Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna!

Fetele, imi cer scuze ca dau buzna.. insa am de vanzare un scaun de baie douceur; l-am folosit la fetita mea cateva luni; in cazul in care sunteti interesate, va pot da mai multe detalii/poze pe pm.

Multumesc si -ici la bb-ici



Nico, mami Larisa 15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta

Sanatate multa copilasilor si mamicilor bolnave!
la toate mamicile.

Multumesc de urarile pentru cele sapte lunite ale lui Robert. Sincer sambata am uitat ca face sapte luni. Am avut casa plina de musafiri. Acesta este si motivul pentru care nu am mai reusit sa postez aici.

Noi mancam deocamdata doar cereale si legume, insa tzitzi este baza.
Cred ca ne da tarcoale primul dintisor si este foarte agitat.
Eu sunt destul de obosita, astazi mi-am pierdut rabdarea fata de amandoi am strigat la Ada...l-am certat si pe Robert si apoi am inceput sa plang si eu. Cred ca oboseala isi spune cuvantul...

Va doresc o seara frumoasa!



Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)




si eu aseara l-am certat pe dani ... is atat de obosita si el saracutzu' nu are nici o vina . pana la urma mi-am cerut scuze si m-a iertat si ne-am culcat prieteni, da' tot m-am simtit ca un kkt ...
si azi sunt la fel de zombi, alex a dormit cam asa: culcat la 21, trezire la 22, 23,0.45,1.45 (lapte), de la 4 la 5.30 nu a dormit, la 5.30 i-am dat lapte si a mai dormit pana la 7. eu acum is la munca, el doarme
sper sa fie dintii si nu altceva care sa il supere, nici nu stiu ce s amai zic, o sa incerc cand se va circula ceva mai bine sa merg din nou la pediatra sa vad ce imi zice, poate niste analize pt reflux, poate altceva ... mi-e asa de mila de el si de noi

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si Alexandru 01.07.2011

Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Of Laura,imi pare rau ca trece-ti prin asa momente,dar crede-a ca ni se intampla tuturor,iar ei mititeii uita si ne iarta
Sper ca la Alex sa fie dintii si apoi sa inceapa iar sa doarma!...macar noaptea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_din spune:

Azi am fost si noi la pediatru, controlul de 6 luni(si un pic pic-o saptamana )
Raportam: 9 Kg, 71 cm.
Recomnadarile pediatrei: peste o saptamana introducem carnita de pui. Trepatat trebuie sa introducem si branzica (reteta ei= lapte de vaca semidegresat 1/2 L + 5-6 tablete calciu lactic-sunt cam sceptica... lapte de vaca????nu-i prea devreme??), iaurt de napolact , din comert (?)no coment. Ne-a mai zis sa-i dau fier picaturi. Nu mai stiu cate a zis. Voi cate picaturi ii dati??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Navicula sanatate multa. De cate zile face Paula febra?



De luni face febra, are cam 2 pusee de 38.5-39 pe zi, dar care scad repede la administrare de Ibalgin. E gatul inflamat, i-am facut exudat, asteptam rezultatele, iar maine dupa amiaza avem programare la medicul de familie. Ea daca e mai mare incerc sa o las sa se lupte cu microbi, ca sigur daca merg la medic imi da antibiotic, si de aia am vrut sa-i fac intai exudatul.
Deocamdata Luca pare in regula, sper sa nu ia si el, ca eu incerc cat de cat sa ma dezinfectez cand trec de la unul la altul.


Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Multa sanatate si succes cu Luca sa nu se imbolnaveasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

neatza

am fost si noi raciti, acuma ne cam trece

am fost ieri iarasi la neuro la consult, de fapt si pt niste acte sa putem merge la centrul de recuperare din martie gratuit, din fericire a recuperat, acuma retardul este de doar o luna, fata de 3 cat era la ineputul kinetoterapiei. ne intoarcem usor pe burta, stim sa stam in fundulet cateva minute fara sprijin, suntem mult mai mobili, deja si musculatura arata altfel, e mult mai puternic, nu mai cauta echilibrul cu capul, ca facea ca un pendul... ne-a dat si iste vitamine si omega 3 pt 2 luni, o sa trebuiasca in aprilie sa mergem din nou la consult

sper ca paa in iunie cad merg eu la lucru sa se reupereze total, ca apoi u stiu cine o sa mai poata umbla cu el peste tot, toate centrele inchid la 4, eu o sa lucrez pana la 6. daca va fi cazul o sa continuam acasa, desi e scump, dar siner merita efortul, ca uite in nici 3 saptamani raspunsurile sunt foarte bune, se vede cu ochiul liber ca avanseaza

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003


Felicitari pentru progrese Patrick si ma bucur ca se vad rezultatele
Mult succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

ok cat de cat, si pt mine e buna gimnastca asta, ca e de treaba tipa care ii face, si mai am si eu o ora pe zi i care stau de vorba cu cineva

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003


Ma bucur ca esti mai bineAi grija in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_din

Azi am fost si noi la pediatru, controlul de 6 luni(si un pic pic-o saptamana )
Raportam: 9 Kg, 71 cm.
Recomnadarile pediatrei: peste o saptamana introducem carnita de pui. Trepatat trebuie sa introducem si branzica (reteta ei= lapte de vaca semidegresat 1/2 L + 5-6 tablete calciu lactic-sunt cam sceptica... lapte de vaca????nu-i prea devreme??), iaurt de napolact , din comert (?)no coment. Ne-a mai zis sa-i dau fier picaturi. Nu mai stiu cate a zis. Voi cate picaturi ii dati??



Alina cea mai implinita de Mihail (8.08.2011)


Felicitari pentru parametrii si succes cu diversificarea!
Eu personal nu sunt de acord cu acest tip de branza,dar..fiecare face cum stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Ziua buna si de la noi.

Imbratisez si eu mamicile si strumfii bolnaviori .

Am intrat pe fuga pt ca ma chinuie o inrebare.
I-am cumparat lui Tudor www.amazon.com/Fisher-Price-K6070-Rainforest-Jumperoo/dp/B000I2UJ0Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1329316935&sr=8-1" target="_blank">chestia asta. L-am pus acum un sfert de ora si ii place la nebunie, ttopaie continuu.
Acum, ma intreb si eu, oare ii face rau? Unele persoane zic ca ar fi rau pt creierul copilasului, ca ar fi la fel cu acel sindrom de copil zdrunciat. Acum sunt tare necajita, nu stiu daca sa-l mai las sau nu sa se joace acolo, sau cat timp.
Voi ati folosit asaceva la copiii vostri? Oare chiar este un pericol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Alina, eu nu as da fier fara analize. E f periculos daca e in exces. Cat despre lactate si restul, s-a mai discutat pe aici. wholesomebabyfood recomanda dupa 8 luni, eu asa o sa fac, si cu carnea la fel. eu abia la 7 luni ii bag legumele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Alina, eu lui Petru am ijnceput sa-i dau pui de la 7 luni, dar cred ca pana acum i-am dat doar de vreo 3 ori, cam jumatate -o lingurita.

Branzica i-am facut o singura data, din lapte de capra si nu i-a placut.

Iaurt pana acum i-am dat doar sa guste, sa vad daca-i place. De la 8 luni o sa incep oficial cu el

O data i-am dat sa guste din iaurt facut din lapte de capra si s-a super mega strambat ,scuipat. O data i-am dat iaurt din lapte de vaca si i-a placut. Deci cel mai probabil o sa ramanem la ultima varianta.

Ina nu stiu daca o sa-mi cumpar o iaurtiera sau o sa cumpar iaurt gata facut. daca o sa raman la varianta cumparatului as merge pe napolact sau olympus, sau...in orice caz o sa iau un iaurt care nu are LP sau alte minunatii.

Ilida, sincer nu stiu ce sa-ti spun daca este sau nu periculos centrul ala de joaca...dar imi place si mie, daramite piticului As topai si eu in el



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput