Palatoschizis si formele sale (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami1978 spune:

Si inca ceva: am gasit pe site-ul de la NUK un link despre un magazin de desfacere cu prodese NUK: biberoane, tetine etc. Daca intereseaza pe cineva postez link-ul. Magazinul este undeva aproape de autostrada Buc-Cta din cate pot sa-mi dau seama de pe harta (eu locuiesc la cateva statii de tramvai de autostrada). Am sa ma duc sa-l vad si sper sa fie preturi mai mici fata de ce am vazut eu pe net.
Link: www.biochefarm.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Eu am de la Avent o canuta cu cioc, gradata,cu supapa antiscurgere dar, nu este gradat decat la 50, 100, 150, si 200 ml, marcate cu o steluta...si Raducu meu bea putin lapte, ii fac si 90 ml, deci imi trebuie gradat din 10 in 10. Acum ce sa zic...mai are putin si face trei ani, poate renuntam la laptele praf. Sa vad ce zice si el
Daca mergi la magazinul de care zici, sa ne spui te rog ce preturi au, chiar sunt interesata pentru ca nu o sa scapam prea curand de cana cu cioc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariapim spune:


Stie cineva ce preturi se practica la budimex pt operatii oro-maxilo-faciale la copii?dr si anestezist?am nevoie de un raspuns urgent .baiatul are Despicatura valului palatin (Palatoschizis).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

Buna!
Raspund scurt si in graba, dar promit sa revin diseara sau cel tarziu maine dimineata.
Medicul nu costa nimic. Eu am operat fetita recent acolo de aceeasi problema. Nu am dat bani medicului, dar curand vom face o donatie sectiei. Nu, donatia nu e in bani cash, ci in ceva anume folositor acolo, achitat de noi.

Anestezistul.........sincer,sincer, incepe de pe la 50 lei si pana unde te duc buzunarele. Din auzite.

Incearca sa-ti activezi mesageria privata si mai vorbim.

Scuze, dar fuuuuuug!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Primavara frumoasa fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

La Multi Ani de Martisor!

Va doresc sa aveti o primavara frumoasa, cu multe flori , cu caldura si lumina in suflete si muuuult soare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Buna fetelor, vream sa va anunt ca am nascut si va rog sa ma treceti si pe mine in lista de la inceput cu mami de Darius Andrei nascut pe 29.02 cu cheilognatopalatoschizis unilateral pe partea stanga. Avem 6 zile si papam cu tetina medela sau cu tetina normala cu gaura marita (asa ne-au invatat in maternitate). Deocamdata sunt un baietel cuminte, plang numai de foame si caut cu gurita papa...pap des din 2 in doua ore si mami spera sa ma fac mare repede sa ma duca la doctorul Albean sa ma faca bine. Fetelor noi suntem de 2 zile acasa pt ca am stat putin mai mult internati la terapie intensiva sa invatam sa papam si inca ne acomodam fiecare cu celalalt asa ca voi scrie mai rar aici dar orice sfat mi-ar fi bun. Va multumesc ca am vorbit pana acum si sper sa vorbim si de acum inainte. Va doresc o primavara frumoasa si un 8 martie la fel de frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_tutza spune:

Felicitari Ramona! Bebe Darius Andrei sa va aduca numai bucurii!
Cum ai nascut pana la urma? Ce greutate a avut bebe la nastere?
Noi urmeaza sa mergem(in sfarsit!) la doamna doctor pe 9 sau 11 martie, atunci este de garda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaolah spune:

Buna Corina, multumesc mult de felicitari. Pana la urma am nascut normal fiind internata de urgenta pt ca bebe a avut cordonul de 2 ori in jurul gatului iar medicului i-a fost frica sa ma mai lase ca nu cumva sa se intample o tragedie. Nasterea a fost provocata si am nascut dupa 10 ore de travaliu, mi-a fost frica , am fost chiar inspaimantata dar am avut norocul ca am un medic de milioane caruia sa ii dea Dumnezeu multa sanatate ca a fost alaturi de mine continuu si a asistat si sotul meu la anstere fiind amandoi u suport psihic foarte puternic pt mine. A fost greu, dureros dar a trecut...imi era frica sa nu apara complicatii cu inima bebelusului pt ca eram amandoi monitorizati continuu din cauza cordonului si sala de operatii era pregatita pt urgenta daca apareau complicatii...dar am avut noroc si am putut naste normal. Andrei a avut 2770 grame la anstere si 48 cm si l-am nascut la ora 23.40. Am stat internati in spital putin mai mult pt ca bebe a stat la terapie intensiva sa invete sa pape si eu sa invat sa il hranesc, la inceput mi-a fost frica dar venea medicul meu zilnic la noi si ne incuraja si pana la urma a fost bine. Acum ne acomodam cu noul membru al famliei si va tin la curent cand vom merge la doctor pt control si cand va avea loc prima operatie. In rest vom povesti mai mult cand am timp pe messenger.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaserban spune:

Bravo, Ramona, Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa va dea Domnul putere si sanatate la toata familia!!!!!!!!!!!!!!!!
Pentru orice lucru suntem alaturi de tine si dupa ce o sa faceti prima operatie, o sa fiti din ce in ce mai increzatori si mai puternici!
Va pup pe amandoi cu drag!

Mergi la inceput