Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

OANA am citit patania ta cu bona...sa iti spun putin din experienta...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am noroc cu doamna asta, cu bune si rele, copilul meu este bine , nu il bate, nu ii vorbeste urat, il iubeste, ii respecta programul, nu se uita la tv, ii citeste, etc...asta este important!


ce motiv iti poate da un copil de un an jumatate sa il bati, nu as lua acest aspect in considerare ca un punct forte al unei bone in relatia cu copilul. Nici nu se pune problema sa ridice tonul la copil si deja e prea mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

V doarme, eu incerc sa downloadez ceva de pe youtube, sa avem maine pe drum- nu ii mai place Galinha, s-a saturat de ele, nici Barney. Asa ca acum caut alte cantecele. Si dureaza o vesnicie sa le iau, sa le dau covert din flv in avi, si calitatea e naspa... OF!


cris, nu-i plac Little Einstein? eu am cateva in calc, dar is in spaniola . daca vrei, ti le trimit pe gmail


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, lui V nu-i plac filmuletele Baby Einstein?

Cred ca v-am zapacit de cap cu BE, mie mi se par dragute.

fetele, nu am ce dezvolta, ies dintr-un butoi si cad in altul si mai imputit. Si asta doar pt ca m-am tuns.

Bea nu e bine nici ea, a avut febra fara niciun simptom 2 zile, apoi a aparut kk moale si voma (de 2 ori la interval de o ora, de ieri dimineata nu a mai vomat). Am dus kk la coprocultura, primim rez. peste 3 zile. Progrese 0 de ceva timp, nici nu-mi mai bat capul zilele astea, dimineata abia se putea tine pe picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crispro

V doarme, eu incerc sa downloadez ceva de pe youtube, sa avem maine pe drum- nu ii mai place Galinha, s-a saturat de ele, nici Barney. Asa ca acum caut alte cantecele. Si dureaza o vesnicie sa le iau, sa le dau covert din flv in avi, si calitatea e naspa... OF!


cris, nu-i plac Little Einstein? eu am cateva in calc, dar is in spaniola . daca vrei, ti le trimit pe gmail


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



Am gasit de la Baby genius ceva cantecele faine, plus Barney, noi. Cred ca ii ajung. Merci, oricum!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crispro

V doarme, eu incerc sa downloadez ceva de pe youtube, sa avem maine pe drum- nu ii mai place Galinha, s-a saturat de ele, nici Barney. Asa ca acum caut alte cantecele. Si dureaza o vesnicie sa le iau, sa le dau covert din flv in avi, si calitatea e naspa... OF!


cris, nu-i plac Little Einstein? eu am cateva in calc, dar is in spaniola . daca vrei, ti le trimit pe gmail


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)



Gand la gand. Si eu am cateva episoade in engleza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

ioiii am o zi infernala

multumesc mult de sfaturi!!!

decizia mea e luata in proportie de 90%...caut alta bona!!!
legat de relatia cu Matei, nu va pot spune decat ca se comporta ca o bunica! fara sa exagerez i-as recomanda-o oricui!
relatia cu mine vad ca nu merge

am sunat ca in fiecare zi la ora 14 sa vad daca a papat Matei si daca doarme...dupa ce am discutat problemele astea imi spune
"am vorbit cu fetita mea si m-am hotarat sa stau sa am grija de Matei pana la 2 ani si dupa aia mai vedem....."

i-am spus ca discutam aspectele astea cand ajung acasa ca nu pot de la servici si "...ne vedem la ora 17"
replica "acum la 17? sau la 17.30 cum ai spus ieri"
i-am explicat ca nu promit nimic dar incerc sa ajung cat mai rapid

no' femeia asta nu are minte! m-am lamurit, asa e ea! nu vede ca eu o platesc ci doar ca ea imi face un "serviciu"

mi s-a parut de bun simt sa ii spun persoanei care mi-a recomandat-o ca sa afle de la mine si nu din alta parte ce se intampla...si....SUPRIZA...omul mi-a spus ca recunoaste povestile pentru ca excat asa era si la ei dar au tolerat pentru ca se comporta cu fetita EXEMPLAR!!! si a avut grija de fetita de la 7 luni pana la 3 ani si jumatate
mi-a spus ca intr-o zi i-au zis sa vina in loc de 8 la 11 pentru ca a doua zi avea mama fetitei ceva sedinte si stia clar ca bona trebuie sa stea peste program...si ca o compensare i-au redus ziua de dinainte,dar cu toate astea s-a suparat! ca ea nu sta mai mult de 8 ore...nici intr-un caz 10!
oare sunt eu tampita si nu reusesc sa accept un astfel de comportament pentru copilul meu?!?


Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena
Sa-mi tineti pumnii ca a zis soacramea ca pleaca azi pe la 8. Sper sa nu se intample vreo avalansa ceva


iti tin pumnii stransi!!!

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am noroc cu doamna asta, cu bune si rele, copilul meu este bine , nu il bate, nu ii vorbeste urat, il iubeste, ii respecta programul, nu se uita la tv, ii citeste, etc...asta este important!


EXACT asa e si bona mea!

Ramona, te sun cum am putin timp!

fetelor am primit 53 de facturi neachitate
asta inseamna sa fac actiuni pentru a da in judecata 53 de persoane pentru neplata
deci 53 de dosare la instanta toate evident URGENTE
...cred ca voi deveni un strut cu capul intre hartii


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77


crispro, lui V nu-i plac filmuletele Baby Einstein?

Cred ca v-am zapacit de cap cu BE, mie mi se par dragute.


gand la gand

cristina, dar cum te-ai mai tuns? adica ce nu-ti place? pot sa vad in poze (acuma fug sa caut)? schimba culoarea daca crezi ca vrei o schimbare


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

OANA am citit patania ta cu bona...sa iti spun putin din experienta...
eu ii multumesc lui Dumnezeu ca totusi am noroc cu doamna asta, cu bune si rele, copilul meu este bine , nu il bate, nu ii vorbeste urat, il iubeste, ii respecta programul, nu se uita la tv, ii citeste, etc...asta este important!


ce motiv iti poate da un copil de un an jumatate sa il bati, nu as lua acest aspect in considerare ca un punct forte al unei bone in relatia cu copilul. Nici nu se pune problema sa ridice tonul la copil si deja e prea mult!


Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


Anca, Doamne fereste de asa ceva! dar, la cate mi-au dat sa aud urechile, mie mi se pare un punct forte ca am incredere ca nu ridica tonul la copil si ca se poarta exemplar cu el. din punctul meu de vedere asta e lucrul cel mai grav care se poate intampla cand lasi copilul in ingrijirea unui strain....si atat timp cat ai linistea ca este bine, ca poti pleca linistit de acasa, ca nu iti agreseaza in nici un fel copilul, e un lucru important.

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissy, nu are rabdare V la baby einstein, ca daca e prea multa poveste fara muzica, se plictiseste. Daca e muzica (instrumentala) dar nu si canta cu vocea, iar nu e bine,

Imi pare rau ca nu te simti in apele tale! Bea o fi luat ceva de la Elise? A mai fost Elise la gradi zilele astea?

Racusor, ce fain povestesti de Andrei!

Ooana, Of, e neserioasa bona, ce mai! sper sa iti gaseseti alta, cat mai repede!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Oana se pare ca nu ai alta alegere....dar nu inteleg de ce persoana care ti-a recomandat-o nu ti-a spus toate astea inainte

iti trimit un PM

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput