Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Balanta cat ma bucur sa te vad aici viitoarea mamica si baieteii.
Roxi multumesc si felicitari pentru baietel




15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada cum te ai distrat????daca cumva mai intri cand vii sau intri dimineata inainta mea spune mi te rog daca sti anticorpii se iau pe nemancate?bine ar fi sa nu ca eu daca primul lucru cand deschid ochii nu mananc vomit

dana iti tin pumnii la amnio

fleur ce ti a zis doctorita?


pupici la toate.noapte buna

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, acum am venit. Am fost la un restaurant tare frumos. Am mâncat 2 felii de crostini cu somon, o salata si jum. De tort, restul so#539;ul. In schimb aluneca tare si alunecat saracii chelneri, iar una dintre ele a c#259;zut si a dat cu capul. Nasol r#259;u. Ali eu m-am dus de diminea#539;a dar doctorul nu mi-a zis sa nu mananc. ASA ca po#539;i mânca. Scriu de pe iPhone. Felicit#259;ri pentru feti#539;a Ioana. Eu zic ca se vor rezolva toate problemele, ca nu sunt grave. Fleur vreau si eu o bomboana.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

frumoaselor happy valentines si de la mine sper ca petrecurati frumos si v-ati rasfatat.

la noi acum urmeaza. am lipit ieri la inimioare de m-a durut mina (si capul ) si copiii le-au dus la colegi, asa-i practica aici. si ei s-au intors incintati cu tolbele pline. de cind cu ei mi-e mult mai draga sarbatoarea, comerciala sau nu, e vorba de dragoste...

din ce imi amintesc, Dana tu miine ai amnio? tinem pumnii strinsi la fata, sa vii cu vesti bune

va pup ca ma cheama datoria



Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Ali si eu ma aflu cam in aceeasi situatie...si sapt trecuta cand mi-am facut dozarea am sunat si mi-a zis ca nu are nnici o legatura cu mnacatul, ca pot manca ce vreau si sa beau si cafea ca nu e problema. Ce matinala sunt.
Dau cafea
Pop

Beatrice 15 + , viitoare mamica de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada,bea -mersi.ce bine ca deja eram cu greata in gat.ma duc repede a imi fac o pituta cu unt si o cafea.
bea tie ti au venit rezultatele?
voua vi se intampla asa ceva daca nu mancati ceva cum va treziti sa vomitati?mie mi se pare cam exagerat dar serios ca asa patesc si am vomitat catva zile la rand pana sa imi dau seama ca asta e cauza.va doresc o zi frumoasa.merg sa imi fac anticorpii si sa iau ceva sa fac mancarica dar nu stiu ce

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Neata, fetele!
B_1403 multumesc pentru cafea. Ce buna e, cu mult mult lapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Neata.
Acum savurez si eu cafeaua. Durerea de cap e inca aici, dar mai suportabila. Poate dispare de tot acum cu cafeaua.
Va astept pe toate cu vesti bune.
Ne citim peste zi ca o sa tot bantui prin casa.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata burtici!

Danette - ce bine ca ai venit cu vesti bune!

Dana - bafta la amnio! Sa stai cuminte dupa aia

Eu beau cafea decof. pt ca are si aia cofeina:
Aliment Cantitate Cofeina
Cafea filtru 200g 312mg
Espresso 1 cescuta 100mg
Cappuccino 1 cescuta 100mg
Cafea instant 200g 67mg
Cafea decafeinizata 200g 7mg
Ceai fiert 200g 23.5 – 130mg
Ice Tea 200g 41mg
Ceai instant 200g 30mg
Cola 1 cutie 30 – 60mg
Diet Cola 1 cutie 40 – 50mg
Non-Cola 1 cutie 54mg
Sprite si 7-Up 1 cutie 0mg
Ciocolata 100g 18 – 88mg
Cacao 200g 5.6mg
Analgezice 1 tableta 30mg sau mai mult

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Wow, michelle, tu vb serios? O cescuta de espresso are mai putina cofeina decat o cana de cafea filtru? Si eu care fugeam de espresso ca de dracu de cand am ramasa gravida....
Si cafeaua instant are atat de putina?
Interesant, chiar nu stiam. Mersi mult.

13+

Mergi la inceput