Scolari de iulie-august 2004 (91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

si noi ne pregatim de Canguras..mai avem de facut 2 seturi ...l-am facut impreuna cu el ...voi ce stiti: le citeste cineva sau isi citesc singuri?

vad ca doar la noi si la Patrick ce s-au introdus atatea notiuni...ieri la dictare i-a dat si cuvant compus gen :reincalzit..normal ca a scris cu a in loc de I,ca el stia ca la mijloc se scrie cu A..

in plus nu aude a din caine,paine..ma intreb daca nu o avea legatura cu faptul ca pana la 4.5 ani a vorbit alta limba..ca dora nu-i al meu cel mai prost copil!

Monicule suna nemaipomenit ce spui tu!!!!!!!!! Luca a fost o singura data afara cu sania..15 minute..atat toata iarna..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Azi au trecut la probleme. Dictata problema si ei sa scrie apoi in caiet "Rezolvare:" si apoi "Raspuns:"
I-a placut, a luat Fb...E de bine!
A luat Fb si la dictarea de la romana. Mi-a declarat "azi am fost cuminte!".
Dar oricat de mult m-a durut inima m-am tinut pe pozitii si nu mergem la petrecere diseara!

Cand s-a dus sa-i dea cadoul prietenei, sa-i zica la multi ani si sa-i spuna ca nu merge la petrecere aproape ca plangea. In schimb au intrat prin transeele de zapada si s-au suit pe derdelus si le-a trecut repede.
Voiam sa le fac niste poze dar s-a descarcat bateria...de la frig!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

VAD ca nu-s singura care pedepseste cupilul pentru lectii Monicule detaileaza ce se intampla la lectii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

io ma bucur ca nu le face acasa, atata pot zice.
altfel eram amandoo la balamuc :-)
are un stil de a se invarti si gasi altele de facut ce n am pomenit !!!

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheheee, sa stii ca Giulik nu-i singura la capitolul invirteli pe linga lectii ... gizmo e la fel !! Io astept cu mare drag momentul cind isi va face lectiile singur pentru ca trebuie sa le faca ... daca nu ii spun eu sa scrie, pas de se aseaza la birou !!
Cristalina zicea ceva de "certuri interminabile legate de lectii", chiar asa, despre ce este vorba ?? Eu inca pedepse pentru lectii nu am dat, mi-am spus sa nu perceapa copilul scrisul/cititul ca pe o corvoada, ca pe ceva nashpa .. am tot explicat ca a sti sa scrii/citesti/socotesti este absolut vital pe planeta asta !

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Alice, Daria, pe mine ma scoate din sarite lalaiala asta de nu pot sa va zic. Face orice altceva decat sa se apuce de lectii, asa ca ajungem ca dupa ce vine de la scoala la ora 12 ea sa nu aiba lectiile terminate la ora 18!
I-am zis, dupa multe rugaminti, "daca nu faci lectiile acum nu te duci la petrecere" asa ca pentru ca a durut-o in basca am ajuns sa pun in practica. Nu mergem la petrecere.
Olivia ...nu e despre cum scrie/socoteste ci despre cum NU scrie/socoteste...adica pana nu o amenint nu se apuca de lectii...:))))

E drept ca a atarnat mult in balanta faptul ca eu chiar nu aveam chef sa merg la petrecerea asta

Iaca si poze cu iarna pe la noi
http://family.webshots.com/album/582338224AyWCXe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina
E drept ca a atarnat mult in balanta faptul ca eu chiar nu aveam chef sa merg la petrecerea asta




Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

pe mine ma nervozeaza ca numai acasa se lalaie :D
in rest executa tot, adik cu mine isi permite frecatu` de menta :D



_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ce mai faceti? nu-i asa ca vine primavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

buna dimineata si de la noi.
dupa ziua ionfecta de ieri, azi e soare ! deci da, va veni primavara :-) si maine e vineri :-)))

_

Mergi la inceput