Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris_K

'Neata!

Si matza mea e destul de mare, deja o simt grea cand o ridic in brate. Are 67 cm si 7.500g. Nu stiu cu ce creste ca la mancare inca face figuri. Are si zile cand bea bine, dar si zile mai proaste. In schimb, doarme de rupe patul :)). Noapte cate 9-10 ore, fara treziri (pentru masa, ca dupa Suzy mai maraie uneori) si ziua inca vreo 5 ore. :). Dupa ce se trezeste dimineata, la 7-8, o alaptez, o schimb si intr-o ora adoarme la loc inca vreo 3 ore si dupa, doarme o data la 2h - 2h jum.

Cu kka nu s-a reglat, dar eu nu fac nimic, desi dupa ce face kka, doarme extrem de bine :). Face o data la 3-4 zile, si de 2 ori in ziua respectiva.

Ma bucur ca inca mai am laptic, mi-a venit iara un ciclu'"anemic" si scazuse lactatia, dar spre final a crescut iara, am tot in jur de 850-900/zi. Insa am atatea momente cand imi vine sa o las balta :D. Dar ma gandesc ca la cat e de cuminte Antonia, macar atata pot sa fac pt. ea.

Matza mea se rostogoleste de pe spate, intr-o parte, insa pe burta numai cu ajutor. Dar nu imi fac griji. In schimb incearca f tare sa se ridice in fundulet, saracuta atata se chinuie, dar inca nu o ajut :). Vorbeste/gangureste/"canta" si rade toata ziua. Nu trebuie sa stau langa ea nonstop, are o jucarie super faina si sigura, unde sta si 40 de min :)))).

Cam astea sunt noutatile. Am luat si Pampers 4 (multumesc pentru raspunsuri) si sunt ok :).

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)


Ce jucarie faina?! Vrem si noi sa stim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

alex, despre jucaria asta e vorba :) :

http://www.chicco.co.uk/OurProducts/SchedaProdotto/tabid/1078/art/00071516000000/Default.aspx

a mea papusa pur si simplu e fermecata, e singura "jucarie"de care nu s-a plictisit inca, desi sta mai tot timpul acolo :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170465&nm=Strugurasi-de-SeptOct2011-37

Casuta noua



Lali

Mergi la inceput