Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nu delia ca nu am mai apucat sa caut :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy si iti era frica, ca nu ai rimel nou cu tine la spital

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia..tot citesc.,..citesc..zambesc..parca mi-ar da si o lacrima de emotie...cata fericire..cata emotie....de abia asteptam prima intalnire cu juniorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, aveam pt tine maine la ora 9.25 o surpriza dar cum nu ma pot abtine de obicei am zis sa iti fac ziua de astazi mai emotiva, ca deh maine este zi de sarbatoare.

cu dedicatie pt tine: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161272

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Ieri la intalnire a fost bine pana au aparut prietenii cu a lor fetita doamne , nu am vazut asa copil in viata mea, tipa, urla, nu statea locului 2 secunde efcetiv... tragea de tot si toate, baga mainile peste tot, musca canda inceput Ellie sa tipe si sa urle prima data piscoata era in bratele mele pe picior si a pus buza si a inceput frate a plange cu lacrimi si suspine de nu stiam cum sa o potolesc si s-a intorc cu fata la mine si se agata pur si simplu de mine si se ascundea se vedea clar ca s-a speriat si e stresata ca numa cand dadea cu ochii de ea intorcea capul si se ascundea Sa nu mai spun cand ne-am despartit sa plecam fiecare la casa noastra Stacey "prietena" a puapt-o pe piscoata pe frunte , asta nu-i nimic, dar s-a dus si a puapt-o si pe guraaaaaa!!!!!!!!
imi venea s-o fac bucati, eu nu o pup eu pe gura pe fiica mea, da nu ea ????????? cate nesimtire si ignoranta !!!! mi s-a urcat sangele rau in cap si pana am ajuns la Londra numa am fiert in suc propriu si l-am bodoganit pe Nick, ca cica sa ne intalnim nu stiu cand in Londra sa vina ei si apoi sa mergem noi la ziua lui Ellie si nu mai stiu pe unde, s-o creada ei ca eu ma mai intalnesc cu asemenea specimene.... pfff iar mi s-a urcat sangele in cap



Pfiu!!! Ma cam simt cu musca pe caciula. Nici Daria mea nu sta o secunda cand mergem undeva. Trage de toate. Nu urla, dar mai tipa cateodata. Oare asa spun ceilalti de ea cand o vad?
De pupat pe gura... Si eu as innebuni daca s-ar atinge cineva asa de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

La multi ani Andra Varta, Teea si Rebecca!

Delia, da, ai mei sunt din Focsani. ei sunt bine, dar au foarte multa zapada. Au tot pus zapada langa gard, la fel si vecinii si s-a facut un pod de zapada peste gard, incat cainele vecinilor trece liber cand la noi, cand la ei.

I-am dat Dariei un mar sa-l roada si ne uitam impreuna la tv. Si imi tot dadea marul sa-l mananc si eu. Sunt pe toata fatza numai balutze de bebe si resturi de mar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- v-am citit la 8.30, dar pana am dat laptele, am strans ceva, i-a apucat somnul, asa ca la 9.30 au avut prima repriza, ca s-au trezit la 7.30, culcati insa de la 21.15
- v-am citit-mi-a placut ca ioanna ne strigase la apel sambata dim, ca irinuca a mai intrebat si ea de noi in week-end..nu, nasii nu sunt mult mai in varsta decat noi, eu am 33- laur face 36, nasul -38, nasa -43.dar locuiesc cu parintii nasului care sunt peste 60, si este sora soacramii. care retransimte niste lucruri pe care le aude de la laur,un fel de telefon fara fir..de aici zic eu influenta de pareri, opinii legate de traditii si alte lucruri gen asa treb sa se faca, asa e bine, etc..am tot auzit si la Cta- in familia tatalului meu,ai mei sunt divortati de cand aveam eu 2 ani - gen- copilul e mai mic decat parintele, si el treb sa dea telefon.la mine, la Tulcea- familia mamei n-a existat niciodata asa ceva- vrei sa stii cum se simte copilul tau, dc e sanatos, bolnav, sa-l feliciti ptr o realizare profesionala, materiala- dai telefon, nu tii cont de complezente,titulaturi, care e mai in varsta..
- MADUTZA- EU NU AM FOST FERMA, ADICA SA IMPUN EU CAND SA-SI FACA EI ZIUA FETEI LOR- CA MI S-A SPUS CLAR CA VOR S-O TINA PE 10, ATUNCI CAND SI E, ADICA SAMBATA- ci am zis ca atunci sa taiem motul vineri, de ziua alor mei, pe 9.nu am indraznit initial sa le cer asta, adica sa se invoiasca nasul de la servici..am zis ca e de la sine inteles ca ramene in week-end, ca era sambata atat de aproape..dar am tinut sa nu facem cu o sapt inainte, ptr ca deja aveam o prietena invitata care si-a luat concediu, si nu vroiam s-o privez de festivitate, mai ales ca tine mult de tot la copiisi ma si ajuta in casa, un pic, la gatit, stat cu copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-spiridusha- da, o data la 2 sapt.incercam sa ne. intalnimam impartit aceeasi banca in parc luni de zile, incat ne-am apropiat, si cum in unele sambete munceste sotul ei, altele al meu..am zis ca de ce nu, sa ne petrecem timpul mai altfel decat in timpul sapt, mai scoatem si copiii din casa, mai schimbam o vorba, o parere "face to face"- ca.e altceva, doar telefonic, sau prin intermediul calculatorului..si, mai ales l-am trimis si pe sotul meu sa se relaxeze si el cateva ore, fara noi, sa faca lucruri care ii palc, sa vb cu un barbat , nu doar cu ia o pauzarea de nevasta-sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!


Ne mai primiti si pe noi?
Nu am citit nimic din urma, deci nu stiu ce s-a mai intamplat cu fluturasii nostrii frumosi si cu mamicile lor.

Noi, intre timp, am facut si bune si mai putin bune:
*ne-a mai dat un dintisor -> avem 3 dintisori acum;
*ne-am lovit destul de tare la cap incat am ajuns de urgenta la spitalul 9. M-am speriat foarte tare pentru ca s-a inmuiat la mine in brate dupa ce am ridicat-o de unde cazuse. Acum suntem ok, sau cel putin asa sper eu (au trecut cele 48 de ore de monitorizare si nu ne-a dat nici un motiv de ingrijorare).

Am vazut in listuta de la inceputul capitolului ca avem o noua prietena, miha02, careia as vrea si eu sa ii urez "BUN VENIT!"

Am mai spicuit putin capitolul asta si m-au emotionat amintirile pe care le aveti voi pe acest forum de cand asteptati marea intalnire. Acum sunt putin suparata pe mine ca nu am avut "curajul" atunci sa fiu si eu alaturi de voi. Ce mult mi-ar fi placut sa pot retrai si eu acum acele momente.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Andra si Teea

Ally, de dimineata am baut un Nesquik si m-am gandit la tine

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput