Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 32

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Merci Amy, trebuie sa ma multumesc cu ce gasesc mai ieftin,musai.





31+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Dara, iti f multumesc pt promptitudine!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

MEG eu sunt moldoveanca din Bacau dar sunt stabilita in Italia.
Ronina si Dara ati caracterizat foarte bine pestii,eu asa sunt cel putin ,poate depinde si de descendenti,pt ca cunosc pesti care sunt mult mai luptatori ca mine si cu gurra mare,pacat ca nu ma aflu printre ei,ca mi-ar fi prins bine cateodata.Sotul e fecioara,e un pretentios si jumatate,toate la locul lor,sa nu cumva sa ii schimbi hainele in dulap ca e de rau,dar e si vulcanic se aprinde fff usor,noroc ca eu sunt linistita.

Eu bag la cap discutiile cu pediatru,inca nu suntem hotarati daca mergem la privat sau la cel care mi-l da statul inca cantarim pro si contra.

Aaa am uitat sa spun,i-am povestit doctorului despre episoadele de amorteala la mana stanga si tot restul mi-a luat tensiunea e 12 cu 8,cam mare,poate pt ca era si cald,dar mi-a zis sa dorm pe partea stanga mai mult,ca am o usoara tachicardie.

am o stare asa de ..kk e si vremea urata,am intrat in butoiul cu melancolie

Dara,am vazut semnatura ta,mai ai un pic si tu,incet incet ne apropiem
pupe multe la toate

mada 37+ MAYA-ELENA
AMR 3 saptamani!!!!! maximmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Multumesc fetelor de sfaturi...m-am apucat sa pap paine prajita, si am luat si o ligurita de cafea macinata nefiarta, cica ajuta...oriccum sunt cheauna, ca n-am mai baut azi cafea daca am vazut ca e groasa treaba....ceaiuri nu am la indemana...si nici chef de iesit la farmacie
Doamne ajuta, sa treaca asa.
Marci si Magda felicitari pentru vestile bune
Dara, eu am terminat cu Dropbox-ul si eu tot emag ti-as recomanda, au marfa buna si la preturi ok si in plus iti livreaza si acasa fara costuri suplimentare.eu numa ce am luat de la ei trilogia stapanul inelelor....pt sot...ca e fan...si vine ziua lui
Irina, ceva de genul asta are semnat si firma mea cu Medicoverul...o suma de pana in 20 euro pe luna ar trebui sa platesc si eu. Daca te interesezi si afli mai multe detalii despre pachetul copilului te rog sa-mi spui si mie ce afli.


Miha, mamica fericita de Rares si 32+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Magda, e super bine dezvoltata bebelusa. Nu/ti face griji ca se intoarce ea cu fata si nu vei avea probleme. Nici la noi nu se naste in general cu medicul care iti urmareste sarcina. Al meu oricum nu mai asista la nasteri si e la clinica privata, iar eu voi naste la spital de stat.

Aseara cand stateam in pat sotul a reusit sa/l prinda pe bebe de calcai. Ne/am distrat la culme, mai ales ca bebe s/a enervat rau si mi.a tras cateva suturi de nu mai puteam respira. Si am simtit si ceva foarte ciudat - la un moment dat parca m/a zgariat tare pe interior. Asa ceva nu mi s/a mai intamplat niciodata. Pe bebe il simt in coaste de vreo 2-3 saptamani, si sper sa coboare cand i/o veni timpul. Finn nu a coborat decat in timpul travaliului iar spre sfarsitul travaliului s/a ridicat.

Finn Constantine 15.10.2009 si 30+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Dara, Irina, o sa dau eu un email la HR sa-mi spuna ce si cum cu abonamentele puradeilor. Si eu am tot de la uzina abonament pt mine si pentru o suma (nu stiu exact care dar stiu ca nu e mare) pot sa-l extind pt familie si chiar prieteni (e.g. si Miruna ar putea sa-mi fie prietena in caz de nevoie ;-) ). Va spun ce mi se rapsunde.

Marci, poate dom' doctor vroia doar sa fie mai pedant, poate concentrarea lui nu e legata neaparat de ceva ce nu-i placea. Oricum, eu cred ca daca ar fi descoperit cu adevarat ceva aiurea, ti-ar fi spus ca e obligat sa te informeze. Asa ca nu-ti face griji

R.Cata .
Lamaze fac cu Raluca. Nu e la fel de tare ca Claudia (pe Irina n-o cunosc) insa nu regret ca si ea ne-a dat info f ok intr-un stil placut. Mi-a placut mult ca vorbea mereu din experienta, ea avand 2 fetite. Iar de intalnit, a ramas stabilit, n-o da la intors!

Magdalena, bune vesti! Asa ne ziceau si nou, ca bebele stie sa se nasca si singurel, se intoarce dupa cum e nevoie, deci stai linistita.. si oricum mai e timp. Mi se pare f tare ca au totusi reguli asa bune.. mai putin partea cu taiatul cordonului dar in rest suna bine!
Cu injectiile e nasol, dar sunt ttousi 3-4 saptamani, trec repede

cu Gaza, DPN 30 Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna,

Lady sanatate multa
Niko ufff...
Sovi ce tare e Sasha
Happy iti dau eu bataie daca asa iti trece starea proasta
Strumfy hai nu te mai gandi... nu ziceai tu ca Motzata o sa fie la fel ca Strumfita si-o sa va rugati de ea sa iasa? Acusica vine dr
Marci felicitari pt vesti, sper totusi sa nu fie nimic de speriat si bebelina sa fie sanatoasa tun . Poate totusi in astea 2 saptamani se intoarce si-o sa poti naste normal.
R.Cata bine ai revenit, sper sa intri mai des pe la noi
Mada felicitari pt vestile bune!
J.D. de ce enervati baiatul ma??? Auzi la ei sa-l prinda de picioare

Pupici


Monica, fericita 35+ cu Cezar-Andrei

AMR: 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Dana, nu am alte simptome...de asta nu sunt ingrijorata...sper sa treaca cu regim

Miha, mamica fericita de Rares si 32+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Am o stare proastaaa de nu fac nimic. Nici mancare sotului care trebuie sa vina la 7... Vai de el cand o vedea ce puturoasa sunt

O fi normala starea asta de lene? Sper sa-mi revin ca ma dor oasele de atata stat si ma gandesc ca in curand are nevoie copilul asta de mama.

Cu greutatea lui bebe m-ati bulversat toate. Unele din voi parca au gramaj mai mare altele mai mic. Abia astept sa vad cat are flacaul meu.

JD esti tare rau cu prinsul de picior, la fel eram eu bucuroasa intr-o zi cand am apasat sub coasta, unde candva aveam o splina, si i-am simtit talpita.
Mor de dragul de-ai pupa talpile! Abia astept

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; 2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit; 2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
32+ Victor Gabriel

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Amy nu stiu daca e normala starea de lene dar o am si eu , n-am chef de nik

Monica, fericita 35+ cu Cezar-Andrei

AMR: 5 saptamani

Mergi la inceput