Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Mikka ,iti doresc numai bine , incearca cu sare pe piept ,am auzit ca la unii a functionat , eu nu stiu ce sa-ti spun ca n-am tusit mult niciodata ,n-am avut probleme la capitolul asta

May ,citeam ce-ai scris si nu stiu ce sa-ti spun ,curand vom calatori si noi cu avionul ,vom lua scoica si Baby Bjorn (asta de urgenta) .
Eu zic s-o inveti cu scoica ,mai ales ca sunteti 3 persoane si daca va rupe mainile faceti cu schimbul ,o dati din mana in mana .Si nu uita ca sunt acele carucioare in aeroport pt bagaje la nevoie pui scoica acolo .
Pai bona sa-si intre-n rol ,ca nu merge in vizita si sper ca Beatrice o iubeste deja si sunt prietene
Mi-e frica ,ca nu va accepta sa stea in marsupiu ,mai ales ca -l vei primi in Buc si va fi pentru prima data sa stea acolo .
Eu am unul si Noura mea nu sta,se misca ,se indoaie ,se roteste ,vrea sa vada cat mai mult ,apoi se pune pe plans .
Cu LP ,eu zic sa faci o proba de acasa sa-i dai vreo 30 ml ,daca nu-l va accepta pe drum ,nu-i va place gustul ?
Nu cred ca te va lasa cu LM sa treci ,odata mi-am cumparat rapid un iaurt si era sigilat,mi l-au aruncat
In aeroport sigur sunt locuri speciale pt schimbat bebe si poti mulge acolo niste laptic sa ai in avion .
Eu nu stiu ce voi face cu fata mea ,mai ales ca merg intr-o tara araba si mi-e rusine sa scot titi pe acolo chiar daca ma acopar ,am sa cer in aeroport un loc la geam si cat mai in spate dar cand vom fi pe strada .....aoleuuuu si nu vrea biberonul nici in ruptul capului

Oana ,scoate fata afara ,cate grade sunt in toiul zilei ? Eu aseara am scos-o juma de ora la -14 C ,copilul trebuie scos zilnic ,indiferent de vreme

Lena ,lasa mami ca se va intoarce ,Nourasul meu s-a intors o data si aia din greseala cred ca ea plange daca se vede pe burta ,nu-mi sta niciodata in pozitia asta . De atunci nu s-a mai intors ,dar are timp zic eu .

Sei ,ai fata mare cand e in fundulet ,se clatina ?
Si a mea se trage sa se ridice ,dar e mica abia a implinit 4 lunite ,mai are de asteptat


Eu zic ca strugurasii nostri sunt cei mai frumosi ,scumpi,deliciosi,cei mai destepti dar si cei mai puturosi









Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, perfect!!! Eu deja am gasit sala, in nicolina, aproape.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

A murit Whitney Houston ????
Odihneasca-se in pace !




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ala.. in fundulet singura nu sta decat cateva secunde si daca vrea sa mai stea fie pica in nas sau pe parti, fie pune mana pe un picior si cealalta jos si mai sta asa singura, fie daca nu are chef sa stea in fund se arunca pe spate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna, dimineata erau -27.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hayat, uitasem sa-ti raspund. casa o s-o avem de pe 26. arata ok. oi spune mai multe cand o sa o vad :)

alayna, e grea rau scoica aia.
bona si Beatrice o sa se cunoasca pe aeroport.

ooka, am raspuns la pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, da cum ai ales bona? N ai vazut o? Ce curajoasa esti!!

lena , abonamentul e 60 ron/ luna nelimitat.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ba o stiu. e matusa unei f bune prietene. ea a stat la mine in bucuresti si o ducea pe maica mea la radioterapie dupa ce am operat-o pe mami de tumoare cerebrala. cam o luna si ceva, deci o cunosc f bine :) nu luam pe oricine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Simmo ce dulceti ai tu acolo . Eu cand va citesc pe mamicile cu mai multi bebei ma topesc. Astept povesti in continuare

Sei, si eu cautasem pe net dar nu prea mi-au placut. Astia au si printi si clovni, super cute. Noi avem magazinul Jokee in carefour felicia.

Ala

Oana, super. Abia astept.
Ce ieftin eeee... eu la pilates dadeam 95 parca pentru 10 sedinte :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

mi-am amintit ca vroiam sa felicit pe cineva...

may, m-am bucurat sa aflu ca de dragul celei mici si spre binele ei ai renuntat la fumat! felicitari din inima, mamico!

Mergi la inceput