Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ali, le-am facut ieri la medlife si mi-au spus rezultatul ca va fi in 5 zile lucratoare.O sa sun acum ca poate nu am inteles bine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

La multi ani de Valentine!!!


Incep si eu capitolul cu o veste foarte buna.
Am fost astazi la ecografia de 18 saptamani pentru a monitoriza regurgitarea tricuspidiana.
Doctorul meu, care e un panicos si un AS in a da "vesti rele" a spus ca e "neasteptat de bine".
Inima nu s-a deformat, regurgitarea a cautat-o el pana a gasit-o, dar e mult mai mica.
Bineinteles ca ne-a zis sa nu ne entuziasmam prea mult pana nu ajungem la sfarsitul celor 9 luni, dar noua ne-a luat o piatra de pe inima.
In rest, toate celelalte mauratori sunt ok, e tot fetita (bineinteles ca analiza cromozomiala de la biopsie nu avea cum sa fie combatuta de ecografie).
Maine ma duc la cel de-al 2-lea doctor la care ma programasem pentru a 2-a parere. Sper sa fie rezultatele cel putin la fel de bune

In sfarsit, de acu ma pot gandi si eu sa imi cumpar haine de graviduta, la patut, la nume

O seara buna va doresc si sa o petreceti cat mai frumos



17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Zizu, are dreptate Fleur, incearca sa gasesti efervescente. O sa-ti treaca greturile, ai grija de pisoi. Ali, am sunat si la fel mi-au zis in 5 zile lucratoare.Asa ca, abia vineri. Pana plec mai bantui pe aici. Laura ce simpatica ai fost cu frigiderul.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Dannette , ma bucur enorm ptr.tine. O sa vezi ca si maine va fi bine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

dannett asta chiar e o veste buna.ma bucur mult si sper ca doctoru de maine sa iti dea vesti si mai bune.

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ce vorbarete ati fost.
Dannett, super vesti. Ma bucur foarte mult pentru tine.
Ada, ce mult gatesti. Distractie placuta in oras.
Si eu o sa fiu lipsita de ajutor cu bebe ca toti cei 4 bunici sunt inca in campul muncii pentru destul ani. Pe deasupra socrii, care ar avea program mai lejer, sunt in alta localitate.
Eu acum vin de la medicul de familie care mi-a dat concediu pana la sf. saptamanii. Sper sa scap si de durerea asta de cap cumplita. Se pare ca e de la tensiune mica. E drept ca azi dimineata dupa cafea ma durea mai putin. Oricum eu inainte beam 2-3 cani mari de cafea, deci maxim o cana cat beau acum nu poate face minuni. Carmina stiu ca se plangea de migrene. Oare ce-o mai face?
Distractie placuta la toate de Valentine's. Eu sarbatoresc in pijamale ca al meu sot e la munca pana mai tarziu. Stiam ca asa o sa fie, de aia am iesit sambata. Si bine am facut ca macar atunci nu ma durea capul.
Va pup.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

buna fetelor! am venit si noi de la doctor si ni s-a confirmat, este baietel si pana acum este ok

si eu tot la medlife merg si morfofetala de trim II o am programata la 22 saptamani; ma duc si eu saptamana aceasta sa fac anticorpii Rh, glicemia si tsh-ul

am intrebat doctorul si mi-a zis ca voi lua utrogestan pana la 32 saptamani; am primit insa si o veste mai putin buna, se pare ca doctorul meu este in concediu intre 3 si 20 august, exact cand trebuie sa nasc, in principiu; dar a zis ca sunt sanse f mari sa stea 1-2 zile in bucuresti si atunci sa vina sa face cezarienele din perioada respectiva; sper sa fie asa, nu as vrea sa caut alt doctor

tamys, multa sanatate! sa vii cu vesti bune de la cardiolog!
adarev, distractie placuta in seara asta!
dannett, multa sanatate, sa fie bine in continuare si sa primesti si maine vesti bune

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

muraturica, multa sanatate! sa-ti treaca cat mai repede durerile de cap!

mie durerile de cap mi se par unele din cele mai cumplite dureri (din cele uzuale), in facultate si cativa ani dupa am suferit de migrene cumplite care imi treceau doar cu nurofen forte daca il luam chiar de la inceput, cand doar simteam ca ma apuca durerea; in sarcina am avut dureri de vreo 2-3 ori, dar sper sa nu se mai repete

si eu am tensiunea mica si cand ma lua durerea, mai beam cate o cola sau un pepsi; mie nu prea imi place cafeaua; de asemenea, aeriseam camera bine, am inteles ca ajuta

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

ma duc sa-i fac sotului o surpriza, o supa crema de usturoi, sper sa-mi iasa

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

roxi felicitari ptr baietel.


19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput