Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

muraturica eu dimineata nu imi puteam ridica capul de pe perina de dureri de cap pana sa imi dau seama ca imi trece de la cafea.
de cand am inceput sa beau nu mai am treaba nici cu durerile si nici cu somnul.sper sa iti treaca si sa te poti bucura de zilele de concediu

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Dannet , ma bucur ca ai deschis capitolul cu o veste buna , Roxi felicitari pt baietel !

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali24

de cand am inceput sa beau nu mai am treaba nici cu durerile si nici cu somnul.


Cheers, Ali! Sa ne spui si noua ce bei, vrem si noi!

Sorry , stiu ca ai zis de cafea, dar a sunat prea haios!

Un pupic la fiecare sa treaca durerea de cap! ...

20 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleurdelise mai beau asa cate un paharel de votca dimineata pe stomacul gol

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ali, ma bucur ca mi-ai impratasit secretul tau.
Chiar m-ati facut sa rad.
Acum serios vorbind, incepand de mine testez si eu teoria cu cafeaua. Revin la obiceiul cu o cana dimineata. Sper sa o suport.
Sotul meu mi-a adus o budinca de ciocolata absolut minunata si acum ma pun la televizor cu ea in brate.
Va pup.


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara fetelor.
V-am citit si eu dar ati scris atat de mult incat ia sa vad ce imi amintesc:
Balanta - mi se pare ca mananci chiar ok fructele

Aruba - brrrr ce preturi - apropos, eu caut un tarc de lemn care se cheama Gran Paradiso si sub 10 milioane nu-l gasesc.
Fleur - la voi nu sunt mai ieftine?

Ada draga- esti idolul meu in materie de mancat. Pacat ca nu o sa te ajung niciodata.

Si acum RAPORTEZ ce am facut azi:
Eco morfo fetala de trim 1 unde concluziile sunt:
una proasta: am placenta inserata jos si un hematom frumos
mai exact citez:
1 - placenta e pozitionata posterior, grad 0, acopera polul distal OCI, grosime medie 19 mmm
2 - intre polul distal al placentei si col, zona hipoecogena cu punctatii hiperecogene in interior cu dimensiuni 41,8/ 31,4/ 24,7 mm sugestiva pentru un hematom subcorial in curs de organizare, interesand 1/3 din circumferinta colului.
ce naiba inseamna in curs de organizare?

Partea buna: BB e ok, translucenta nucala e 1,1 mm si se pare ca ar fi fetiza

In alta ordine de idei, greturile mele au culminat azi cu un dat la rate ca'n filme.

Acum am terminat ciorba de fasole cu afumatura de Sf Valentine's..

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ioana3110
felicitari ptr fetita.se pare ca e batalie mare la noi care sa castige fetele sau baietii.
imi pare rau ca nu e totul roz la tine dar sunt sigura ca se rezolva .

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

E clar, trebuie sa ma apuc si eu de baut...

Ioana, felicitari pentru fetita, si Roxy pentru baietel. Lupta stransa in continuare, asteptam pe Daconst maine cu vesti (bafta multa la amnio!) Ioana, din ce am citit pe forum, multe fete au placenta jos si sarcini normale. Se mai poate ridica pe parcurs, odata cu uterul, altfel vei naste probabil prin cezariana. De hematom nu stiu mare lucru, doar ca tot asa nu putine fete chiar de la noi de la odisee au asa ceva, si fac tratament sa se resoarba, cred ca iti pot raspunde ele. Pana iti zice mai multe medicul tau, stai linistita, cat mai multa odihna si mai putin efort.
Cand zici tarc din lemn e ca un patut? Oricum o sa ma interesez de pret, insa cat ar fi de ieftin te rupe livrarea peste ocean... Aici patuturile bune sunt intre 200-300 de dolari cele rezonabile, in rest...the sky is the limit

Eu am fost in pauza de pranz, am cumparat bomboane si un accesoriu foto pt. sotu' (ca m-am molipsit de la voi de valentinaiala, na!), iar mie bomboane de cioco fara zahar, pe care le rontai acum. Peste o ora ma duc la dr. de familie sa vad ce mai zice (i-am luat si ei bomboane...).

Pupici si noapte buna!


20 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ioana, felicitari pt fetita! eu am avut un hematom in sapt 7-9 de 1.4 cm pe care l-am eliminat prin sangerare, am stat in pat atunci si am suplimentat doza de utrogestan + duphaston, dupa ce la-m eliminat, a fost ok

daca nu sangerezi, poate se resoarbe; cat mai multa odihna cred ca ar fi buna

mie doctorul nu mi-a zis nimic de placenta, data viitoare il intreb

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fetelor, la mine durerea de cap a ajuns insuportabila. Bine zis, Fleur. Ma apuc maine de baut, poate scap. In seara asta sper sa reusesc sa adorm.
Ioana, super vestile despre bebe. Felicitari. In rest, stai linistita ca sigur o sa fie bine.
Daconst, mergi maine la amnio? Bafta mults si sa vi cu vesti bune.
Va doresc noapte buna si maine dupa cafea sper sa raportez ca nu ma mai doare nimic.

13+

Mergi la inceput