Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Stefy, sanatate lui Maxi.
tu ce mai faci?


Lena, pai ia-ti un proiector, poate ai o surpriza placuta. :D
eu nu credeam s-o vad si pe asta, dupa ce 4 luni adormea doar hatanata in brate cate 1 ora sau chiar 3...
Doamne ajuta s-o tina tot asa :D


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


cam rau cu moneda k am tot facut comenzi, si acum 2 luni nici salariu nici indemnizatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ooka ce ustensile primesti¿

stefy sanatate multa!

hellena felicitari pt micul vorbaretz!

may dar colicii au trecut de tot¿

am decorat muffinsurile maine va invit la cafea

fetele care alaptati/mulgeti: mai faceti restrictii alimentare¿¿ eu mulg cam 45Oml/zi doar,(bea si 36o ml lp) si vad ca inca afecteaza burtica ei, zilele trecute am bagat salata verde si iaurturi si sarmale, si s-a simtit. Mi-e dor de conopida, fasole, varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna si de la noi

Ancaroro ,nu cred ca sunt dintisorii , sta la san daca o pun numai ca-mi "disparuse" lapticul dintr-o data,acum suntem mai bine

Sei ,nu e greva deoarece accepta sanul ,dar il lasa imediat daca nu vine lapticul ,iar biberonul nu-l vrea de cand s-a nascut

Hellena , am o multime de tetine ,dar nu si din latex!!!Tocmai am cumparat azi una si e in sterilizator momentan .Abia astept sa vad daca-o accepta .
Legat de cereale , tipa -mi spunea ca din moment ce nu o mai alaptez si nu primeste nici LP ,atunci este interzisa administrarea lor ,nu le pot inlocui ca fiind o masa ,ele se dau la completarea unei mese .
Nu stiu daca ai inteles de data asta Aaaa si pe cutie am vazut ca se prepara cu apa fiarta si racita
Pup feciorul vorbaret Ce-i mai dai de papa ?E pretentios ?

Stefi ,sper ca sunteti mai bine si scapati de tratament cat mai repede . Ii mai dai completare sau ati renuntat ?

Lali sper ca sunteti bine

May si eu ma plang de kg in plus,dar asta e ! Le invidiez pe mamicile care au slabit si inca alapteaza. Cica alaptatul slabeste ,dar eu n-am dat 1 gram jos de cand am nascut ,din contra am mai pus
Ce face Bea? Mai vrea in fundulet ?

Bunny ,eu nu mananc deloc ceapa,usturoi,varza si fasole . Ieri am mancat mazare si fata mi-a plans azi toata ziua ,a facut kk tare si s-a scremut toata ziua . Mi-am dat palme intr-una vazand cum se chinuie .
Noa papa din san ,laptic muls si LP ?
Maamaaa miaaa tu scoti ceva la pompa nu gluma
De ce ii dai completare cu LP si nu cel muls ?


Noi suntem pe calea cea buna si pupam







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Bunny,

primmesc 2 banetone de trestie de zahar (cosuri rotunde de dospit aluatul in ele, 3 raschete de aluat, doua de plastic si una de metal, o lama de taiat aluatul, o forma pullman de copt paine toast si un termometru de cuptor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Stefy, sanatate lui Maxi.
tu ce mai faci?


May nici eu nu mai stiu ce fac. Nu prea am timp deloc, in casa e vraiste, cand fac mancare nu se mananca , cand nu e mancare s-ar manca, eu trebuie sa le fac pe toate si uneori ma cam depasesc.
Norocul meu e ca m-a ajutat Dumnezeu cu un bebe minunat.

Dbunny
Racheel

Apropo ...am fost la epilat .... vai a fost de cosmar. Eu sunt rezistenta la durere ...dar de data asta a fost horror ...insa numai zona de deasupra operatiei. S-a mai epilat cu ceara cineva care are cezariana ?

Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Alayna eu sunt nevoita sa-i dau completare LP. Mai mult de 300ml nu am scos niciodata, insa nu renunt la ei.

Eu am mancat aproape de toate. Am evitat fasole, mazare si varza.Insa am papat ceapa, usturoi si multe portocale si nu am observat reactii ciudate la bebe.Insa dupa ciorba de fasole a plans bebe 2 zile si tare a mai facut parturi.

Mami fericta de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

nanna, multumim pentru felicitari! Ti-am mai spus, ai fetite superbe.

Nu cred ca v-am povestit cat de mult vreau si o fetita.

Dbunny, Pinkysor, , multumim pentru incurajari. Inca nu avem efecte adverse, speram sa o tinem tot asa.

Jade, voi cum stati cu vaccinul de 4 luni, l-ati facut?

hellena, ce fain ca a inceput sa vorbeasca Petru. Bravooo!

oanaiasi, mi-a placut faza cu pantalonii...si eu patesc la fel.

stefy13, imi pare rau ca ati tot fost pe la dr. Sanatate maxima!

Dbunny, eu am papat si ieri si azi sarmale, chiar si sunca cu ceapa :D si este in regula Andrei, fara efecte. Mananc de toate, fara restictii (bine nu am papat mazare si fasole, doar am gustat de vreo 2-3 ori).

ooka, ce fain povestesti tu acolo si cu cata pasiune. Felicitari!

Andrei a facut in 2 reprize temperatura, un 38,2 si un 38,1, dar nu ia-m administrat nimic. Dr a spus ca numai dupa 38,3. Asa ca il tot urmaresc. Am reusit sa-l culc acum 30 min, nu a mai dormit de la 17. A adormit in patutul lui putin leganat si ascultand cutiutele muzicale, tare greu...cam o ora mi-a luat.

Mai trag un ochi la el si ma bag in pat ca tare mi-e somn.

Sei, sunt datoare cuo poveste, sa sti ca nu am uitat






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata ,

Nanna , Pinky. La 4 avem programare.

Creola , a mea e silfida rau !

Lena , stai linistita ca se estompeaza mult vergeturile. and se fac sidefii , daca ai si tenul mai alb, aproape ca nu se mai cunosc deloc. Eu , din fericire, de cand am inceput alaptarea nu mi-au crescut mai deloc sanii. Adica nu i-am avut umflati cum am vazut pe la alte fete. Au inceput sa faca lapte si atat.
Da' sa ma vezi ce cur si bulane am ...zici ca-s negresa .
Verigheta nu-mi mai vine de mult,..

Intrebare : drojdia din magazin ce are de ati luat voi maiaua aia? Pt Lena si Ooka , evident.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Andreea , eu n-am glumit. Fix pana la genunchi imi intra pantalonii

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

dbunny, imi pare rau sa vad ca ti-a scazut lactatia asa mult :( stiu ca tu faceai mult, mereu ma miram cat scoti.
colici nu mai are deloc. am mancat si mazare si varza, bineinteles in cant mici si nimic.
asa.. ea e mai maraita de fel, se plictiseste repede de o pozitie\jucarie etc, deci am ramas sclava ei ca nu sta singura deloc si vorba Nataliei: you have to entertain me, dar plansete de colici nu mai, gata

alayna, a cam uitat de fundulet, acum are obsesie cu intorsul pe burtica. mai ales pe partea stanga, vad ca pe dreapta nu-i prea reuseste. cum o pui jos, hop se intoarce si apoi ridica fundu si da se mearga de-a busilea cred, dar tot ce reuseste e sa se invarta in loc bineinteles ca se enerveaza ca nu inainteaza si uite asa maraiala e gata :))

stefy, tu scoti la pompa?

eu am facut o prostie. in ultimele 2 sapt n-am mai pus-o la san ca uite asa trecea ziua si nu mai apucam, ca ea nu mananca ziua ca lumea la san si eu o puneam asa sa nu uite, ca tot incalzeam ceva si in biberon etc. si. fiind mai mult singura cu ea, presata de timp, n-am mai pus-o ziua. si acum nu mai vrea deloc
noaptea si dimineata n-avem probleme, decat rareori dimineata.
o tot incerc de 2 zile si nu vrea neam sa se mai mufezi si ziua. mor de ciuda, ca era momentul nostru. ea mai mult se juca dar ma amageam si eu ca alaptez

Mergi la inceput