Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

mersi lena cu cat cresc, mai dulci sunt sau probabil ca ne indragostim noi mai tare de ei, nu stiu ... si apoi cand incep sa vorbeasca, sa cunoasca lumea inconjuratoare, sa se exprime...; imi amintesc mereu una amuzanta cu Marcu: avea vreo 3-4 ani si se juca impreuna cu o matusica de-a "cartea junglei" (vazuse desenul animat) si ii spune: "Madga, eu sunt Mowgli, tu esti Bagheera si...." - se uita prin preajma si il vede pe tataie la tv si pentru ca mai avea nevoie de un personaj il intreaba - "tataie, vrei sa fii tu maimutzoiul?" iti dai seama ce fatza a facut un tataie de aproape 70 de ani, ocupat cu ultimele noutati in politica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci simmo, dar trebuie sa recunosc ca nu mi-a fost prea greu fiindca am apelat la hipnoza. dupa o incercare esuata cu metoda vointei.
m-am lasat in octombrie si in ianuarie am ramas gravida.
eram hotarata sa ma las de fumat inainte sa concep. mi-am zis intotdeauna ca nu o sa fumez fiind gravida.
oricum la ce greturi am avut cred ca ma lasam atunci daca nu reuseam inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, ce poveste trista cu mama ta..nici nu mi pot imagina ce durere e..

ma bucur ca beatrice e pe maini bune si ca o sa aveti un om de incredere in casa.

lena, cand intru pe calculator iti arat linkul cu sala .pe facebook ul lor am vazut pretul. intrebase cineva. o sa ma intreb si eu o data.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci Oana, din pacate ambii parinti mi-au murit de curand, amandoi de cancer si am stat cu amandoi prin spitale si cu operatii si nici nu mai zic. asta-i viata din pacate :(
imi pare rau ca n-au cunoscut-o pe Beatrice.
bona e de incredere. sper sa treaca peste socul emigrarii si sa stea, ca n-a iesit din tara pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=207960335965009&set=a.144239949003715.31629.142843039143406&type=1&ref=nf

Lena, am gresit un pic : 8 sedinte = 60 ron
nelimitat = 80 ron

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

merci Oana, din pacate ambii parinti mi-au murit de curand, amandoi de cancer si am stat cu amandoi prin spitale si cu operatii si nici nu mai zic. asta-i viata din pacate :(
imi pare rau ca n-au cunoscut-o pe Beatrice.
bona e de incredere. sper sa treaca peste socul emigrarii si sa stea, ca n-a iesit din tara pana acum

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Eu nu cred ca imi mai reveneam la asemenea socuri ...Sincer iti zic.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

oana, te calesti si treci. de maica-mea s-a mai estompat durerea. sunt 4 ani. de taica-meu inca ma trezesc noaptea plangand. sunt 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

oana, te calesti si treci. de maica-mea s-a mai estompat durerea. sunt 4 ani. de taica-meu inca ma trezesc noaptea plangand. sunt 2 ani.

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro



May...amandoi ..si asa repede unul dupa altul. E crunt. Si ce e pentru mine mai socant e ca i-ai avut pe amandoi suferind inainte sa plece la ingeri..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

May ,sper ca bona sa fie tinerica cat de cat ,sa aiba rabdare si energie va trebui sa tina pasul cu Beatrice cand se vor juca,stii doar ca astia mici scot untul din noi
Imi pare rau pt parintii tai ,nu vreau sa-mi imaginez macar cum e

Sei ,Lena va invidiez cand povestiti ca bebelinele voastre se joaca cu papusele si diverse jucarii ,a mea nici nu se uita la ele ,n-o intereseaza absolut nimic . Mai nou prefera o punga (sac de gunoi )pe care-o fosnaie toata ziua si-o linge







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

e tanara, are 48 de ani. m-am gandit eu bine :D oricum nu i-am spus ce copchil agitat am. ii spun ca-i cumintica atunci cand ma intreaba la telefon =))
o sa dau vina pe schimbarea climei, tarii etc cand o vedea-o ca n-are stare
cam gata, pauza s-a cam terminat. aud maraieli, cred ca s-a trezit

Mergi la inceput