Strugurasi de Sept-Oct2011 *35*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

nu a avut ruptura, sau Natalia e convinsa ca nu a avut si ceza a fost mai mult de control (sa nu aiba ruptura), dr tanar si fara experienta , a vrut sa-si ia toate masurile de siguranta..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Da nu i s-a facut o eco inainte de interventie? Se vede foarte usor la eco o ruptura uterina..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Bujo, inlocuieste drojdia dar nu este dulce, iese o paine normala, taraneasca, gustoasa si sanatoasa, uite blogul: http://codrudepaine.ro/2011/09/paine-cu-drojdie-din-apa-fermentata-cu-mere-ayw-bread/. Am tot spus in stg-dreapta si se pare ca bunicii nostri faceau din drojdia de la vin? Sau asa ceva, niste pastile pe care le uscau si cu care dospeau painea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fiica-mea a adormit singura pe pat ...ea nu a facut asa ceva in veci..

O fi bolnava ?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fiica-mea a adormit singura pe pat ...ea nu a facut asa ceva in veci..

O fi bolnava ?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!




oana,citeam mesajul tau si zambeam...o aveam pe Maria pe umar, o leganam in timp ce citeam...dupa ce am terminat,am sesizat ca nu se mai misca...cand ma uit la ea,dormea!!!Nu a facut asa ceva niciodata, de obicei legan la ea cate juma de ora ziua

elly,ai dreptate,in astfel de conditii chiar nu trebuie sa stai acolo, e f bine ca pleci la mama, indiferent cat de inghesuit ar fi

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci ooka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Citat:
citat din mesajul lui seidana

nu a avut ruptura, sau Natalia e convinsa ca nu a avut si ceza a fost mai mult de control (sa nu aiba ruptura), dr tanar si fara experienta , a vrut sa-si ia toate masurile de siguranta..




aici nu stiu sa-ti raspund , stiu doar ca atat ea, cat si dr cu care a nascut primele 2 dati (la Ilinca nu era in tara), sunt coninsi ca nu a existat ruptura

Da nu i s-a facut o eco inainte de interventie? Se vede foarte usor la eco o ruptura uterina..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fiica-mea a adormit singura pe pat ...ea nu a facut asa ceva in veci..

O fi bolnava ?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!




oana,citeam mesajul tau si zambeam...o aveam pe Maria pe umar, o leganam in timp ce citeam...dupa ce am terminat,am sesizat ca nu se mai misca...cand ma uit la ea,dormea!!!Nu a facut asa ceva niciodata, de obicei legan la ea cate juma de ora ziua

elly,ai dreptate,in astfel de conditii chiar nu trebuie sa stai acolo, e f bine ca pleci la mama, indiferent cat de inghesuit ar fi

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


si a mea azi e maraita rau de tot, si e a treia oara cand cere sa fie culcata... o fi vremea de vina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Fiica-mea a adormit singura pe pat ...ea nu a facut asa ceva in veci..

O fi bolnava ?!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!




oana,citeam mesajul tau si zambeam...o aveam pe Maria pe umar, o leganam in timp ce citeam...dupa ce am terminat,am sesizat ca nu se mai misca...cand ma uit la ea,dormea!!!Nu a facut asa ceva niciodata, de obicei legan la ea cate juma de ora ziua



Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


I-ai dat ceva? eu la a mea nik..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Hei!

Eh...stiti ce mi s-a intamplat acum 10 minute? Nu cred...

Dragul meu Razvanut, a papat si il tineam pe umar sa dea aerul afara si....cand sa ii vina sa ragaie si-a intors fata spre mine...si ...cand a iesit aerul...a iesit si laptic si ...a aterizat...drept....in gura mea..... Azi m-a capiat cu tipetele lui si neastamparul. Nu-i mai place nicaieri....Mai nou, face coalitie cu tati... si cand ma vede pe mine, urla(dar nu plange..doar tipaaaa)..

Mai fetelor! Nici nu stiu cum e mai bine..insa sugestia mea: cred ca am mai spus in mesajele anterioare, ca as prefera sa nu va dau voua batai de cap cu expedieri dese la diferite adrese si ..cred eu...ar fi mai sigur si mai comod pentru voi, ca ceea ce doriti sa donati pentru Razvan sa le expediati direct la mine...Pentru ca asa cum am spus, eu m-am angajat sa ma ocup cu administrarea blogului si expedierea coletelor..pentru ca ...vorba aia....am tot interesul...

Sei , daca ti-e comod, poti tot asa sa le trimiti la Bucuresti cu sotul tau si al meu sa le ia...ca nah, aveti dreptate, e bine sa fie toate intr-un singur loc. Multumesc anticipat.

Oana multumesc mult. Daca sunteti de acord sa le trimiteti la mine, sa imi spuneti si atunci pun adresa ..unde vreti? pe grup sau pm pe forum?

Kora si eu de-abia astept.Ma rog in fiecare zi sa plece iarna asta, ca deja m-am saturat de ea....sunt ca puscariasele alea care nu vad lumina zilei cu lunile, ca-s inchise la carcera pentru nesupunere..

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

nici eu nu i-am dat, o fi ceva in aer

m-am trezit sa cumpar hota, nu am avut nevoie pana acum ca eu deschideam geamul cand gateam si era super ok,nu aveam probleme. De cand cu Mariuca nu mai pot deschide geamul ca eu cand gatesc, spal vase etc sunt nevoita sa o iau cu mine in bucatatrie, nu sta singura.Mi-am distrus peretii azi l-am trimis pe Dan la cumparaturi. Bun, a luat hota da cica montajul e mai scump decat hota in sine

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput