Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna dimineata!
Stefy 13 - multa sanatate lui M
Si noi am avut zilele trecute mucisori,intr-o noapte abia respira la orizontala si am culcat-o in scoica .

Dbunny- am venit la cafea!Muffins mai sunt?In caz ca s-au terminat ,ma multumesc si cu reteta,deoarece de vreo luna mi-am luat si eu o tava pe muffins,de silicon si inca nu am facut,caci am avut alte pofte :de biscuiti,gogosi,tiramisu,spuma de cioco(de aici atatea kg)
Eu ma incadrez in ambele categorii:alaptez si mulg cand trebuie sa plec pentru cateva ore bune ...dar acum pot manca de toate.Aseara am mancat varza calita cu carnati (bere) ;nici o restrictie.

Alayna- tineti-o doar pe calea cea buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

May de care aparat cu sunete ai?
Stefy eu m-am epilat de multe ori dupa cezariana..........e cat de cat ok.
Ieri i-am dat Evei suc de morcov.........vreo 5 ml ca atat am reusit iar azi dim a avut o expulzie la scaun ca atunci cand era mica(cu zgomot si mai moale). Ma gandeam la tine Sei cu suc de morcov ai incercat?

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

De jade stiti ceva? Sper sa nu ne paraseasca si ea.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Andreea t - cum e Andrei?A facut febra si dupa primul vaccin?

Elisa ,azi a fost matinala ...s- a trezit la 7.00 cu chef de ,acum ii este somn ... noi nu rezistam mai mult de 2 ore ,treaza....asa ca pa,pa ,mergem la nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dbunny, este baietel, are oasele mai grele probabil...alta musculatura etc.
La 4 luni jum, Maya era ca si kg un pic sub Sasha, insa era muult mai pufoasa. Deci este diferenta clara intre fetita si baietel.
Banuiesc ca asa este si la Noa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna dimineata!

Da May la pompa doar atat. Bebe nu a mai vrut sa suga, plangea, se zvarcolea, se facea vanat la fata ... iar eu nu am vrut sa renunt la putinul meu lapte si folosesc pompa electrica (cea manuala ma deprima). Bineinteles ca acum nu mai stie sa suga.

Creola multumim frumos.
Camady

O intrebare pt fetele care au aparat de aerosoli ... cat ati dat pe el? ... ca aici in farmacii au nistre preturi ohohohooooooooo (200€)


Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Neata!

Lena, noi avem momentan 10 , le folosesc cand si cand deci nu am trecut doar pe ele.

Creola, intre aerobic si tae-bo clar prefer tae-bo. Kangoo jumps e mai solicitant si sigur nu te plictisesti .

Stefi, sanatate lui Max!

Dbunny, am venit si eu la cafea! In legatura cu mancatul, eu mananc aproape orice mai putin varza si fasole.

May, sper sa reusesti s-o pui pe Bea la san si ziua Cand e adormita nu merge s-o pui?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

camady, de asta:
http://www.elfbebe.ro/carusel-muzical/1398-proiector-bebe-roz-vtech.html
are si cantece, dar ea adoarme pe pozitia cu sunete linistitoare, adica valuri, pasarele, broaste si ce-or mai fi.

merci, pinkysor. ziua nu prea e adormita :D
doarme de 4 ori cate juma de ora. si atunci adoarme hatanata si cu scandal.
eu insist oricum ca mai avem un pic si trecem pe lapte praf. vreau si eu s-o mai vad cum vorbeste cu tzatzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

oanaiasi stai linistita mamico ca nu esti singura.Ma ai pe mine sau ma rog..pe noi


Stefi, pe Max sa se faca bine


camady, ne-a parasit si Jade si lali si Sei opare ce o fi cu ea?


Si acum un sondajo iau pe urmele seidanei, ca tare nehotarata mai sunt

Ce sa cumpar si eu pt cea mica?Sling? Wrap? Mei-Tai?
Mai merg cu ea si nu pot lua acruciorul dupa mine si nici in brate nu mai pot sa o tin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Racheel noi avem wrap ...sunt multumita de el, am fost cu bebe peste tot .... insa e lung tare.De celelalte nu stiu ce sa spun ca nu le-am folosit

Pinkysor

Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput