La Multi Ani Catalina Ioana!!!Fluturasi 2011(126)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!!!

Strumpitz,da, tot aiurea vremea aici dar, ma bucur ca astazi a iesit un soare frumos si vreau sa iesim afara,la plimbare. Duracell, este tot asa de nazdravan si curios dar ma bucur ca in acelasi timp este un copilas minunat care are momente cand se joaca singurel,alearga, vorbeste, canta in limba lui. Ma bucur ca am un copil mereu vesel si energic 100%...Daca l-as vedea mai serios sau linistit mi-as pune o problema. Acum s-a ascuns dupa draperiile din livind si striga MAMA...ma topesc toata cand il vad si ii multumesc Lui Dumnezeu ca mi-a dat o minunatie de copil de care sunt tare mandra si il iubesc de nu mai pot. Fugggg la joaca si revin ceva mai tarziu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca am pus-o in patut si si-a gasit de treaba cu niste jucarii mai vechi de i le-am scos dintr-o cutie , de la naftalina, crede ca-s noi

madutza ce de zapada ai in curte ce simpatica e Cata in hainuta aia, dulce foc cu gluga asa mare iar Cristi un zambaret simpatic

Dya vad ca si pe la voi sunt munti de zapada Cristian e un zambicios scump, ce-mi plac cand sunt mici si infofoliti , galushcute

Simona mami de 3 flacai frumosi , v-am admirat ce mai faceti voi? bine sanatosi ? tu cum te mai simti ?

Irinuca voi pe acasa sau iar in deplasare pe undeva? inzapeti ?

Mary cum se simte pitica? isi face efectul antibioticul ? multa sanatate , pacatoasa mai e otita asta

Yvyana, sper ca dormiti mai mults i mai bine cu cat mai putine treziri si maraieli tu ce ii dai de dureri de dinti si maraiala lui L ?

Iony, s-a topit zapada de pe Roma ? am auzit ca sunt probleme la Colloseum, a inceput sa cada bucati bucati... mare pacat bombonica ce mai face ?

Persi tu esti inzapezita de nu mai scrii nimic ? ce mai face Raducul meu preferat ?

Oana de la belgica, unde disparusi ? hai cu vestile , ce si cum mai papa baiatul ?

Andreea , mami de flacau frumos Rares, ce mai faceti voi ? inca maraiti cu dintii ? cum a fost noaptea trecuta ? sper ca ati dormit mai mult si mai bine

Somleac mami eroina de 5 frumosi, putere multa iti doresc, sa invarti volanul glumesc, putere si multa energie ca sa le rezolvi pe toate

Millie tu de ce nu intri mai des sa ne spui de voi ?

Lidia sper ca sunteti bine si nu mai aveti parte de peripetii nu ne mai arati pozici cu Diana ?

Moulineta si tu ti-ai luat pauza de forum ? hai la povesti

Happiness sper ca ati ajuns cu bine in Ro si fara peripetii, tinem pumnii nca putin si face si bombonica roz un anisor

revin ca s-a plictisit in patut si arunca toate jucariile dupa patut




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy multumim din suflet de intrebare. A fost mult mai bine aseara, incomparabil mai bine. Slava Domnului ca am dormit si eu.

Miki cum fac si eu frisca din smantana?Mai pun ceva sau doar bat cu mixerul? Tu ai zis de smantana la Dorna, aia cu rosu pe care scrie uht?

tuturor.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Strumphy multumim din suflet de intrebare. A fost mult mai bine aseara, incomparabil mai bine. Slava Domnului ca am dormit si eu.

Miki cum fac si eu frisca din smantana?Mai pun ceva sau doar bat cu mixerul? Tu ai zis de smantana la Dorna, aia cu rosu pe care scrie uht?

tuturor.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela



andreea eu stiu ca e smantana speciala pt frisca si doar o bati cu mixerul si gata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

spiridusha, dupa ce termini regimul ai si unul de readaptare la meniu normal? Stiu ca am tinut si eu unul asa, dar cand l-am oprit s-au pus la loc toate kg ..asta acum ani buni...


Mada, momentan nu. Sincer nici nu ma gandisem serios la meniul de mentinere/readaptare. Eu am mai tinut odata in vara, am slabit vreo 6 kg, daaarrr dupa am mancat ca o purcelusa, mcdonalds, rafaello in fiecare zi, pepsi...etc. Deci nici vorba de meniuri de mentinere. Acum ma gandesc ca mi-am facut o programare la o doctorita nutritionist abia pe...10 mai. Si probabil ca voi tine regimul pana atunci si voi vorbi cu ea atunci sa-mi "prescrie" ceva de mentinere. Citisem eu undeva, pe niste siteuri destepte despre mancarea raw, regulile de combinare a alimentelor, erau impartite pe clase, si puteai manca numai combinatiile bune...ca sa functioneze organismul ok si sa nu ramana surplusuri energetice. Probabil pe asta m-as baza cand voi slabi cat vreau.

La Danes e superb, am fost acum vreooo...3 ani si mi-a placut tare mult, as merge iar.

Felicitari pentru vointa! Tu de cat timp tii? Si numai si numai asa mananci?

Pup Strumph. Parca si voi erati la regim?:D Acum am inceput sa chestionez pe toata lumea..."da tu cum faci? da cum ai slabit?" :)))))



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

spiridusa, te-am omis de la catalog nu stiu cum mintea mea in colturi cred spor la dieta si sa ne spui cum functioneste, ce rezultate ai adica ahh ...mi-a placut tare faza cu soacra


Lalely si piscoata se sperie de sunete de astea care-s stridente, deunazi a inceput a face un tantrum o fetita in ambasada ca o lasase maica sa jos din brate sa aiba grija de un bb mic de vreo 2-3 sapt care se trezise in carut si tipa asa strident nu stiu cum si piscoata era in carut manca un biscuit si a pus buza si s-a ascuns asa pe o parte si plangea am luat-o in brate sa o linistesc.... p strada cand aude politia sau ambulanta si aici o aud la fiecare 3 min cand suntem in trafic , nu are nimic , nu se sperie, doar cand e in mediu inchis se sperie de sunete de astea

Andreea imi pare bine ca a fost o noapte cu mai mult somn pozici cu Rares cand ne mai arati ?

Ally asa e , bine ca-s sanatosi si noi la fel sa ne bucuram de ei si de toate nazdravaniile care le fac si spun a mea de cateva zile isi pune amandoua manutele la ochi si joaca cucu bau m-am prapadit de ras prima data cand am vazut-o , ca nu a invatat-o nimeni, noi ne jucam cuuc bau mult cu ea dar de dupa usa sau perete dar nu cu mana la ochi sau cateodata mai sta pe pat si si trage o haina pe ochi si apoi eu fac cucu si da haina de pe ochi si ii fac bau radem de ne prapadim deunazi in autobuze si metrou radea la toata lumea si le facea hello cu mana sau bate din palmute si face bravooooooooo


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia sarut mana mami, nu stiam, am sa caut si poate imi raspunde si Miki.

Strumphy trebuie sa le descarc si va arat, ca am o poza mortala cu Rares, nu stiu cum de am reusit sa il prind cu limba scoasa complet. E genial in poza aia.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata fetele! strumpy multumim ca ai intrebat de noi,sa stii ca noi numa in boli de astea pacatoase intramprima data infectie urinara iar acum otita.Anda e mai bine nu are temperatura dar a dat in altele cred ca a facut alergie la antibiotic are niste pete rosii pe burta si pe spate am sunat-o pe doctorita si a spus sa ii dau zyrtec pt alergie si maine sa mergem la control,poate ii schimba antibioticul.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!
Va multumim ca ne-ati admirat in poze . Si eu am vazut aseara poze noi prin unele albume. Nu m-am abtinut de la comentarii, desigur.
Mada, si la noi e o zapada in curte... ma intreb in cate luni o sa se topeasca. O sa pun poze sa vedeti. Ce cuminte e Cata si ce bine doarme. Luca nu trece de 7.30 dimineata sub nicio forma. Plus ca inca se mai trezeste noaptea. Dar maxim de 2 ori
Delia, sper sa reusesti sa te mai odihnesti azi...
Pisuc, si eu am de data asta o sarcina usoara. Sper sa fie tot asa si sa fie totul ok pana la capat. Ceea ce iti doresc si tie, desigur!
Strumphy, pupam piscoata! Ce mai faci bun de papa?

Eu ii fac azi piticului niste piure cu lapte si sos de rosii pe deasupra. N-am carne decat de porc . Sa vad daca are sotul timp sa imi aduca niste piept de pui, daca nu, azi il fac lacto-vegetarian pe Luca!
Am impresia ca nu se mai satura cu fructele de dimi. Azi dupa mar cu biscuite i-am pus o feliuta de paine cu unt si a papat-o pe toata. Trebuie sa incep sa ma gandesc la variante pt micul dejun. Cu omleta din ou intreg, mai astept o luna...

Puup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:


inca una si ma duc sa o pun la nani ca e maraita, s-a lovit la frunte si maraieeeeeee

spiridusa, noi ne-am cam plafonat, am mai skabit eu 2 kile dar mai am multttteeeeeeeee de dat jos, dar pana in august mai e vreme nu ? vreau sa merg la sala din martie dar trebuie sa imi iau babysitter sa am cu cine sa o las pe piscotel, dar mai vedem... trebuie sa gasesc eu ceva, cumva.... ma mai gandesc


ma duc sa o pun la nani si ne auzim mai tarziu

Mergi la inceput