Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello fetele! revin si eu dupa o lunga absenta mi s-a stricat laptopul si n-am mai putut sa intru
am revenit la serviciu de luni, n-am mai ametit, ma mai doare capul din cd in cd si tensiunea tot mica este am inceput iar cu durerile de spate, merg f des la toaleta k deh, tb sa beau lichide multe pt tensiune, ma cam doare si burtik...azi oricum am o stare nashpa nu stiu ce am dar sunt tare ciufy...imi vine sa plang
la control merg joia viitoare si sper sa vedem si noi ce este BB. mi-a mai crescut putin burtik, dar nu e cine stie ce, de ingrasat...aproape 1 kg peste normalul meu. ieri mi-am luat 2 rochitze dragutze aseara am iesit la masa la noi la cafenea, am organizat cina speciala de V Day si a iesit f dragutz, a fost full. am papat si eu ceva bunatati
roxi25 - adica albu intra in CO din 3-20 aug??? auzisem k de obicei pleaca in aug si chiar vreau sa vb cu el despre nastere joi cd merg la control. sper sa nasc pana pleaca...

va pup!

Roxy
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Am avut calculatorul stricat cateva zile , nu sunt eu mare fan net dar atunci cand nu il am ma ia si pe mine pofta ! Bine ca l-au reparat !

Ioana3110 : nu am avut greturi deloc, am o sarcin ade vis . Noi am ales destul de repede numele pentru Sofia, acum inca nu ne-am hotarat dar nici nu ne-am apucat de gasit ... cel putin ... pana nu ii moare ultima speranta lui sotulache ca poate totusi e baiat , inca nu cautam nume ... dupa morfofetala din martie o sa incepem sa ne gandim .

Fleurdelise : noi nu am avut incotro, daca am hotarat sa ma intorc la cabinet cand Sofia avea 9 luni, trebuia sa o las cu cineva si cum parintii mei stau in Bistrita si pe soacra nu o intereseaza crescutul copilului desi stam in aceeasi casa ... trebuia sa imi iau o bona ca nu am vrut sa o duc la camin !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 19 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Roxi25, felicitari pt baietel. In alta ordine de idei eu am o pb si mai mare ca doctorita mea (Lara Andronescu) pleaca de tot de la Medlife si se duce la Promed, o clinica de FIV in principiu, care va fuziona cu Regina Maria, dar eu nu vreau sa merg acolo, vreau sa raman la Medlife. Vineri merg la eco la Dr. Caliopia Gavril -Parfene, si vreau sa o intreb daca ma poate monitoriza ea si mai ales daca are concediu la inceputul lui august, ca sa stiu cum ma orientez. Mi-e ft teama ca nu voi gasi pe cineva sa ma monitorizeze constant si sa si nasc cu persoana respectiva. Am emotii pana vineri cand ajung sa vb.

Danett: super vesti, sa dea Dumnezeu sa ramana asa!

Ioana: felicitari pt fetita :)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

rocsy, ce carnet de gravide?? Exista asa ceva??

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ce ma distrati fetelor cum va scrieti voi meniul zilei ... eu una nu le citesc, nu ca mi-ar cauza pofte ( ca nu am nici una ) dar nu vreau sa stiu daca mananc prea mult/putin in comparatie cu voi ... in plus, la stilul meu de alimentatie s-ar putea sa va speriati .

Nu mai stiu marimea colului, ar trebui sa ma uit in carnetul de gravide dar acum pazesc copilul ca a vrut pe olita !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 20 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

tamys : si eu am pulsul cam mare, m-a trimis doctorita de familie la cardiolog dar nu m-am dus ( ei ii iesise 110 dar nu am bagat-o in seama ca mi-a luat pulsul prin palparea incheieturii si numarat iar ea in general e o repezita si nu am avut incredere in masuratorile ei, in plus dupa ce am ajuns acasa mi-am luat eu pulsul cu aparatul si aveam 95 ) .... eu in general il am in jur de 90, acum 95 ... am zis ca o sa vizitez un cardiolog dupa ce nasc, in sarcina oricum se accelereaza bataile inimii asa ca nu stiu cat de relevant ar fi .

Ali : felicitari pentru
sursula : felicitari pentru

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 20 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

rocsy, ce carnet de gravide?? Exista asa ceva??

16+


Mi-a dat ginecoloaga mea un carnet pe care este un bebe si in el sunt o gramada de informatii despre sarcina si perioada post natala iar la final sunt cateva pagini goale unde scrie ea rezultatele masuratorilor la ecografie ! Bine, carnetul e facut de cei de la Elevit dar faza amuzanta e ca mai am un carnet primit de la doctorita de familie, cand l-am primit ii spun sa nu imi mai dea ca am deja unul , dar ea nu si nu ca ea o sa scrie in carnetul dat de dansa si uite asa am 2 carnete de gravide, aproximativ la fel , producatori diferiti !

Roxy : felicitari pentru
Ioana 3110 felicitari pentru

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 20 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare si o zi buna.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+14 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu o burtica timida a odiseei voastre, de fapt a noastre.
UM: 16 noiembrie 2011
DPN: 22.08.2012

Am avut si eu probleme cu un hematom ce m-a stors de viata, am stat acasa si am trecut peste cu ajutorul lui Doamne Doamne!

Am si eu o intrebare:
- am facut si eu bitestul, concluziile sunt bune, dar ma deranjeza riscul combinat de sindrom down: 1/1317, cel de sindrom Edward este de 35.518.
Voi ce rezultate ati avut?
Va pup si Doamne ajuta tuturor

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Ali mie mi-au iesit anticorpi absenti dar e deabia prima dozare speram sa fie bine in continuare. Si tie iti doresc la fel. Va pop si pun mana la munca.



Beatrice 15 + , viitoare mamica de print

Mergi la inceput