Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza la pranz!!!
O cafea intravenos va rog,azi ma simt zombie desi am dormit toata noaptea!
Au venit rudele de la lacul rosu in vizita, nu ma avertiza corpul degeaba saptamana trecuta. Mai au putin si pleaca .


Helena tu faci cum vrei,oricum o sa faci cum vrei , stii ca nu ma abtin si zic mereu ce vreau sa zic,fara ocolisuri. In momentul in care individul in cauza a intrat aici si ne-a stricat pacea ne-a bagat si pe noi in rahat,ori mie asta nu imi place. Nescriind aici nu ne scoti,el va continua sa citeasca si sa isi rada in barba " ia uite la astea care nu au chef de spalat sosete si calcat haine mici mici,dar stau pe forum si pierd timpul numarand parturi".

Forumul DC are 10000 de membri , este citit din toata tara,si destul din afara ,asa ca este foarte posibil ca din prietenii sau colegii ilustrului om de stiinta sa fie membri ai acestui forum si sa fi recunoscut povestea . Asta nu ma face sa nu scriu in continuare. Pe mine chiar ma doare la basca de el sau ca m-ar putea citi vre-o vecina. Cat despre detalii din viata noastra,de aia avem pm/yahoo group/facebook , sa nu dam adrese,numere de telefon aici. Iar despre bani,plecat de acasa,iar mie imi este greu sa cred ca i-a fost cuiva sparta casa dupa ce a scris pe forum ca pleaca in vizita.

Nanna,nu esti deplasata , sunt oameni multi foarte precauti si care au patit nefacute,sau oameni care nu au treaba ,si totusi nu au patit nimic rau. Asta nu inseaman ca trebuei sa ne suparam daca ne atrage cineva atentia,mai ales ca este din grija fata de noi.

revin


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna dimi
si eu sunt de acord cu nanna,sa incercam sa nu mai dam detalii ca sunt tot felul de tampiti pe lume...
ce bine dorm fetele cucuietele
nanna,ma bucur ca i-a trecut iritatia lui Inez
Sei si finutul meu a avut probleme cu constipatia (la el chiar era constiptie ca era pe alim mixta, LP si LM) dar s-a reglat dupa diversificare. in ciuda problemelor de acest gen pe care le-a tot avut cu el si a faptului ca nu era alaptat exclusiv, fina mea a inceput diversificarea la fix 6 luni.acum ii este ff bine, face kk zilnic.eu cred ca si Ela se va regla f bine dupa diversificare.

chiar,ce o fi cu jade?si cu marryan?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Rach, Nanna, Lena.. eu ii mai dau o data la 2 -3 zile cate 1-2 lingurite de mar copt sau mar.. asta nu ar trebui sa conteze? sa incep ore sa ii dau suc de ceva? ceaiul nu il prea bea, bea 5-10 ml intr-o zi, insa jumate il scipa..

fug la refill

aaa.. Lena ce fetita mare si cuminte ai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

http://quibono.net/virusul_frica_351i_p.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lali, referitor la spart casa.... cand eram insarcinata eram tare aiurita

Am plecat un weekend cu sotul la BV si am uitat sa incui usa
Am avut un soc cand m-am intors si am gasit casa descuiata, insa din fericire (mai ales ca nu avem interfon), nu a intrat nimeni in casa.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

buna dimi
si eu sunt de acord cu nanna,sa incercam sa nu mai dam detalii ca sunt tot felul de tampiti pe lume...
ce bine dorm fetele cucuietele
nanna,ma bucur ca i-a trecut iritatia lui Inez
Sei si finutul meu a avut probleme cu constipatia (la el chiar era constiptie ca era pe alim mixta, LP si LM) dar s-a reglat dupa diversificare. in ciuda problemelor de acest gen pe care le-a tot avut cu el si a faptului ca nu era alaptat exclusiv, fina mea a inceput diversificarea la fix 6 luni.acum ii este ff bine, face kk zilnic.eu cred ca si Ela se va regla f bine dupa diversificare.

chiar,ce o fi cu jade?si cu marryan?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka , sper din tot sufletul sa ne reglam, noi sapt viit facem 6 luni, insa sincer nici nu ma grabesc sa inlocuiesc vreo masa, doar tot asa sa guste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Sei ,stai mami linistita , iar vrei sa duci fata la doctor ? Spuneai ca de la suc de porto sau mare e ok ,acusica incepeti diversificarea si simt ca o scapati .
Chiar cand o incepeti ?
Papa mult laptic ?Pediatrul fetei mele spunea ca ,cand un bebe papa mult face kk cand papa putintel...nu prea face kk

Hellena ,de ce sa ne parasesti ? Stai cu noi ,dar daca ti-e frica incearca sa te feresti sa mai dai amanunte pe forum cu ce ti se intampla in casa
Si eu vroiam sa intreb cum de ne-a gasit pe forum ? Adica te-a gasit !


S-a trezit fata ,revin




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

vai de mine,klau,bine ca nu v-a pradat nimeni...

Lena, f interesant articolul

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Poate copilul sa se constipe din lapte "prea gras"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Sei ,stai mami linistita , iar vrei sa duci fata la doctor ? Spuneai ca de la suc de porto sau mare e ok ,acusica incepeti diversificarea si simt ca o scapati .
Chiar cand o incepeti ?
Papa mult laptic ?Pediatrul fetei mele spunea ca ,cand un bebe papa mult face kk cand papa putintel...nu prea face kk

Hellena ,de ce sa ne parasesti ? Stai cu noi ,dar daca ti-e frica incearca sa te feresti sa mai dai amanunte pe forum cu ce ti se intampla in casa
Si eu vroiam sa intreb cum de ne-a gasit pe forum ? Adica te-a gasit !


S-a trezit fata ,revin




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






Ala ,, nu vreau sa ii dau suc de porto, ca nu vreau sa ii fac mai mult rau decat bine..
nu stiu cat papa, nu o cantaresc , uneori papa putin dar des alteori pare ca papa mai mult.. habar nu am..

Mergi la inceput