Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

May, cate kg are Beatrice?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

Naty ce tare esti! Hai mai ca daca se potoleste vremea o sa fie superb la ski. Iar gaza mica o sa se bucure de aer curat. Si pe noi ne bate gandul sa plecam de Paste in Solda, Italia. E o traditie de familie. Sunt 2 ani de cand nu am mai mers. Din considerente financiare. Dar sa traim pana atunci ….
Btw … sunt geniale torturile!

Camady … pai e de obisnuire a copilului cu gusturile noi, fara riscul de a se ineca. Copilul practic suge sucul din ce ii pui tu acolo. Se mai foloseste si cu alimente inghetate pt calmarea gingiilor, dar si cu gheata care eu sincer nu as pune.
In mod sigur, indiferent cum e folosit, tine copilul ocupat, ceea ce mie mi-ar fi de ajutor

Oana, mikka …. Cresc fetele!

Hayat…. Sa se potoleasca vremea si iti trimit/aduc si eu lucrusoare. Si mai am o caditza pe picioare, cu masutza de infasat. E de capatat, dar arata ca noua. Piki a iesit de mult din ea. Intreb daca trebuie sa o dau inapoi si o punem si pe aia la bataie. Si un carucior (ala trebuie spalat) si un patutz fara etaj (la asta nu sunt probleme ca am frecat eu la el asta vara in curte).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

May, cate kg are Beatrice?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



cred ca vreo 7. de la botez n-am mai cantarit-o, adica 28 ian, ca am trimis cantarul cu tati. avea 6,700 atunci.
de ce intrebi? :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

Citat:


lore nu stiu sa zic de robot. Eu rasnesc la o rasnita de cafea, un no name dar care face treaba buna. Vrei si tu sa ii cumperi cereale integrale si sa le rasnesti? Eu nu cred-cel putin deocamdata-ca o sa ii iau cereale pt bb, multe au lapte in ele



eu asa as vrea, sa ii dau candva cereale integrale. ca de poimaine sau peste 2 luni habar n-am :)) uh nu e de ras. ce sa fac. nu stiu. am nevoie de ajutor, de aceea ma si duc la pediatra. m-am gandit eu asa... 3 min :)) si am zis ca sa fim seriosi nu e un capat de lume sa ii dau copilului cereale la cutie. insa cand va fi pregatita ii voi da integrale. sunt accesibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

May, cate kg are Beatrice?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



cred ca vreo 7. de la botez n-am mai cantarit-o, adica 28 ian, ca am trimis cantarul cu tati. avea 6,700 atunci.
de ce intrebi? :)


...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Are un curuletz asa mic...si Eca il are la fel. A mea il are asa pt ca nu are sunca pe el..de asta intrebam

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

mie mi-a zis o amica de saculetul ala pt mancare solida, am fost incantata de idee, insa cand l-am vazut mi s-a parut tare nefiresc. :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui May3

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

May, cate kg are Beatrice?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



cred ca vreo 7. de la botez n-am mai cantarit-o, adica 28 ian, ca am trimis cantarul cu tati. avea 6,700 atunci.
de ce intrebi? :)





Are un curuletz asa mic...si Eca il are la fel. A mea il are asa pt ca nu are sunca pe el..de asta intrebam

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



ma gandeam eu ca pare slabuta in poze. :)
nu-i slabuta, dar nici grasuna, e bine facuta asa, trunchiata ii zic eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Natalia, acum nu ai avut ceza? sau incurc eu...
Medicul meu m-a cam speriat ca ar fi foarte riscant natural dupa cezariana.
Eu as vrea natural, dar sincer nu vreau sa risc viata bebelusului sau a mea.
Poti sa imi spui daca stii de riscuri si care ar fi conditiile sa poti naste natural dupa ceza?
MErsic




Majoritatea medicilor sunt speriati de ceza, insa stii ca 80 ?% din mamicile cu ceza sunt apte la a 2-a nastere sa nasca natural?
parerea mea ar fi sa mai cauti si alte pareri..
Natalia are un dr de cativa ani , care ii cunoaste tot istoricul, la a 2-a nastere a fost alaturi de ea pe tot timpul travaliului si a fost bine ..
o sa iti zica ea mai multe..
deja planifici bb 2?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Sei, imi place sa ma informez din timp.
Sa ma vezi cum fac tot felul de scenarii cand o sa fie Maia mai mare si cum sa actionez :D, evident k o sa fie raspuns pe moment, dar e bine sa fii pregatit cat de cat :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi


Nu, e chiar de foarte bine! Asta inseamna ca poti naste natural foarte repede (contractiile sunt productive) si fara niciun aport de oxitocina din exterior. Cate femei nu ar vrea sa nasca asa...fara nicio interventie din exterior.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Da, dar dak sunt puternice inseamna ca e riscant din cauza la cicatrice... :(((


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fiica-mea a adormit singura pe pat ...ea nu a facut asa ceva in veci..

O fi bolnava ?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Eca is a big girl now

Mergi la inceput