Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

May , si eu abia astept sa merg la zumba. O corup si pe Lena, mai am o vecina interesata si la destrabalare cu noi !!!

Eu nu m-am mai ingrasat da nu scad fraticule nici macar un gram! M-am tot alimentat bine pt lapte ...si ca in legile lui Murphy ...eu is cat casa de la mancare si fiica-mea e o silfida.
Daca tot sunt cat China macar ma bucur ca nu am nicio vergetura de la sarcina.
Pantalonii vechi imi incap abia pe un crac

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Oana, nu e nevoie de coruptie... merg si fara mita :))))
Eu am niste vergeturi pe san zici k m-a lovit cineva cu biciul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Nana, nu ma documentez nici eu decit din intimplare , insa era scump si cel de pe amazon si voiam sa nu fac vreo achizitie aiurea in tramvai, plus ca pe siturile de afara sodasan e bine cotat. Oricum ai fost o draguta, nu vorbesc in pustie, am un spectator.

Fetelor, sper sa nu o deochi dar mi'a crescut maiaua, abia astept sa fac painici, maine imi vin si ustensilele necesare de la finuta mea din Spania, deci spre sfarsitul saptamanii prevad painica buna si proaspata.

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


+1, deci doi spectatori
tu ai crescut de la 0 maiaua? si a mea a inceput sa scoata bule... si miroase asa faiiiiiiin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Prea tare http://neuheiten.koelnmesse.net/100/2011/us/products/view/product_id:3166/cat:3352

Andreea, pupam bulanasul lui Andrei sa treaca repede.
Eu pana m-am hotarat, ieri erau reduceri de 35%, acum pana m-am gandit deja nu mai sunt modele pt fetita la 6-12 luni






multumim lenac!
pentru Maia de la Andrei.

Sunt chiar dragutzi botoseii, dar e greu sa ma decid.


21.09.2011 ora 02:50
Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Pinkysor, foarte bine. Imi place si mie, si Maiei si lui tati ;)
Cum spunea Lore, e asa fain cand ii culeg de pe uscator si ii aranjez frumos in sertar

Acum ii pun doar noaptea pufies, pentru ca mai am si trebuie sa ii termin
Avem vreo 16 parca :)
Voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna seara!

Noi saptamana asta am tinut-o numai pe la doctori. Mai intai a facut bebe balanita (inflamatie a preputului), apoi am mers la pediatru sa vada cum a raspuns la tratament (a 2-a zi dupa spalare de 3 ori pe zi cu ceiut de musetel si un pic de Bepanthen deja ii trecuse). Bineinteles ca la pediatru era plin de copii muciosi si tusitori ... si a doua zi a inceput si al meu sa tuseasca. Asa ca am inceput sa folosim si noi lingurita... insa nu pt diversificare ci pt siropul de tuse care nu ii plece deloc.

Mami fericita de bebe M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Pinkisor ,eu sunt genul care prefera tae-bo ,dar daca zici ca rezultatele sunt mai rapide sigur voi merge,asta doar dupa ce ii voi introduce o masa(sfarsitul lui aprilie).
Ieri am gasit un cd cu Carmen Electra si am facut si eu,am ajuns doar la a doua lectie,plictisitor pentru mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

creola, asa-i. tre sa ne mobilizam. eu de azi nu mai mananc seara. eventual un iaurt daca nu mai pot.
de maine vreau macar juma de ora sa fac exercitii, cat doarme fii-mea una din cele 4 jumatati de ora ale ei, imi pun clipuri cu zumba si dai.
sa vad cum o las moale cu dulciurile.
cand ajung acasa bag mai drastic ca termin si cu alaptarea.
probabil o sa fac iar o cura de dietchef.
comand mancare de dieta pt o luna.
am slabit cu ea 7 kg intr-o luna.
dar nu mananci decat mancare de la ei. e cam nasol, dar deh...
vergeturi slava Domnului n-am.

in alta ordine de idei sa-i dea Dzeu sanatate cui a inventat proiectorul cu sunete de linistire ca adoarme pitica mea ceva de speriat cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Pinky, fain filmuletul... nu doar ca sunt tona de produse pt copii, dar au si scoruri deosebite :D

May, you lucky !!!
Poate iau si eu un proiector de la serviciu si pun desene :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Stefy, sanatate lui Maxi.
tu ce mai faci?


Lena, pai ia-ti un proiector, poate ai o surpriza placuta. :D
eu nu credeam s-o vad si pe asta, dupa ce 4 luni adormea doar hatanata in brate cate 1 ora sau chiar 3...
Doamne ajuta s-o tina tot asa :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

"To continually ask a child not to touch things in his world is like telling a starving man not to feast on the food laid before him."

"Don't allow things in your home to hold more value than your own child's growth."

mai multe detalii http://naturalchild.org/guest/missy_willis.html

Mergi la inceput