Strugurasi de Sept-Oct2011 *37*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Oana - bafta maine la dr cu papusha! Asteptam vesti!
Si LA MULTE LUNITE de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Nana, nu ma documentez nici eu decit din intimplare , insa era scump si cel de pe amazon si voiam sa nu fac vreo achizitie aiurea in tramvai, plus ca pe siturile de afara sodasan e bine cotat. Oricum ai fost o draguta, nu vorbesc in pustie, am un spectator.

Fetelor, sper sa nu o deochi dar mi'a crescut maiaua, abia astept sa fac painici, maine imi vin si ustensilele necesare de la finuta mea din Spania, deci spre sfarsitul saptamanii prevad painica buna si proaspata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Prea tare http://neuheiten.koelnmesse.net/100/2011/us/products/view/product_id:3166/cat:3352

Andreea, pupam bulanasul lui Andrei sa treaca repede.
Eu pana m-am hotarat, ieri erau reduceri de 35%, acum pana m-am gandit deja nu mai sunt modele pt fetita la 6-12 luni


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011

multumim lenac!
pentru Maia de la Andrei.

Sunt chiar dragutzi botoseii, dar e greu sa ma decid.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh

Lena am uitat....am citit povestea ...Super !! Si, din pacate , cam asta este purul adevar...Cine vrea sa traga invataminte, are de unde, in aceasta scurta poveste.

Andreea si pe Andrei sa nu aiba efecte urate vaccinul la el. Felicitari medicului pentru gandire..

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor



Multumim!!!
La multe lunite sanatoase si voioase si voua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Buna,

Am fost si noi la vaccin ieri cu ambii copii.
Au fost tare cumintei, Sasha s-a strambat un pic, iar Maya s-a uitat si radea...a zis ca e ca o intepatura de albina mica...
Maya - 5 ani si 2 luni - 17.6 kg, 112 cm
Sasha - 4 luni si 10 zile - 6.66 kg si 55 cm

Cea mai fericita mami de Maya si Sasha




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara!
Racheel,Mikka,Nanna mika,Andreea T multumesc pentru reprimirea calduroasa!
Racheel ,da e o lungana ...asa a fost si sora ei,hainele de 6 luni nu ne mai vin,de ex. body de 6 luni ,manecutele sunt ok dar capsele nu le mai pot prinde.

Simmo minunata poza de la avatar!

Oanaiasi-soacra mea are granule de chefir ,a vrut sa-mi dea si mie dar noi, din pacate nu ne omoram cu lactatele.
Fetele noastre sunt din aceeasi zi ,asta nu inseamna ca trebuie sa le compari ,sa-ti vina sa te impusti...tu stii foarte bine caci fiecare copil are ritmul sau de crestere,dupa se mai ia in calcul si greutatea cu care s-a nascut,mostenirea genetica.Eu imi faceam probleme ca e prea grasa,acum ma bucur tare mult ca s-a lungit si nu a mai pus asa mult.

Hayat Kh- da-mi voie sa te contrazic:nu imbatranim,acumulam experienta(suna mai frumos)

Anca -am auzit ca ceaiul de cozi de cirese si matase de porumb e bun pentru rinichi.

May si eu pe langa burta am in plus vreo 12 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

mi-a plecat mesajul ...bine macar ca a ajuns unde trebuia

Deci ,May,totul tine de noi,sa ne mobilizam, sa fim constincioase si sa ne si tinem ...eu sunt f hotarata.Cum am spus am inceput doar de o saptamana si azi am intrat deja intr-o pereche de pantaloni pe care nu i-am mai luat din noiembrie( e adevarat ca nu am reusit sa inchid nasturele ,dar mi-am pus o curea )


O prietena m-a chemat la kangoo jumps,sunt curioasa daca o sa-mi placa ....a fost cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Hayat, sigur o sa aiba succes!

Oana, sa va intoarceti cu vesti bune maine!

Lali, te asteptam inapoi cand decizi tu!

Lena, cum se impaca Maia cu scutecele? Tu cate ai acum?

Nana, sigur o sa mearga bine diversificarea! Si noi vrem sa incepem cu legumele dar mai asteptam cam o luna cel putin. Sper sa se sature Dani cu lapticul meu si in perioada urmatoare nu de alta dar am auzut la f multa lume ca de pe la 5 luni au introdus si lp.

Fetelor nu mai vb de kg eu sunt tot cu kg cu care am iesit din spital... si eu mai merg si la sala... deci nu am nicio scuza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Deci sa concluzionez de una singura, noi nu ca suntem jegosi dar avem o treaba cu hainele, mai mult eu, si cum ii prind cum ii despoi si le var hainele in masina, asa ca pe mine diferenta dintre 25 si 19 nu ma satisface in mod deosebit. Ca in afara de camasi nu spal cu masina mai goala intotdeauna e full si intotdeauna mai e ceva de spalat. Dar o sa comand si eu data viitoare sa vad daca miroase frumos si daca e suficient de vascos, ca naturel m'am lamurit ca e. Plus ca daca iei cantitate mai mare e mai eftin per litru, iar la astia nu gasesti decit la 19l ceea ce e cam mult, adica ar trebui sa fie mai eftin de 435 ron.

le: Insa eu fac parte dintre aceia care isi petrec o dimineata citind despre detergenti pe net, deci nu trebuie musai sa fiu luata in seama

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


Intelesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Creola, am fost eu la kangoo jums! Mie mi-a placut tare. Este foarte ok pt ca nu solicita coloana si nici articulatiile. Rezultatele se vad destul de repede, mult mai repede ca la aerobic sau tae-bo.

Mergi la inceput