Clubul "babelor" FIV-oase 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara te salut si sper sa pleci tanara de aici.
estrogen si prednison din prima zi de stimulare?

am citit si eu despre reprofit brno mult. am si trimis mail-uri. fiv+icsi 1950 de euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sami i-am urat "nice trip" si el mi-a zis "enjoy your studies", adikatelea face misto deja, nuh?
deci en garde PK.. il provoc la duel
moama ce-mi place c-ai scos bata, nu-s' de ce, da sunt fan..
Ioana, ha, daca-ti spun ca azi m-am dat de-a berbeleacu' (n.r. am cazut in fund si am alunecat asa prin ciorofleasca vreo 2 metri) in ditamai tinuta mea business-corporatista, in fata sediului central, tinuta demna de videoconferinta programata la pranz si, ca urmare, in incercarea disperata de a-mi salva look-ul, m-am suit cu tocuri cu tot pe-un calorifer, apoi mi-am aplicat direct partea dorsala pe acesta, pentru a evapora pata imensa de apa & noroi care-mi acoperea funduletzu', ai sa vezi ca tziglele lipsa de pe casa s-au inmultit de duminica..si e inca tanara vremea..
jeeeezzzzzzzzz fetelor, cat ati mai scris, imi trebuie o zi de concediu sa ajung si eu la zi..

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Sabina, hi, te 'stiu' de la unguroaice..(sper sa nu incurc borcanele)..
dap, ele calculau inclusiv costul tratamentului imunologic (ex. drip-urile de Intralipid, minim 3 (!), cu prima administrare inainte de inceperea procedurii fiv propriu-zise..)
la care se mai adauga, of course, medicamentatia "clasica" de fiv plus costurile adiacente pentru fiv in deplasare (transport, cazare, masa, etc.) si tot era undeva la juma' de pret fata de UK..
daca intereseaza, voi cauta deseara, in linistea caminului personal, 'abordarea' americana si o postez..

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ma stii bine. nu mai sunt unguroaica:) fortat.
m-ar interesa abordarea americana.
macar s-o stiu daca nu o inteleg:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

girls, intru intr-o telco...macar bine ca nu ma vad aia..
ne (re)auzim deseara..
hugs

tubal infertility
DH all normal
TTC since 2009
2 IVF, 4 FET - BFN
struggling with RIF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara,lasa-ma in pace.
ca iar ii gasesc dreptate lu' PK si abia am stabilit ca e fixist.
si iar ma intorc-iti spuneam eu intr0un PM ca ma bate si gandul sa mai merg si la el si sa-mi fac eu singura anumite chestii despre care ma documentez.
traumatism minor al endometrului am obtinut de la PK-ma doare fix la basca de analiza lui histopatologica...terapia cu inhibitori sunt sigura ca mi-as face-o.
de IVIg/Intralipid inca nu sunt convinsa...sincer va spun.
si nici de corticoterapie prelungita nu-s deosebit de incantata.
hai ca o iau de la capat
si s-a mai "bagat" si cursa directa low-cost BUC-BUD




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

deseara ciorba cu salata, un pomelo...si multe lacrimi...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Draga Lara in primul rand un big hug si ...si apoi...asa, ca un mic rezumat din urma: mancare multa si dantzuiala. Adicatelea chesti muy interesante

o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

samira mie mi s-a parut din ce a scris lara ca ar trebui sa alegi reprofit brno nicidecum pk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Fetelor, eu am asa o stare de greata, ma dor sanii si sunt ca niste bombe. Nuuu ma plang...faceam si eu conversatie

Ari ai grija sa nu puneti intalneala "La Mama" ca iar te "obliga" babele sa ingurgitezi suc de radacinoase




o sarcina obtinuta natural in 2009 - oprita in evolutie la 7 saptamani
2 IA nereusite, 2 FIV nereusite

Mergi la inceput