Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marryan... glad to see u... Ce mare e Valeria.. e printre primii strugurasi care stau in fund, si cred ca prima care se ridica... draga de ea. si e si ff frumoasa..
cum asa stai cu soacra si nu te ajuta?
Ce fain ca la voi se ia sange din degetel, asa poti sa faci analize si sa stai linistita ca nu chinuie..
Cine te-a suparat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Marryan.. si eu ii las largut pe burtica,insa tot ne strang, am incercat sa ii las mai largi, mai stransi, cu jundul lasat, pus pe fund..
va ies dintisorii.. oauuuugi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

concluzia dupa cateva zile de utilizare a scutecelor Toujours: sunt mai multumita de ele decat de Babylove

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


v-am molipsit pe toate cu toujours

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inezluiza spune:

Marryan ii fain de tine ca ai tim de tricoteli si alea alea
Si eu tot singurica sunt cu bebe pana vine al meu de la servici cateodata nu ajung
Nici macare sa fac nu e asa de usor cu o casa mare doi catei si bebe activ
Domne nu ma plang ca Miriam e cuminte unde o pun acolo sta
Da parca atata treaba e de nu mai termin niciodata
Seidana si a mea e tot o dungulita rosie la schimbat
Eu o aerisesc bine inainte sai pun scutec nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

'Neata!

Si matza mea e destul de mare, deja o simt grea cand o ridic in brate. Are 67 cm si 7.500g. Nu stiu cu ce creste ca la mancare inca face figuri. Are si zile cand bea bine, dar si zile mai proaste. In schimb, doarme de rupe patul :)). Noapte cate 9-10 ore, fara treziri (pentru masa, ca dupa Suzy mai maraie uneori) si ziua inca vreo 5 ore. :). Dupa ce se trezeste dimineata, la 7-8, o alaptez, o schimb si intr-o ora adoarme la loc inca vreo 3 ore si dupa, doarme o data la 2h - 2h jum.

Cu kka nu s-a reglat, dar eu nu fac nimic, desi dupa ce face kka, doarme extrem de bine :). Face o data la 3-4 zile, si de 2 ori in ziua respectiva.

Ma bucur ca inca mai am laptic, mi-a venit iara un ciclu'"anemic" si scazuse lactatia, dar spre final a crescut iara, am tot in jur de 850-900/zi. Insa am atatea momente cand imi vine sa o las balta :D. Dar ma gandesc ca la cat e de cuminte Antonia, macar atata pot sa fac pt. ea.

Matza mea se rostogoleste de pe spate, intr-o parte, insa pe burta numai cu ajutor. Dar nu imi fac griji. In schimb incearca f tare sa se ridice in fundulet, saracuta atata se chinuie, dar inca nu o ajut :). Vorbeste/gangureste/"canta" si rade toata ziua. Nu trebuie sa stau langa ea nonstop, are o jucarie super faina si sigura, unde sta si 40 de min :)))).

Cam astea sunt noutatile. Am luat si Pampers 4 (multumesc pentru raspunsuri) si sunt ok :).

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Neatza..

Oana
cozonac?home made? by u?
nici a mea nu plange, de multe ori adoarme cu kk, odata a dormit 2 h, kk uscat, body lipit de piele


Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



nu Sei, de soacra-mea..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

concluzia dupa cateva zile de utilizare a scutecelor Toujours: sunt mai multumita de ele decat de Babylove

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


noua ne raman multeee dungi rosii de la scutece , fie pampers fie toujours.. Voi patiti asa ceva? ma doare sufletul cand o vad rosie , f rosie

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



da sei...dar eu ii pun slab si nu mai ramine dungile, eu folosesc nr4 si le prind slabut la capete las spatiu la burtica mai mare...si nici kk nu iese

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




Exact la fel fac si eu. De asta ii iau Toujours marimea 3 desi ea nu are nici 6 kg ...iar la Libero ii iau 4. Si e f ok asa.

Pe mine ma ajuta la roseata si crema de la weleda. Cred ca am mai zis ..da' e excelenta!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, Neata

Sei, de ce nu incepi cu sucurile, sau fructele, ce consideri tu ?Chiar daca este diversificare sau nu.Oricum mai aveti putin pana la 6 luni.


Stefi

maryyan ma bucur ca ne-ai mai dat si noua un semn Oau te apreciez ca desi ati facut 6 luni nu treci la diversificare ci mai astepti inca 3 saptamani....

Mai ce copiii lunganu aveti.A mea este la limita inferioara.Asa a fost si cand s-a nascut asa este si acum la 6 luni.Noi la 5 luni aveam 63 de cm.Ea s-a nascut de 48 cm si a luat exact cat atrebuit.Nici mai mult nici mai putin.Si la greutate la fel.
m-ati speriat putin si apoi am cautat si eu un tabel cu inaltimea bebelusilor.

Aseara am plimbat-o putin.Am fost in vizita la niste prieteni si a adormit la ei pe la ora 22.Apoi am plecat acasa la ora 00.Cand am ajuns acasa ea dormea nici nu avrut sa pape.S-a trezit pe la 3-4 sa manance, apoi pe la 6.
Daca eram acasa dupa ora 00 se trezea din ora in ora.


Am facut planuri sa luam bilete la mare in Bulgaria.Dar stam si am gandeam cum sa-i gatesc eu la hotel?Ce sa-i dau sa pape?Asa ca o sa iau un aparat pe aburi si ii agtesc la el.O sa iau si storcatorul d efructe cu mine si blendarul.Este bine?Ce ma sfatuiti si pe mine?






Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Marryan... glad to see u... Ce mare e Valeria.. e printre primii strugurasi care stau in fund, si cred ca prima care se ridica... draga de ea. si e si ff frumoasa..
cum asa stai cu soacra si nu te ajuta?
Ce fain ca la voi se ia sange din degetel, asa poti sa faci analize si sa stai linistita ca nu chinuie..
Cine te-a suparat?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Marryan, sora mea care e medic de familie in Md mi-a spus ca analiza generala se ia din degetel, biochimia din vena (pentru ca tb mai mult sange) poate le incurci.

Aici in Iasi am sunat la un laborator si mi-a spus ca homoleucograma (e aceiasi cu analiza genarala, cred) se ia din degetel pt biochimie se ia din vena.

Am vazut poze pe FB cu Valeria este o scumpete. Asa si eu am inceput sa gospodaresc de cand stau acasa. Imi pare rau ca atunci cand eram gravi nu am facut mai multe, k aveam atata timp la dispozitie....

Mergi la inceput