta sau macar sa ii faci ecografie.
pe bune radiatiile sunt nasoale si la un adult, d'apai la un bot de carne...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Fetele cu orice mijloc de purtare bebe ... cand scoateti bb afara, nu ii curge saliva? Maiei ii curge saliva si pun o batistutza, dar se uda repede... o tot invart eu, dar nu stiu cat e de ok sa stea cu boticul in ceva umed.

Azi am stat un sfert de ora afara la soare. a fost asa bineeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

si eu am stat afara pe o banca in parc la soare cu fii-mea in carut dormind. a fost soare, super. zapada batatorita numa buna de impins carutul pe ea. f fain :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Eu stiam ca ecografia se face pana la 6 sapt. si radiografia intre 4-6 luni. M-as fi dus la ecografie, dar tot dr. mea a zis ca nu sunt relevante deocamdata la noi in tara.

May, eu am vb si cu sora-mea si a zis sa merg. Ma gandesc ca daca era ceva bai, gen radiat copila, imi zicea. Si eu ma gandeam ca de ce naiba sa radiez copila asa aiurea, dar cica e ok pt. tipul acesta de radiografie. (stiu, tot radiografie e)

Mama ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput