Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

nici eu nu i-am dat, o fi ceva in aer

m-am trezit sa cumpar hota, nu am avut nevoie pana acum ca eu deschideam geamul cand gateam si era super ok,nu aveam probleme. De cand cu Mariuca nu mai pot deschide geamul ca eu cand gatesc, spal vase etc sunt nevoita sa o iau cu mine in bucatatrie, nu sta singura.Mi-am distrus peretii azi l-am trimis pe Dan la cumparaturi. Bun, a luat hota da cica montajul e mai scump decat hota in sine

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Sotul meu a montat-o singur. Eu zik sa incerce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Fetelor, eu vad ca aproape toti strugurasii sunt agitati... e posibil sa fie de la vreme si faptul ca nu mai sunt scosi afara?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Fetelor, eu vad ca aproape toti strugurasii sunt agitati... e posibil sa fie de la vreme si faptul ca nu mai sunt scosi afara?





Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



m-am gandit si eu la asta..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am intrat si eu pe blogul Cristelei Georgescu sa citesc despre diversificare...m-am ingrozit. Nu stiu daca l-am tinut deschis 1 minut ..chestia aia cu vaccinurile mi se pare groaznica!

la cati copii se vaccineaza in ziua de azi ...dupa teoria ei ...prin 2050 o sa fie numa batrani pe planeta ...

eu cred cu tarie ca un copil se pricopseste cu muuult mai multe substante daunatoare, potential carcinogene din ceea ce mananca, respira, pune pe piele decat din vaccinurile astea pe care le fac ei.Dar , ma rog, fiecare cu ale lui..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

lore nu am zis ca e un capat de tara sa dai cereale de la cutie la bebei. Eu o sa incerc sa ii dau din astea rasnite, dar,
daca din vreun considerent anume nu o sa am cum, o sa ii dau si de la cutie, nu e moarte de om

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

a 3-a oara azi cand pierd mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

a 3-a oara azi cand pierd mesajul

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)


esti indragostita, doar maine vine Valentinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

deci

am citit undeva(demult, nici vorba sa mai tin minte unde) cum ca cerealele integrale nu sunt indicate copiiilor mici. Acceleareaza tranzitul intestinal intr-un mod mult prea agresiv.

elly minunea aia se poate sterilizaż imi imaginez un bebe molfaind la bucata aia de tifon imbibata cu bale si mancare si...bleax

hayat am o rochita noua cu eticheta pe ea, de la Benetton, ce-as vrea s-o donez. ideal ar fi s-o vand chiar uneia dintre fetele de la strugurasi, e pt primavara marimea 6-9 luni; asa platesc eu posta direct spre cumparatoare, iar cumparatoarea ar vira banutii in cont la razvanel, nuż am sa pun poza cu rochita. pretul original era spre 19€, eventual o vindem cu 13-14...
pachet cu hainute nu stiu daca pot trimite, fiindca autobuze ce merg in ro trec pe la 6okm distanta de casa mea, iar prin posta e f scump, spre 3o€

trimit inainte de-al pierde si pe asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Am intrat si eu pe blogul Cristelei Georgescu sa citesc despre diversificare...m-am ingrozit. Nu stiu daca l-am tinut deschis 1 minut ..chestia aia cu vaccinurile mi se pare groaznica!

la cati copii se vaccineaza in ziua de azi ...dupa teoria ei ...prin 2050 o sa fie numa batrani pe planeta ...

eu cred cu tarie ca un copil se pricopseste cu muuult mai multe substante daunatoare, potential carcinogene din ceea ce mananca, respira, pune pe piele decat din vaccinurile astea pe care le fac ei.Dar , ma rog, fiecare cu ale lui..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Oana, si eu m-am hotarat sa fac vaccin pana la 6 luni si sa recuperez din alte puncte de vedere, detergent, hrana, hainute, jucarii etc... cat mai eco si sanatoase.
LA cel de 1 an si mai sus inca ma mai gandesc dar 60% nu le fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, exact asa ne-am decis si noi, ca cel de 6 luni sa fie ultimul.Si asa merg cu inima stransa la vaccinuri, 2 pasi inapoi, unul inainte. sotul a insistat sa nu ii facem nici unul, este categoric impotriva lor.

Bunny, pana la ce varsta nu sunt ok cerealele integrale pentru copii? ca stiu ca am citit undeva si eu ca cerealele ( toate, nu numai cele integrale) nu ar fi chiar ok pentru bebelusi, de aceea nici nu intentionez sa ii dau in primele luni de diversificare. Dar totusi, cam de la ce varsta sunt ok?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput