Palatoschizis si formele sale (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

Buna ziua,sunt Mioara mami de Bianca nascuta pe 27 06 2007 operata la buza,palat moale si tare de DR BRATU.daca vreti, sa ma treceti si pe mine in lista cu mamici si ingerasi. La multi ani de 8 martie..felicitari Ramona,sa fiti sanatosi si tu si bebe.Raluca ce face Dvid? Stii cine sunt?multi pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora111 spune:

Buna Ramona! Felicitari pt bebe Darius, sa fiti sanatosi si sa va mearga bine!! Cand mi-amintesc ce greu mi-era in primele 2 luni..... deocamdata singura preocupare a voastra e sa ia bine in greutate.

Buna Mioara, cum va descurcati la 4 anisori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Multumesc tuturor pt incurajari. Intr-adevar la inceput este greu, eu si sotul suntem ca niste zombi prin casa dar va trece si bebe trebuie sa creasca mare si sa fie bine pt ca asa cum ati spus si voi singura preocupare acum este ca el sa ia in greutate si sa fie bine. Este obositor ca papa uneori si din ora in ora chiar si noaptea pt ca oboseste cu tetina in gurita chiar daca e ajutat si adoarme iar noi nu il fortam sa pape de frica sa nu vomite. Suntem multumiti ca macar papa (chiar e rau de foame ca tati :)) ca asta ma incurajeaza ca va lua in greutate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaMioara

Buna ziua,sunt Mioara mami de Bianca nascuta pe 27 06 2007 operata la buza,palat moale si tare de DR BRATU.daca vreti, sa ma treceti si pe mine in lista cu mamici si ingerasi. La multi ani de 8 martie..felicitari Ramona,sa fiti sanatosi si tu si bebe.Raluca ce face Dvid? Stii cine sunt?multi pupici.



Hei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ai reusit sa scrii!!!!!!!!!!!!!!!! Bravo si bun venit pe forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sunteti bine? Noi da!
Va pupacesc cu drag!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaolah

Multumesc tuturor pt incurajari. Intr-adevar la inceput este greu, eu si sotul suntem ca niste zombi prin casa dar va trece si bebe trebuie sa creasca mare si sa fie bine pt ca asa cum ati spus si voi singura preocupare acum este ca el sa ia in greutate si sa fie bine. Este obositor ca papa uneori si din ora in ora chiar si noaptea pt ca oboseste cu tetina in gurita chiar daca e ajutat si adoarme iar noi nu il fortam sa pape de frica sa nu vomite. Suntem multumiti ca macar papa (chiar e rau de foame ca tati :)) ca asta ma incurajeaza ca va lua in greutate.


Imi aduc aminte perfect de ceea ce spui! Intr-adevar, si mie mi s-a parut greu primele 2 luni, apoi a mai si crescut, plus ca incepi sa-ti faci un obicei si merge mai bine treaba!
Noi am luat-o pe mama cateva saptamani la noi si faceam cu schimbul la dat papica: noaptea ii dadea sotul si ziua eu si mama. Si a mers vreo 6 saptamani, pana a plecat sotul la serviciu si apoi am ramas eu, mama a venit in continuare pe la noi, dar din 4 in 4 zile, si ne-am descurcat! Plus, de pe la 2 luni, nu a mai facut caca noaptea si nici nu s-a mai trezit decat maxim o data pe noapte!
Asa ca rezistati acum, ca va fi din ce in ce mai bine, vei vedea!
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

Buna la toata lumea,ne dscurcam bine Aurora la 4 ani,noi am trecut de stresul acela ca nu mananca ca nu doarmeeee..etc.suntem mari avem personalitate...Te inteleg Ramona, fetita mea a mancat pana la 5_6 luni numai 60 70g de cand am nascuto.cu rabdare a TRECUT toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

buna Raluca,da mai am reusit..sa intru si eu aici cu voi.Sper sa aflu si eu cat mai multe de la alte mamici. si noi sunte bine am inceput sa mergem la, logoped, pe la sfarsitu luni mergem la control sa aflam care e urmatorul pas .pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaMioara spune:

Ramona ma uit la ingerasu tau si o vad pe fata mea, numai ca era mult mai mica.... cred eu.fata mea avea la o saptamana 2 600g,nu imi vine sa cred cum a trecut timpu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Intai: Ramona, bravo, felicitari!
Va doresc sa fiti sanatosi toti trei, iar voua sa aveti MULTA rabdare, SI MAI MULTA liniste si ENORM DE MULTA IUBIRE unii pt altii! Voi parintii sa fiti echipa imbatabila mereu, sa va ajutati si sa va sprijiniti chiar si cand vi se pare ca nu mai puteti de frica si de oboseala! Si, apropo de oboseala.......va doresc sa o invingeti; si cand vi se pare ca nu mai puteti, va spun eu si toate mamicile de aici si nu numai, ca se poate.

Recunosc cu rusine, ca am citit de ceva vreme ca ai nascut, dar cum ma asezam sa scriu doua randuri, hop si Nasturica peste mine!
Si chiar imi doream sa vad pe bebe tau cumva, o poza ceva. Multam!

Doamne, ce dor mi s-a facut de un bebe! De absolut tot ce tine de un bebe, inclusiv de oboseala, de maraiala, de griji...........

A vazut si Ade poza ta de profil si s-a pus pe mangaiat monitorul:" Mai, mai bebe fumos".

Sanatate multa sa aveti! Restul.......vin si se duc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Mioara, bun venit in "casuta" noastra!

Sper sa mai vii!

De bun-venit te servesc maine cu niste tiramisu. Si o cafea, ca-l fac devreme, dimineata.

Cam cum vb Bianca? Adica sunt litere pe care nu le poate pronunta?


Mergi la inceput