Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sei,masina pe care o vreau eu poate fi livrata si in romania,am intrebat in seara asta un consultant. Deja nu mai am rabdare,abea astept sa o comand si sa ajunga. Se citeste nerabdarea in mesajul meu ?


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

eu nu mai pot,raceala e pe duca dar am ramas cu o pacoste de tuse care nu trece neam, am incercat si stodal,ceai de ceapa,nimic.cel mai tare ma enerveaza ca ma apuca noaptea si o trezesc pe Mariuca, acum de aia bantui pe aici,s-a trezit de la tusea mea, am pus-o in pat in locul meu si am plecat.

pinkysor,hayat, multumesc pt grija.da, avem provizii, chiar a fost dan ieri la cump si spunea ca hipermarketurile sunt devastate, nu mai aveau carne, oua,lapte...

ooka, cum faci painea cu apa de mar? adica asta folosesti in loc de drojdie? cum procedezi? ai facut tu apa de mar sau o cumperi? daca o cumperi,de unde?

sei,votez si eu cu intarziere cu Multiway, mai ales ca Elena e mai maricica, e mai bine sa stea comod acolo.

Am cumparat si eu scutece Toujours ieri, in noaptea asta e proba de foc, sa vedem daca rezista 10 ore.in rest, mi se par ok, sunt mai moi decat scortoasele de Babylove pe care la folosesc eu,mai ieftine,elasticul este mai finut insa nu imi place ca sunt vizibil mai groase.

andreea, ce mare s-a facut Andrei

inutsa, imi doresc din suflet ca sora ta sa fie bine dupa operatie

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata,

la noi e frig rau. asa ce m am saturat...nici nu mai stiu de cand n am mai scos copilul afara...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza de la noi!

Mikka - am vazut ca tu ai folosit scutece Babylove, de la DM si voiam sa te intreb daca ai gasit cristale pe funduletz. Stiu ca parca mai era o mamica ce zicea de ele, insa nu imi amintesc. A cumparat vineri si sotul meu scutece din acestea si am fost multumita, pana cand am gasit aseara destul de multe cristale. La Pampers nu se intampla asa . Ms de raspuns.

Fetelor va pup, acum fug la sala!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza...

Lali..da se simte nerabdarea. bravo atunci pt intentia de achizitie, au deja s-a concretizat?

Mikka.., sa treaca repede raceala, noi nu am folosit inca toujours noaptea, sunt curioasa ce zici.. eu m-am obisnuit ca sunt mai grosute.. pana laurma sunt mai subtiri decat refolosibilile

Nanna.. sa tragi bine , de fiare la sala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,


Oana, poate mergem impreuna la Zumba ;))

Sei, noi suntem bine, smotocim tot ce primim. tot ce apuca (virgula) cu manuta duce la gurita si roade :)
De intors nici vorba, dar facem abdomene... in locul mamei si gangurim radem
Vrem numai in brate sau "entertained"
Doarme toata noapte, si am zis atata timp cat respecta somnul mamei nu spun nici pis

Ieri am cumparat marioneta aceasta http://www.jokee.ro/index.php?main_page=product_info&cPath=27_73_74&products_id=1744&zenid=9e1ad0d134a6a3febaeb5342708e2dd3 si ii place la nebunie :)

Mikka, si eu am avut tuse cand eram gravidute, si mi-a trecut cam in 3 sapt :(
Pana atunci nu am avut tuse de cand ma tin minte... e tare nasol.
Iti trimitem pupici si multa sanatate


Nanna, vreau si eu la sala !!!

Lali, tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

salutare...

inutsa, multa sanatate sorei tale!
mikka, tusea asta trece putin mai greu, din pacate; dar ce bine totusi ca e vorba de tine si nu de cea mica; eu ma lupt cu tusea (dar nu mai e chiar asa rau) la cei doi bobocei mititei
editez: n-ai incercat si tu niste aerosoli?.. poate iti usureaza problema...

lali, ce dulce e Paul; imi place cum povestesti de el ; si mie imi e tare drag sa o privesc pe Mady cum se joaca, cum ma copiaza in tot ce fac (in relatia cu ei); isi ingrijeste papushica, ii da sa pape (tzitzi ), o culca, ii da siropel, vorbeste cu ea de ti-e mai mare dragul; intr-o zi o certa: "de ce m-ai mucat, de ce?" (mushcat) - eu o intreb: "de unde te-a muscat draga?" - ea: "de tzitzi!"
ieri il vede pe Busu, se uita cateva secunde si apoi contrariata: "mami, mi-a luat patutii!" (papucii - asa zice la orice fel de incaltari) - eu: "cine draga?" - ea: "nenea, ute!" - i-am explicat ca aia sunt "patutii" lui nenea, ai ei sunt la locul lor

ma duc sa-l schimb si pe Adiel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena ce faina e marioneta, si eu ma gandeam sa ii iau ca tare ii place sa ma joc :de-a teatru" cu jucariile, si nu stiam de unde sa ii iau
Lasa ca are timp sa se intoarca, doar e printre bebelusii odiseei , sa nu zicem ca e si grasuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

May, intr'un final ai PM. M'am razvratit si de ieri de pe la 8 dorm intr'una cu niste treziri sa ma uit la Dr. House si sa framant niste paine si sa suga Zoe, biansur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Mikka, nu e inventia mea uite de unde am luat toti pasii yeast water. Nu am cumparat am facut eu in casa cu mar (ca aveam din piata), afine uscate de mine din toamna si miere de la bunic (cica trebuie chestii aprox bio ca sa iasa). Spor, daca faci sa ma anunti si pe mine!

Mergi la inceput