Strugurasi de Sept-Oct2011 *36*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

prima mea noapte cand nu dorm de cand s-a nascut bebe si soc nu e din cauza lui, m-am pricopsit cu o nenorocita de infectie urinara si cu o durere de gat infernala si asta nu stiu cand , si acum stau cu laptopul in brate ca e cald si mai trece durerea si beau ceai, in rest toata lumea doarme numai eue nu

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata ,

Va invit la un laptic de tara cu cacao si o felie de cozonac.

Inez ...a ta fotomodel ? Eca are 67 cm si vreo 5.700 kg

Lena si Eca face caca cu mucus mai tot timpul. Am zis ca ii fac si eu o coprocitograma dar n-am mai reusit.


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Oana, Lena, au fetele un harait in gat cateodata? Ca flavius haraie cateodata tare urat, mai ales dupa ce mananca. E ca o flegma, scuzati cuvantul. Apoi nu se mai aude. O inghite. De acolo, ori o regurgiteza cu lapte, ori in kk. Daca kk nu face zilnic, iese cu laptic . Poate si la voi e acelasi lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Oana, Lena, au fetele un harait in gat cateodata? Ca flavius haraie cateodata tare urat, mai ales dupa ce mananca. E ca o flegma, scuzati cuvantul. Apoi nu se mai aude. O inghite. De acolo, ori o regurgiteza cu lapte, ori in kk. Daca kk nu face zilnic, iese cu laptic . Poate si la voi e acelasi lucru

mami de Flavius

Bijuteriile mele


anca, nu are asa ceva Eca. a avut in primele 2 luni undeva in spatele nasului , in special dimineata dar i-a trecut.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Acuma eu zic ca e muscus pentru ca e semilichid, un pic gelatinos si in prima faza nu adera la pampers. Doar daca il las mai mult se impregneaza in pampers si raman flocoanele care se usuca si le mai gasesc lipite de fund. Copilu meu poate sa fie rahatit pan la gat ca nu plange si daca nu o miros/verific sta asa.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza?
paio nu e fotomodel la kg alea, inezluiza...

apropo. am masurat-o si eu pe a mea. 68 cm si 7 kg.
e lungana la 68 cm la 4 luni jumate?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.Si noi suntem fotomodel.La 6 luni avem 7200 gr.De masurat n-am facut-o, chiar sunt curioasa.
May, Eva la 4 luni avea 65,5 cm si dr. a zis ca e lungana.......deci a ta e lungana.
Fetelor ai vostri bebei ce sunete mai scot?A mea numai aaaaaaaaaaa, fff rar un ghe sau ghi.Cand era mai mica zicea si da, mai multe silabe.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May , mie mi se pare numai buna. Si a mea are 67 cm ...avea acu 1 sapt la 4.5 luni.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

may, e numai bine si a si recuperat bine cu greutatea.Mariuca la 4 luni avea 69 cm. in lungime nu prea incape in hainute de 6 luni....

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Oana, Lena, au fetele un harait in gat cateodata? Ca flavius haraie cateodata tare urat, mai ales dupa ce mananca. E ca o flegma, scuzati cuvantul. Apoi nu se mai aude. O inghite. De acolo, ori o regurgiteza cu lapte, ori in kk. Daca kk nu face zilnic, iese cu laptic . Poate si la voi e acelasi lucru

mami de Flavius

Bijuteriile mele


anca, nu are asa ceva Eca. a avut in primele 2 luni undeva in spatele nasului , in special dimineata dar i-a trecut.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Nici Maia nu are asa ceva.

Mergi la inceput