Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Alayna,subscriu la ce spune Ooka,incearca pe toate caile,oricum,in orice mod posibil ,pana la urma trebuie sa manance . Nu poti infometa fata si nici tu nu trebuie sa ajungi la nebuni. Instinctul de supravietuire e mai puternic decat sila de lapte praf . Daca nu gasesti seringa boanta ia o seringa de 5 ml ,taie varful care intra in ac,si da-i cu ea.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna, in ultima instanta poti incerca varianta Nataliei cu pastilutele de stomac care au ca efect cresterea prolactinei. Intrab-o pe ea ca stie mai bine. Curaj!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Oana, metoclopradimdul are un numar considerabil de efecte adverse, e bine sa il ia numai la indemnul doctorului, doamne fereste sa se intimple ceva.

Alayna incearca asa cu seringa in coltul gurii, o seringa mititica, cit sa nu simte si daca chiar a slabit atat, cum spune Lali, mergi la spital, ii fac o perfuzie dar macar nu da in altceva mai rau. Sa nu uiti nicio clipa ca ea are imprimata adinc dorinta de a trai, din lupta pentru supravieturire in conditii normale intotdeauna va iesi invingatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

alayna stiu ca o sa ma certe toata lumea dar incearca si cu lapte normal, parca diluat, daca chiar nu vrea nimic poate asta ii place.Din cate am inteles nu e bun pana la nu stiu ce varsta dar decat nimic. imi pare sincer rau, daca as sti cum sa te ajut......

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Oana, metoclopradimdul are un numar considerabil de efecte adverse, e bine sa il ia numai la indemnul doctorului, doamne fereste sa se intimple ceva.

Alayna incearca asa cu seringa in coltul gurii, o seringa mititica, cit sa nu simte si daca chiar a slabit atat, cum spune Lali, mergi la spital, ii fac o perfuzie dar macar nu da in altceva mai rau. Sa nu uiti nicio clipa ca ea are imprimata adinc dorinta de a trai, din lupta pentru supravieturire in conditii normale intotdeauna va iesi invingatoare.

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


Ooka, nu e metoclopramid. nu mai tin minte ce e. poate este natalia pe faza. motilium oare?! nu mai stiu nici sa ma tai..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Oana am editat, nu e aceeasi, insa acum 3 ani jumate dupa ce am citit pe net, am folosit metoclopramid pentru cresterea lactatiei citind ca in Canada se administra la femeile care adoptau sugari pentru a'i putea alapta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

da, motilium parca tin si eu minte.

n-as zice sa incerci cu laptele normal ca poate dai in alte alea pe urma.
alayna, curaj, nu intra in panica, o agiti si pe cea mica, incearca sa ii dai lapticul cu seringa cum spun fetele, o sa inghita ceva. si mergi la spital daca e deshidratata.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Oana, metoclopradimdul are un numar considerabil de efecte adverse, e bine sa il ia numai la indemnul doctorului, doamne fereste sa se intimple ceva.

Alayna incearca asa cu seringa in coltul gurii, o seringa mititica, cit sa nu simte si daca chiar a slabit atat, cum spune Lali, mergi la spital, ii fac o perfuzie dar macar nu da in altceva mai rau. Sa nu uiti nicio clipa ca ea are imprimata adinc dorinta de a trai, din lupta pentru supravieturire in conditii normale intotdeauna va iesi invingatoare.

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


Ooka, nu e metoclopramid. nu mai tin minte ce e. poate este natalia pe faza. motilium oare?! nu mai stiu nici sa ma tai..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


da e motilium, si l-a luat la sfatul de neonatolog care e si consilier in alaptare...

Alayna.. eu nu stiu ce sa zic.. ai primit sfaturi bune, incearca sa le pui in practica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

Oana am editat, nu e aceeasi, insa acum 3 ani jumate dupa ce am citit pe net, am folosit metoclopramid pentru cresterea lactatiei citind ca in Canada se administra la femeile care adoptau sugari pentru a'i putea alapta.


mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!



m-am uitat si eu pe net acu...la mine sunt diferite subst active

da ma rog....nu stiu de ce m-am bagat. trebuia sa tac

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Oricum indiferent ce chimicala obosita e nu cred ca niciun consilier in alaptare nu'si asuma raspunderea pentru efectele cresterii lactatiei cu motilium sau ce'o fi, tot pe raspunderea proprie o faci, punctul meu de vedere ca nu trebuie recomandat chiar orice mi'l sustin.

Mergi la inceput