Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Acuma eu zic ca e muscus pentru ca e semilichid, un pic gelatinos si in prima faza nu adera la pampers. Doar daca il las mai mult se impregneaza in pampers si raman flocoanele care se usuca si le mai gasesc lipite de fund. Copilu meu poate sa fie rahatit pan la gat ca nu plange si daca nu o miros/verific sta asa.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!



Same here
Eu bine ca o aud k face, k altfel ... cate6data spun k o schim si uit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

neatza?
paio nu e fotomodel la kg alea, inezluiza...

apropo. am masurat-o si eu pe a mea. 68 cm si 7 kg.
e lungana la 68 cm la 4 luni jumate?


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Ihi... ca noi avem 63 la 4 luni si o sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

camady, a mea spune ma, me, ba, bu, ghe...cam asa

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

concluzia dupa cateva zile de utilizare a scutecelor Toujours: sunt mai multumita de ele decat de Babylove

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

neata

pe mine ma termina durerile de spate (sale) in special noaptea, un sfat ceva?

Anca, nici Zoe nu are dar am o prietena cu un baiat haraicios de la nastere si pana acu' tot asa a fost acum are 5 luni;

Oana,Lena nu cred ca e mucus, ca mucusul ar trebui sa fie mai mult peste o lingurita si de consistenta gelatinoasa dar compacta cel putin asa imi amintesc de la Sofia care a facut pe langa o enterocolita;

A mea la 3 luni si jumatate avea 65cm si sincer eu o consider o lungana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Oana
cozonac?home made? by u?
nici a mea nu plange, de multe ori adoarme cu kk, odata a dormit 2 h, kk uscat, body lipit de piele

Camady...Ela mai scoate si alte sunete, insa f rar. adika poate odata la 2-3-4 zile,poate chiar mai rar.. in rest tipa mmult de fericire cu a si ai

Ionela.. multumesc mult, nu as incepe sa ii dau mancare solida neaparat, i-as da doar suc daca i-ar merge bine.. sucul se considera diversificare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata,

Ma bucur ca nu ma uitat unele mamici de aici, si tin sa le multumesc pu interes.

Noi suntem bine, crestem frumos, ridem in hohote, papa titica inca, ne ridica in fund pe 2 secunde si apoi cade jos ca o maliguta, din bouncer deja se ridica usor in fund, ma lasat rece intr-o zi cind pregateam cina, iam pus minimax sa priveasca si cind ma iut la ea ....se inchina pe covor cu capul....am incremenit pe moment, si de atunci toata atentia io acord fetitei. Eu nu reusesc sa scriu, sa tin pasul cu voi, am grija de fetita singurica, nu am ajutor, mama soacra vine pe 10-15 minute cind cobor la primul etaj dimineata, si apoi pleaca, sotul e la servici toata ziua inca, apoi pleaca in sate...nu am iesit din casa cam de pe 30 ianuarie, nu am riscat sa o scot pe ger, asa ca o tin la geam cind il deschid.
Diversificarea nu am inceput, si cred ca vom incepe in jur de 12 martie cand sotul se va intoarce din state...
aveam si noi treziri dese pe noapte acum sau mai rarit parca....si e din cauza dintilor, i-am schimbat gelul unul german si o ajuta fr bine, numai plinge si e mai linistita.
cam atit despre noi....

mie mi-a venit ciclu...asta e... speram sa mai stea deoparte ca tare bine era fara el, insa ....

vreau sa fac o rectificare, in Moldova se face analiza generala de singe din vena si nu din deget...si la copii mici biochimia se face din degetel cu un dispozitiv special ca pentru diabetici, cind intra acusorul nu il simte, noi am dat analiza la fiecare vaccin si la singe si la urina...pu linistea mea.
Vaccinul de 6 luni il aminam pe cind se va intoarce tati acasa...

p.s. am hotarit sa numai scriu ca nu imi place sa vb singurica vorba lui LaLi

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

concluzia dupa cateva zile de utilizare a scutecelor Toujours: sunt mai multumita de ele decat de Babylove

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


noua ne raman multeee dungi rosii de la scutece , fie pampers fie toujours.. Voi patiti asa ceva? ma doare sufletul cand o vad rosie , f rosie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

oaka si eu pregatesc acasa piine, am gasit o sursa de unde iau drojdie bio si curind am sa incerc si eu.

de cind stau acasa cu fetita mi sau trezit talentele, la gatit, tricotat, crosetat

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

concluzia dupa cateva zile de utilizare a scutecelor Toujours: sunt mai multumita de ele decat de Babylove

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


noua ne raman multeee dungi rosii de la scutece , fie pampers fie toujours.. Voi patiti asa ceva? ma doare sufletul cand o vad rosie , f rosie

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



da sei...dar eu ii pun slab si nu mai ramine dungile, eu folosesc nr4 si le prind slabut la capete las spatiu la burtica mai mare...si nici kk nu iese

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput