Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Buna ziua/dimineata,

Va pupam! Sa aveti o zi frumoasa!

La multi ani sarbatoritilor:

Rebeca de wmagnolia
David Christian de marin_ioana
Tea Maria de AlexinaA
Sebastian de georgyiuly
Andra Simona de Ailed_dota


Am avut o dimineata...plina...cu copil marait...i se simt in gurita coltisorii de la o masea...cateva zile o sa ne mai chinuim..apoi sper sa fie ok. E marait, plange din orice, vrea numai in brate...am avut si 2 incidente..incerca sa urce scarile, si de pe prima treapta cumva -a intors/lasat pe spate si buf de parchet...si mai incolo si-a prins degetele la un sertar...ne-am distrat tare de tot...

Abia astept sa merg azi la sala sa consuuuum energieee!!

Ma gandeam si eu ce faceam zilele astea anul trecut si imi aduc aminte ca eram maaareee...si ca abia ma miscam..ca nu mai puteam, vroiam sa nasc odata...si acum ma topesc de dor dupa bebe mic, dupa burtica...eheee ce vremuri!




Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
lparpala, stiu prin ce ai trecut, am patit-o si eu in octombrie...dr. mi-a zis asa:e oki daca-tipa dupa ce a cazut
-nu vomita
- nu are stari de somnolentza/lesin
tb monitorizate reflexele cel putin 24 de ore, pe mine m-a pus sa o trezesc din 2 in 2 ore sa vad daca raspunde la stimuli....Pupam iubirea mica!



mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Delia, chiar m-am gandit ca tu ai mai avut la un moment dat o problema asemanatoare. La fel mi-au spus si mie de la spital si am trezit-o si eu cam la 1h 1/2.

Am vazut dupa ce am trimis mesajul ca se intelege ca era singurica in picioare pe canapea, iar eu pe nicaieri. Nici nu stiu daca din pacate sau din fericire eu eram chiar langa ea. M-am bazat prea mult pe reflexele mele si am gresit. Asta e! Sper sa nu apara nimic pe viitor. Chiar, stiti cumva in cat timp mai pot aparea probleme dupa o lovitura la cap?

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Uite Lavinia ce mi-ai facut...m-ai bagat intr-un mare butoi in care pluteste melancolia. Am intrat si eu la capitolul in care se anunta nasterea minunatului meu ...Si ca sa vezi soarta, vorbeam cu voi la inceput de capitol(1 Aprilie) si spuneam ca imi doresc sa nasc pana la sf capitolului ca nu mai am rabdare....si Mada imi spune ca am toate sansele si imi facuse o mini galerie cu majorete, la care eu ii raspund , Nu astazi Mada, maine dimineata, sa nu se nasca pe 1 aprilie. Si asa a si fost fetelor, am nascut pe 2 aprilie la ora 5.55 dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Andreea, imi spunea ca daca nu nasc pe 1 aprilie, maine 2 aprilie sigur nasc, si apoi zice :”presimt eu!„.... Vezi mai mami de ce te iubesc eu asa mult?....avem atatea lucruri in comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Mada, La Multi Ani, pt Cata!
Am vazut si eu pozele si mi se par f bine. Cata o frumoasa, cuminte si vesela, tu arati foarte bine!
Ma bucur ca a iesit totul bine. Mi-au placut si caruciorul cu fructe si tortul. Arata bestial! Ti-am zis, ca pana la urma, ne-am hotarat si noi sa facem petrecerea tot acasa. Vedem noi cum ne descurcam cu spatiul. Mai taiem din nr de invitati daca trebuie .

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

hai mai ca ma faceti sa planggg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

am pierdut un mesaj ....


Delia, nu imi plac la gust vinetele de aici!


Fug sa pun masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-mai, mai, ce de melancolie pe aicisi pe mine m-a emotionat cadoul facut de lavi lui madutza.mai ales ca era scris cu litere mari, rosii
- azi e o zi frumoasa afara, parca as iesi si eu, dar cred ca mi se impotmoleste carutul in zapada
- miki- am vazut si eu pozelele- frumosi copilasi,pe mamica cand o mai vedem? ca mi-e dor de ea iar andra in pozele cu bentita cu trandafiras e belea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lalely- zisei tu ceva ca vrei parola sa mai adaugi niste poze? une sunt pozele???????? si delia- ai spus candva ca ai facut poza la o negresa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, am vazut si pozele tale! Ai si tu niste comori . Ce mult imi plac bentitele alea, cum are si Andra. E asa dulce cu ele...

Viss i-am vazut si pe smecherii tai! Asa au niste zambete smecheresti si se vede cum se iubesc. Nu stiu, mie asa mi se pare, ca se vede pe fetele lor ca se iubesc!

Strumphy, ma-ntorc sa caut si linkul de la tine cu poze.

Am uitat sa va spun, ca are si Luca primul semn de buna purtare. S-a lovit cu barba de tablia de la patul nostru. N-a plans prea tare si nici nu mi-am dat seama ca s-a julit. Dupa cateva ore am vazut. Altfel, de cazut, cade non stop, ca a inceput sa prinda curaj la mers. Are impresia ca poate singur , dar nu poate. Norocul nostru e ca nu face cucuie si nu se invineteste .

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput