Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

va pup, ma duc sa spal fata ca miroase....a Di(h)or

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am dat papa la fomista si acum merg sa pap si eu si sa iesim afraa ca a iesit soarele si este asa frumos

bb_yasmi rupem netu' maine, poate avem mai mult timp. vad ca nici ailed nu prea are timp.
nici eu nu prea stiu cu ce sa ma imbrac, am atatea haine purtate doar o data sau de 2 ori si deja nu mai imi plac deja am facut parada de vreo 2 ori, sa vad ce aleg acum. poate o fusta de piele ceva, sa vad bine ca avem de unde alege.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! AM fost la doctor cu Anda si are otita la ambele urechi of si ma bucuram ca pana acum nu am racit delocacu avem o multime de medicamente de luat si ea se instramba si inchide gurita offf. intru mai deseara sa citesc din urma ca ma duc sa culc piscoasa. Pup

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

MaryM, multa sanatate Alexandrei si sa se faca repede bine!

Roxy, fusta de piele zici? M-ai omorat tu pe mine cu abdomenul ala mega plat slaboooo(emoticonul care isi baga unghia in gat de oftica).

Delia, sa petreceti frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si pe cand ma faceam mumoasa...asta ca sa nu uite tati ce gagica a intalnit acum 12 ani am descoperit un fir de par alb am vrut sa il smulg de ciuda si am prin un manunchi de par deci acu' chiar tre sa ma fac inapoi blonda (la vara!!!)

offfffffffffffffffffffffff nu vreau sa imbatranesc stiam eu ca am inceput ziua prea melo-dramatica

delia, distractie placuta si voua diseara!

mary multa sanatate alexandrei

ally felicitari pt ca ai ajuns la kg dorite!!

roxy eu azi am avut timp garlaaaaa.....fara nici un copil acasa. nu am mai vazut o fustita de piele de vreo 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ally- ce ma mai distrezi cu emoticoanele tale, hi-hi!
- acum la ce s-a discutat- azi, pot sa-mi spun si eu niscaiva pareri?!
1.cu pupatul pe gura- alexina, nu judeca nimeni personal pe nimeni- dar fiecare are pareri, si judeca o situatie de viata sau alta-la fel ca- sa dam sau nu bors in ciorba la copiii sub 1 an, sa bagam citrice sau nu cat mai devreme?cineva zice ca-da, ptr vitamine, altcineva, ma lipsesc de vitamine, nu vreau sa sensibilizez stomacul datorita aciditatii mai ridicate,etc..stiu, stim cu totii, cami ne aduce aminte mereu- ca vom fi judecati de sus- dar nu avem cum sa trecem prin viata chiar asa fara sa gandim, sa intoarcem pe mai multe fete o situatie,invatam, vedem din mai multe unghiuri..
- eu una- nu am facut asa ceva-gura focar de infectie, dar si conotatia sexuala a gestului- dc e facut de cineva masculin ma duce cu gandul la ceva libidinos, dar si la feminin cred ca treb marcate limite de imparatasirea intimitatii, de mici- ca altfel dupa ce cativa ani ii spui copilului ca e ok intr-un fel, intr-o zi te trezesti ca ii spui ca nu mai e ok? mi se pare bulversant atat ptr parinti cat si ptr copii, si mai greu sa modifici o situatie mai tarziu decat dc mergi pe aceeasi linie de la inceput..parerea mea..poate vom mai discuta , si mai tarziu de subiectul asta, cu impartasirea intimitatii si limitele ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- cami- nu stiu ce ai scris la aspirante- ar treb sa fii cu sufletul impacat ca tu ai dat din tine niste cuvinte din tot sufletul,ca ai vrut sa incurajezi si sa dai sperantesi sa incerci sa intelegi ca, uneori, tocmai datorita firii noastre diferite si experientei de viata- traumelor si sechelelor din copilarie si adolescenta, fiecare reactionam diferit la durere , suferinta si neimplinire.uneori doar- "imi pare rau" sau "sunt alaturi de tine" sunt suficiente,si daca chiar intelegi, ca ai avut ghinionul sa treci prin aceeasi experienta, sa spui" te inteleg"..uneori explicatiile de dupa,mai mult isi au efect contrar.ptr ca durerea neimplinirii, a lipsei unui sentiment, a unui lucru material, sau a unei persoanne nu poate fi alinata cu nimic.pentru ca in acel prezent capata conotatii astronomice, si doare. asa ca, uneori vorbele nu ne alina. noi cei din jur treb sa respectam si sa incercam sa intelegem astasa respectam durerea prin liniste si imbratisare, chiar dc celalat pare ca exagereaza, ca melodrameaza. .nu stiu, vorbeste omul din mine care timp de 3 ani a zambit, a vorbit, si alteori si-a muscat buza ca sa nu boceasca alaturi de pacienti cu boli oncologice..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-una si ma duc- au venit 2 pitici si mi-au devastat casa, in cautarea albei ca zapada
- miki- mi-a placut cum ai descris- cu riscul de a ma repeta- "in caz de infectie,copii, batranii si diabeticii pot sa nu faca febra!!!" deci, avem parte de 2 categorii speciale- copii si batranii! din punctul meu de vedere, ptr ei trebuie sa fim mai toleranti decat am fi cu adultii.un pic mai multa rabdare, un pic mai multa toleranta! si cu asta cred ca am zis multeste imposibil ca in spatele unui copil care se agita, urla,e mai dinamic,sa nu putem gasi un copil frumos, destept, interesant, deosebit!dar noi treb sa ne straduim sa-i vedem toate laturile, nu sa ne oprim doar asupra fatadei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

am intrat doar putin
sa multumesc din suflet lui strumph pentru felicitarea trimisa antoniei
mi-au dat si lacrimile dar de fericireeeeeeeeeeeeee
multumim strumph pt felicitarea din straineziaaaaaa
noi am fost neseriosi si am tot ramas datori
eu tot sper ca antonia sa devina intr-un viitor o englezoaica veritabila
asa ca ti-o voi trimite la studii sa o supoervizezi strumph
ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

viss ai mare dreptate cu ce zici
dar stii ca si eu am trait aceste stari timp de 5 ani
deci inteleg perfect pe toata lumeaa

Mergi la inceput