Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, sarumana de raspuns. Imi place pediatrul tau ;)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

da, oana, asa se pare ca ne-am molipsit toate de la tine cu scutecele:)

sei si la noi mai raman dungute rosii dar trec repede, pana o spal s o mai las vreo 5 min cu funduletul gol si deja se trec.scutece mai mari nu pot folosi ca suntem la nr 4 si ea abia are vreo 7 kg si ceva, i-am pus o data 5 si a curs tot pisu pe langa, sunt muuult prea mari..

si noi vrem sa mergem la mare 3-4 zile,dar vom merge cu ea cu tot, de fapt de aia mai mult vrem sa si mergem, sa o plimb dimi si seara in Manduca pe malul marii sa inspire aerul acela minunat. Eu am o sensibilitate exagerata a cailor respiratorii, racesc des si nasol. Cat am locuit in Constanta 5 ani, am racit ff putin si forme usoare...
Probabil vom cauta sa stam la o vila ceva, cu acces la bucatarie ca sa ii pot pregati si ei mancarica, la hotel mi se pare cam greu...
Eu cu bulgarii am o problema, fratelui meu i-au furat masina din parcarea hotelului (parcare chipurile pazita), se judeca si acum cu ei dupa ceva ani si avocatul i-a cam dat de inteles ca nu prea are sanse sa vada macar o parte din banii pe masina...politia acolo era mana in mana cu hotii si cu patronul hotelului si uite asa...hoti la ei mai rau ca la noi...

Marryan, ma bucur mult ca ai revenit. Ce de progrese a facut Valeria! Si eu tot singura sunt, nu pot sa fac nimic pana nu vine dan de la munca, de multe ori nici nu mananc. Aseara mi-a dat vestea minunata ca pe 3 iunie incepe santierele ( pe 4 e ziua mea) si 3 saptamani nu va da pe acasa, apoi va face pauza de santiere 3 saptamani si le reia apoi pana ..pe la sf lui septembrieE nasol rau, rau, rau de totSe pare ca vreo 3 luni voi fi mama singura...asa-i ca eu stau cel mai mult singura dintre toate?

Bunny imi pare rau ca a racit Dani, sper sa ii treaca repede de tot. Cu kk sa stii ca si Mariuca ieri nu a facut deloc kk insa azi a facut pana acum deja de 2 ori...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui inezluiza
Seidana si a mea e tot o dungulita rosie la schimbat
Eu o aerisesc bine inainte sai pun scutec nou

Inez Luiza Miriam


eu o las in fundul gol de 2 ori cate 30 min pe zi + 10 la fiecare scutec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Neata, Neata

Sei, de ce nu incepi cu sucurile, sau fructele, ce consideri tu ?Chiar daca este diversificare sau nu.Oricum mai aveti putin pana la 6 luni.


Stefi

maryyan ma bucur ca ne-ai mai dat si noua un semn Oau te apreciez ca desi ati facut 6 luni nu treci la diversificare ci mai astepti inca 3 saptamani....

Mai ce copiii lunganu aveti.A mea este la limita inferioara.Asa a fost si cand s-a nascut asa este si acum la 6 luni.Noi la 5 luni aveam 63 de cm.Ea s-a nascut de 48 cm si a luat exact cat atrebuit.Nici mai mult nici mai putin.Si la greutate la fel.
m-ati speriat putin si apoi am cautat si eu un tabel cu inaltimea bebelusilor.

Aseara am plimbat-o putin.Am fost in vizita la niste prieteni si a adormit la ei pe la ora 22.Apoi am plecat acasa la ora 00.Cand am ajuns acasa ea dormea nici nu avrut sa pape.S-a trezit pe la 3-4 sa manance, apoi pe la 6.
Daca eram acasa dupa ora 00 se trezea din ora in ora.


Am facut planuri sa luam bilete la mare in Bulgaria.Dar stam si am gandeam cum sa-i gatesc eu la hotel?Ce sa-i dau sa pape?Asa ca o sa iau un aparat pe aburi si ii agtesc la el.O sa iau si storcatorul d efructe cu mine si blendarul.Este bine?Ce ma sfatuiti si pe mine?







Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





i-am dat azi suc indoit cu apa.. acum astept sa vad ce efect are..

Cat despre mare/hotel.. asa am zis si eu, luam steamerul si blenderul.. sau caut o vila in care am acces la bucatarie.. dar eu vreau neaparat in Ro ( desi pana anu trecut il convingeam pe sotu sa mergem in strainatate)....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Dbunny.. noi suntem de mai bine de 1 luna pe pampers 4.. mai mare numar nu cred ca am cum sa ii iau..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LENA .. faci te rog tu cap nou la pag 20.. ca vreau sa mergem in oras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Rach si noi mergem la bulgari. Zilele astea ne hotaram unde si cat stam.
Plecam cu piticul si vom vedea la momentul respectiv cum procedam cu papa...
Oricum noi vrem in luna iulie cad va avea deja 10 luni (baiat mareeee)

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Camady, si eu as fi vrut sa nu o iau dar unul din cuplurile cu care mergem au o fetita ca va avea 1 an si 8 luni si o iau cu ei.Dea sta am zis ca o iau si eu.


Mikka, si sotul meu zicea ca si ce daca i-o fura ca isi banii pe ea.
Deci, teapa....am sa-i spun.


klaudita si noi tot in iulie vrem.Si ea o sa aiba 11 luni.

Pai altceva nu am de facut, decat sa ma car cu toate dupa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, pup bulanasele grasute ale lui T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

da, oana, asa se pare ca ne-am molipsit toate de la tine cu scutecele:)

sei si la noi mai raman dungute rosii dar trec repede, pana o spal s o mai las vreo 5 min cu funduletul gol si deja se trec.scutece mai mari nu pot folosi ca suntem la nr 4 si ea abia are vreo 7 kg si ceva, i-am pus o data 5 si a curs tot pisu pe langa, sunt muuult prea mari..

si noi vrem sa mergem la mare 3-4 zile,dar vom merge cu ea cu tot, de fapt de aia mai mult vrem sa si mergem, sa o plimb dimi si seara in Manduca pe malul marii sa inspire aerul acela minunat. Eu am o sensibilitate exagerata a cailor respiratorii, racesc des si nasol. Cat am locuit in Constanta 5 ani, am racit ff putin si forme usoare...
Probabil vom cauta sa stam la o vila ceva, cu acces la bucatarie ca sa ii pot pregati si ei mancarica, la hotel mi se pare cam greu...
Eu cu bulgarii am o problema, fratelui meu i-au furat masina din parcarea hotelului (parcare chipurile pazita), se judeca si acum cu ei dupa ceva ani si avocatul i-a cam dat de inteles ca nu prea are sanse sa vada macar o parte din banii pe masina...politia acolo era mana in mana cu hotii si cu patronul hotelului si uite asa...hoti la ei mai rau ca la noi...

Marryan, ma bucur mult ca ai revenit. Ce de progrese a facut Valeria! Si eu tot singura sunt, nu pot sa fac nimic pana nu vine dan de la munca, de multe ori nici nu mananc. Aseara mi-a dat vestea minunata ca pe 3 iunie incepe santierele ( pe 4 e ziua mea) si 3 saptamani nu va da pe acasa, apoi va face pauza de santiere 3 saptamani si le reia apoi pana ..pe la sf lui septembrieE nasol rau, rau, rau de totSe pare ca vreo 3 luni voi fi mama singura...asa-i ca eu stau cel mai mult singura dintre toate?

Bunny imi pare rau ca a racit Dani, sper sa ii treaca repede de tot. Cu kk sa stii ca si Mariuca ieri nu a facut deloc kk insa azi a facut pana acum deja de 2 ori...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


mikka mamica curajoasa, imi pare rau ca sotul va fi plecat mult timp, si al meu des e prin delegatii, dar asta e jobul ce sa face....o sa ne descurcam noi ai sa vezi....si in iunie -iulie copii vor fi mari deja asa ca nu ne va fi urit atunci.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput