Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Strumphy, gata, am gasit pozele. Piscoata, ca de obicei, o frumoasa si cuminte. Imi place fustita tare mult, e una din culorile mele preferate! Cealalta fetita... se vede pe fata ei ca e mai neastamparata. Asa patesc si eu cu Luca. Avem niste preteni cu care ne vedem mai des si baieteii lor, amandoi sunt galagiosi. Luca lasa buza si incepe sa planga. Intre timp insa parintii lor, cand au vazut faza, i-au mai batut la cap cred si acum parca nu mai tipa asa cand vin in vizita.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina saptamana aceasta mergi la eco????

miki ce de maselute are andra!!! eu nu am mai verificat cum sta L cu dantura. stiu cum este cu datul la lopata zapada bine ca nu mai ninge!!!

viss, ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti mamici?

am terminat si eu mancarica si am intrat sa vad ce faceti ca mi-era dor de voi. gata cu pauza la butoane ...pentru moment

La multi ani! pentru Andra, Teea si Rebeca sa cresteti mari si sanatoase si sa aduceti numai bucurii parintilor

si La multi ani! bebeilor sarbatoriti zilele trecute


lparpala bine ca este bine puiuta. cred ca te-ai spriatttt....saracuta, imi pare rau ca a cazut asa rau

viss imi place ca ai fost pe pozitie, legat de mot

miki ce de dinti si maselete aveti ce-o mai chinuie. am vazut pozele cu Andra si tareee bine ii sta cu bentita aceea roz. rozul acela puternic o prinde, ea fiind mai creola. ce ten misto au amandoi puii

strumphitza acum am citit ca a pupat-o cucoana aceea pe guraaaaa pe piscoata???? pai hai sa ne pupam toti intre noi pe gura , ce-are? n-o pup eu pe gura apai altcineva.....nu stiu cum sunt unii... cred ca te-a enervattttt

eu una nu sunt de acord cu pupatul bebelusilor pe gura, nici macar de catre parinti.

alexina suna bine reteta aceea cu legumele, cartoful...la cuptor si apoi smantana. am notat-o

cami ma bucur ca ati petrecut frumos la ziua Antoniei si mai ales ca a tropait casa de copilasi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Lalely, nu iese ca un pandispan clasic, are o textura mai moale si mai pufoasa ce da impresia ca nu-i facuta..dar e..hai sper sa-ti fi reusit.. Ally,delia ma bucur daca n-am inteles eu bine, m-ar intrista sa stiu ca cineva ar putea spune ceva urat despre un bebelus..si cu galagia unii copilasi sunt mai galagiosi altii mai linistiti..in viata unii vor fi mai exteriorizati din fire altii mai inchisi..sunt copii care vorbesc doar cand sunt intrebati si altii care trancane toata ziua, vezi vlad al meu caruia ii merge nonstop gurita daca nu vorbeste canta si tot asa..si nu mi se datoreaza mie ca nu sunt genul f vorbareata ci asa e el..la varsta asta a bebelusilor in schimb e alta poveste, e o forma de cunoastere pt ei tipatul, unora le place sa se auda pur si simplu..asta nu-i face din punctul meu de vedere mai uraciosi decat ceilalti mai linistiti care tac din gura..la fel de adevarat e ca si copiaza ce aud in jurul lor..daca parintii sunt mai galagiosi din fire,le place sa se contrazicqa, viata lor e un vulcan la modul general atunci e posibil sa adopte si copii comportamentul..asta nu ne face mai buni sau mai rai..sunt convinsa ca toti avem prieteni mai vulcanici din fire si ne plac asa cum sunt..fratele meu e asa si in cuplul lor amandoi sunt asa si fac o familie frumoasa si perfecta din punctul meu de vedere dar mai activa mai colorata..eu mereu i-anm admirat pt asta si nu i-am condamnat..m-am intins insa vroiam sa zic ca si ei desi bebelusi au firi diferite..andra mea e linistita dar influentata de vlad n-o mai sperie nici un tipat iar vlad asa a fost dintotdeauna..am sa caut un filmulet cu el pe la 11 luni sa vedeti ce exuberant era.. Trimit ca scriu de pe tel si revin mai tarziu..pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki ne-ai certat, bine ai facut...nu trebuia sa zicem asa de copilas... iertare bine, ca n-am ras sau ceva, doar ca nu mi-a placut mutrita, na.
ailed, ally sunteti de acord ca meritam certate, da?


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

astazi sunt si eu pe aici.....

o astept pe roxy (ca delia este ) sa "rupem netu'n doua"...va bagati fetele????

merg sa bag o tura la spalat si sa imi pun un pahar de cola cu lamaie


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!






Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ailed, ally sunteti de acord ca meritam certate, da?

! De acord !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

roxy, mi-am facut o porcherie jacobs cu milka, da oei nu stu sa o fac orie chiar naspa

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


este ceva nou? ca n-am mai auzit de jacobs cu milka. si zici ca nu-i buna? eu n-am mai baut deloc porcherii din alea dar cand mai prind vreuna o execut

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua!

A ajuns si ratacita de pe drumuri, trezita de la 5 jumate am bagat o gramada de cafea pana acum, si mai trebuie sa ies iar, in 2 ore iar trebuie sa plec da ghici de unde? de la ambasadaaaaaaa!!!!!!!!! am fst sa inregistrez certificatul de casatorie, dupa un an si un pic, deh ... nu mi-a trebuit pana acum...acum imi trebuie pentru ca vreau sa imi fac pasaport cu noul nume sa il am pentru la vara cand plecam aiurea in vacanta si dureaza cam 90 zile , deci sa vina la timp fara inregistrarea casatoriei nu am cum sa imi fac pasaport cu noul nume si numai azi pentru asta am platit 140 lire, mai am de tradus si platit taxe iar cand merg sa imi fac pasaportul, alte sute de lire te jupuie astia de vii in ambasada , o caruta de bani si o nebunie de nedescris... am fost programati la 9 si abia pe la 10 am putut sa dau dosarul cu actele plus ca a trebuit sa fac cateva declaratii si mi-a luat timp pana le-am completat a trebuit sa vina si Nick cu mine ca trebuie sa fie amandoi sotii de fata cand se depun actele , a stat el cu piscoata cat am completat eu alea... saraca e treaza de la 6 si a dormit un pic in port bebe la Nick cam 20 min in metrou, sa nu mai spun ca am facut o ora jumate dus si alta ora jumate intors cu schimbat metrouri si autobuze deh Londra , ce ma mai mir Uff si Nick a plecat la munca inapoi ca numa juma de zi si-a luat liber si la 3 trebuie sa ma duc eu singura sa ridic documentele , si ma duc cu carutul si naiba stie cum o sa ma descurc, sa vedem... poate ma ajuta vreun domn binevoitor sa cobor carutul in statia asta de la mine ca numai aici nu am lift, in centru sunt scari rulante si/sau lifturi ...apoi sa iau autobuzul si sa mai merg si pe jos o bucata .... deja sunt obosita de numa, si in 2 ore trebuie sa ies iar... sa nu mai spun ca mai trebuie sa fac asta si cand o fi sa ma duc sa imi fac pasaportul da dupa vreo 5 ani nu ma mai prind astia in ambasada !! plus ca in vreo 2-3 ani , nu stiu sigur, pot sa imi iau cetatenia britanica si pasaport britanic si ii bag undeva pe astia din ambasada Romaniei

Hai ca ma duc sa incerc sa o pun la nani pe mandra ca sa prinda si ea un somnic cat de cat si apoi s-o luam din loc iar

La multi ani sarbatoritilor si sa pastrati si pentru mine niste tort si sampanie , mai pe seara cand ma adun pe acasa

Scuze ca nu scriu mai multe, am trancanit destul aiurea despre mine iartama] poate o sa am vlaga mai pe seara sa scriu, daca nu voi fi prea obosita, dar deja mi se invart toate cele prin cap de la oboseala ca de stresul cu ambasada de azi nici nu am dormit bine, m-am trezit din juma in juma de ora, nu cumva sa nu aud alarma si sa nu ajung la timp la ambasada la ora programata sunt chiauna, sper sa recuperez la noapte

Va pup

PS: Madutza ma bucur ca a ajuns la timp felicitarea, aveam emotii cu zapada asta de prin ro sper ca te simti bine azi si nu stai si zaci in pat cu gatul in pioneze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki asa frumos explici si iti spui punctul de vedere! e o placere sa te citesc!

eu m-am bagat in dulap sa vad ce pot imbraca duminica...dezastru!!!!! nimic nu imi place parca am ramas in urma cu noutatile rau de tot

Mergi la inceput