Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

buna ziua
am reusit sa-l adorm si am intrat putin la voi
nu stiu ce sa fac ca sta cu degetelu cel mare in gurita il suge,am incercat sa-i pun manusa dar nu,l-am acoperit tot degeaba...in fine poate i trece
madutza nu pui si aici o poza sa vad si eu printesa ta
va pup ma duc sa strang putin de prin bucatarie.

ai incurcat-o
nu o sa-i treaca, din pacate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

piscoata e super maraita ca a cazut si dat cu capul de parchet si somnoroasa desi a dormit fir intins fara nici o trezire ... sapt trecuta si-a facut semn pe o falcuta, se vede si in poze, acum i se trece dar atunci a fost umflat si rosu-violet... acum e galben a duc sa o pun la nani ca nu mai are stare, se frichineste in bratele mele cat ma tastez eu, sa nu mai spun ca abia am pus la loc lucrusoarele ca imi scosese tot de pe rafturi si a rasturnat cosul ei de rufe si si-a puz izmenele in cap trebuia sa ii fac o poza, am unele de sapt trecuta , plus cateva de cand s-a bagat sub patut nu stiu cum a intrat ca e stramt tare, dar na... ce sa ii fac daca a vrut sa faca inspectia ?

va las link la pozele de la intalnirea cu Ellie

O zi frumoasa va doresc, sper sa ne auzim mai pe seara, dupa ce se trezeste piscotel am de iesit de rezolvat cateva problemute si de facut mici cumparaturi

Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

Vin si eu la apel dupa joaca, papa, roboteala si multa miscare, si la final o bine-meritata portie din tortul preparat de ieri (reteta hapiness) scriind pe el ''la multe succesuri dna doctor''

ailed am petrecut mami, asa in trei plus socrii si o nepotica mai pe seara la o feliuta de cico plus tortulet. Am vrut sa insiropez piscoturile mai mult, din dorinta de a fi comestibil imediat, a iesit o mare ''fleoscaiala'' dar super gustos. Piscoturile ffffff insiropate mi-au inmuiat crema prea rau si s-a lasat nitel, mai topisem ceva glazura sa pun peste si am zis sa nu mai stric ''orzul pe giste''...dar de scris mesajul pe el tot l-am scris. I-am tras o poza....alaturi de I, nepoata si sot(soata cu masca pe figura ca inca e racit, dar se potrivea cu urarea scrisa pe tort..parca era dr chirurg)
spiridusavb cu burta plata sau.... ii apartine lui ailed, si da, e de tinut minte
madutzama bucur ca ati petrecut f frumos, pacat ca nu au mai stat parintii tai sa se bucure de moment. C o papusica, si tu mami...bine mai arati, ... Legat de ceea ce a ales C de pe tava eu personal nu cred o iota , superstitii, bla, bla...dar este un moment haios f adevarat, ...si daca o fi sa se adevereasca asa a fost sa fie... Sigur se va face doctoreasa ca fiimea
strumphy ai spus ca iti iei aparatul foto, nu ai imortalizat momentul cu pricina offfffff lume multa, oameni putini..ce sa le faci??? Ma bucur ca ne scrii, nu mai scrie si tu romane si chiar ptr fiecare in parte.... cum ai scris azi la modul general e f ok, ... In momentul in care punctezi pe fiecare ''pierzi'' f mult timp, si nu ca nu s-ar merita, dar piscotel are nevoie de tine, f adevarat cum ai spus ieri...
ailedhabar nu am cat gramaj are pachetul de piscoturi ma uit mai tarziu si iti raspund
miki cred ca e gustos tortul. Eu eram convinsa ca la motul I voi face reteta lui hapiness modificata de mine cu visine si frisca, dar ptr ca l-am facut si ieri sigur ii dau pas..., soata mi-a spus ca vrea pe cel egiptean. Daca ma hotarasc sa-l fac pe acela trebuie sa caut frica de care mi-ai spus de La Dorna parca....habar nu am avut. Cred ca daca as folosi smantana de casa cu intaritor cred ca mi s-ar topi prea rau zaharul ars in ea....sa vad. Cu hulala sigur nu-l mai fac ca e o mare porcarie. Sau sa vad...alta reteta, ...de cumparat sigur nu cumpar ptr ca invitatii nu sunt amatori de dulciuri cumparate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata si de la noi.

Am disparut sambata efectiv ca magarul dupa ce i-am dat sms lui Strumph. A raspuns ca e ok si intra mai tarziu si am stat linistita,m-am luat cu treaba si apoi am adormit langa teea dupa ce i-am facut baie

Strumph-
Mada- trebuie sa intru sa vad si eu pozele inda sunt sigura ca a fost superba Catalina si toate preparatele facute de tine
Mary- mai are febra? i-a scazut cu antitermic? poate e de la dintisori cum zici tu. daca incepe sa ii curga nasul dupa febra atunci e viroza....asa a facut Teea
Spiiridusha- si noi facem baie zilnic.e un ritual care ne place.
ailed,miki,somleac,lalely-

fetelor ce se intampla in tara asta???? aici in Buc ninge ca la nebuuuuuni. va dati seama cand vin temperaturi de +8 grade cum se topeste zapada si vin inundatiile??

ailed- si eu am facut acum cateva zile o budincuta de conopida cu aprmezan si a ras teea de am oprit-o eu
acum am la cuptor leguma-morcov,ardei rosu,dovlecel,cartof si cartof dulce. dupa ce sunt gata le pasez,pun smantana si le dau iar la cuptor sa se rumeneasca. le servesc cu out.

mada- ti-am trimis om acum cateva zile cu femeia la curateni. ai vazut?

aseara am petrecut de ziua sotului in centru vechi.a fost super mai ales ca am baut vin roze frizante.as mai bea si acum

am fugit sa intind rufe si sa strang din jucarii cat doarme madam!



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

ailed si madutza multumesc de urari
noi ieri i-am taiat motzul, am tinut cu 12 copii mici (1-2-3 ani) si vreo 20 de parinti la un loc de joaca foarte frumos cu tobogane, hutzule si multe jucarii si baloane pentru copii
Dorian a fost cumintel, s-a catarat peste tot, a dansat asa in fund cum stie el si a mancat din tortul in forma de mashinutza (s-a suparat tare cand i l-am luat), ocazie cu care si-a manjit toate hainutzele...dar a fost bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

sunt de coma''la o feliuta de cico plus un pahar de tortulet'' Iertare, nu am edit, si de corectat nu o fac niciodata din lipsa de timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Strumph, are Ellie o fatza de copil atomic!:))) Piscotica e foarte frumoasa, imi pare rau pt semnul de pe obrajor, sper sa treaca repede! Si Cristi are o pasiune pentru rascolit in haine si sa se bage in locuri stramte, sa fie inghesuit :)))

Miki, astazi nu a vrut fructele, le-am facut si mai lichide si i le-am pus in canita cu cioc si tot nu a vrut. Il las in pace, poate papa ceva la pranz ca avem supa crema de legume..

Pisoiasul doarme si eu caut pe net "teorie" despre slabit..mi-am umplut capul de carbohidrati, antrenamente, cardio, exercitii...acuma numai sa pun in practica...



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

strumphy imi vine sa o maninc pe piscotel, se explica de ce tanti ieri i-a tras o ventuzaIar Ellie care e de aceasi virsta cu I mea, e o dulcica plina de energie, se vede din foto...dar are niste ochii frumusica foc
Tu esti o bella...unghii rosii, nuanta de par e faina tare, te prinde f bine

roxy unde esti mami la sanius?Si noi am iesit astazi la sanie, ningea atat de tare...ii place I maxim.

Oameni buni, nu stiu unde vom ajunge cu atata zapada, ploi, ba temp scazuta, ba temp cu plus.....toata speranta ne este in Doamne-Doamne!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulina_mica

ailed si madutza multumesc de urari
noi ieri i-am taiat motzul, am tinut cu 12 copii mici (1-2-3 ani) si vreo 20 de parinti la un loc de joaca foarte frumos cu tobogane, hutzule si multe jucarii si baloane pentru copii
Dorian a fost cumintel, s-a catarat peste tot, a dansat asa in fund cum stie el si a mancat din tortul in forma de mashinutza (s-a suparat tare cand i l-am luat), ocazie cu care si-a manjit toate hainutzele...dar a fost bine

Mamica fericita de papushica draga si scumpa, Dorian (13 februarie 2011)


La multi ani mami!!! Ce a ales de pe tavita?Pozisoare nu ne pui?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

multumesc catank!
n-am facut obiceiul cu tavitza, doar cu taiatul motzului
o sa pun poze, dar inca nu le-am descarcat din aparat

Mergi la inceput