Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui crissy77


crispro, lui V nu-i plac filmuletele Baby Einstein?

Cred ca v-am zapacit de cap cu BE, mie mi se par dragute.


gand la gand

cristina, dar cum te-ai mai tuns? adica ce nu-ti place? pot sa vad in poze (acuma fug sa caut)? schimba culoarea daca crezi ca vrei o schimbare


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)


M-am tuns scurt, mie-mi place. Problema e ca s-a dus tot parul vopsit.

Cu Gabi am mai vb acum vreo 2 sapt, nu a avut net o perioada. Paul merge in continuare la cresa, ii place. Nu vor mai face RMN, nu am intrat in detalii. De mama ei am uitat sa intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Oana se pare ca nu ai alta alegere....dar nu inteleg de ce persoana care ti-a recomandat-o nu ti-a spus toate astea inainte

iti trimit un PM

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum


ei au putut tolera acest "comportament" in beneficiul copilului...in 3 ani s-au si obisnuit ca ea e "mai rebela"
ei au avut un copil dupa 35 de ani si dupa multe tratamente si din fire fac foarte multe compromisuri cand e vorba de fetita

de asta stau si ma gandesc oare de ce eu nu pot tolera pentru Matei?!?
daca urmatoarea nu se va comporta atat de frumos ca si ea? imi va parea rau? offf multe intrebari sunt in capul meu...

EDIT PS multu' de PM mi-ai dat o idee buna...te tin la curent


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Oana stiu ca e contrar principiilor tale, dar mai bine lasa lucrurile asa pana gasesti pe altcineva, asta doar daca nu pleaca ea...asa mai vezi cum evolueaza lucrurile, dar nici nu iei o decizie pripita, doar pentru ca ai ramas descoperita!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

sa va mai povestesc de Andrei ..sambata m-am dus la masaj si a ramas cu tati, tocmai la ora mesei / somnului...era cat pe ce sa adoarma, cand a auzit pasi pe scara, a fugit repede sa vada daca a venit mami, cand a vazut ca nu eram eu i-a aratat lui tati "bum bum bum", ca asa face inimioara, ca el credea e ca mami




Ce scump e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

poate nu m-am exprimat corect!
eu i-as pune in vedere ca nu tolerez sa se rasteasca la copil-e o conditia a mea nu un punct forte al ei!

corect la cate vezi si auzi de iei de cap si ajungem sa consideram un lucru normal ca ceva iesit din comun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of cate pb cu bonele astea...deci eu pot sa rasuflu usurata ca nu va fi cazul sa angajez bona...

acu daca vreti si parerea mea, sincera...sper sa nu-mi iau rosii in cap... nu stiu cate bone accepta sa stea mai mult de 8-8.30 ore, hai 9 cateodata...ganditi-va ca pt ele este un serviciu, asa cum e si pt voi jobul vostru...si stiti si voi cum se comenteaza daca te tine sefu peste program...de mai multe ori... e exact aceeasi relatie: angajat-sef... eu asa vad lucrurile, din afara, obiectiva fiind...sper ca nu v-am suparat... ar fi ideal sa gasesti o bona disponibila sa stea oricat cu copilul, sa nu comenteze pt ca face treaba asta...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

racusor, felicitari pt examen!

saddie, felicitari si tie pt kg pierdute. Daca nu e vb de forumul slabute vreau si eu detalii.

crispro, doar B e cu probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

of cate pb cu bonele astea...deci eu pot sa rasuflu usurata ca nu va fi cazul sa angajez bona...

acu daca vreti si parerea mea, sincera...sper sa nu-mi iau rosii in cap... nu stiu cate bone accepta sa stea mai mult de 8-8.30 ore, hai 9 cateodata...ganditi-va ca pt ele este un serviciu, asa cum e si pt voi jobul vostru...si stiti si voi cum se comenteaza daca te tine sefu peste program...de mai multe ori... e exact aceeasi relatie: angajat-sef... eu asa vad lucrurile, din afara, obiectiva fiind...sper ca nu v-am suparat... ar fi ideal sa gasesti o bona disponibila sa stea oricat cu copilul, sa nu comenteze pt ca face treaba asta...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...




diferenta sti care este? ca bona esti plateste?(atentii, bonusuri, etc) pt orice serviciu in plus pe cand la job stai peste program chiar daca bombani dar cand sa se a ajunga sa ti se recunoaca efortul depus (sa zicem ca vrei sa pleci in alta zi mai repede cu 30 min) s-a uitat tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Crissy, sanatate, sa se refaca repede Bea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

of cate pb cu bonele astea...deci eu pot sa rasuflu usurata ca nu va fi cazul sa angajez bona...

acu daca vreti si parerea mea, sincera...sper sa nu-mi iau rosii in cap... nu stiu cate bone accepta sa stea mai mult de 8-8.30 ore, hai 9 cateodata...ganditi-va ca pt ele este un serviciu, asa cum e si pt voi jobul vostru...si stiti si voi cum se comenteaza daca te tine sefu peste program...de mai multe ori... e exact aceeasi relatie: angajat-sef... eu asa vad lucrurile, din afara, obiectiva fiind...sper ca nu v-am suparat... ar fi ideal sa gasesti o bona disponibila sa stea oricat cu copilul, sa nu comenteze pt ca face treaba asta...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...




diferenta sti care este? ca bona esti plateste?(atentii, bonusuri, etc) pt orice serviciu in plus pe cand la job stai peste program chiar daca bombani dar cand sa se a ajunga sa ti se recunoaca efortul depus (sa zicem ca vrei sa pleci in alta zi mai repede cu 30 min) s-a uitat tot!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)


aci te contrazic...exista si firme/patroni intelegatori (am avut si eu unul..) e drept ca-i numeri pe degete..si primeam si premii/salariu 13...si lucram la privat...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput