Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Michelle_12

Buna seara,

La multi ani sarbatoritilor de astazi Sara, Miruna si Gabriel!!!

Valentin's Day nu-l sarbatorim nici noi. Preferam sa ne iubim cate un pic in fiecare zi, decat mult doar o data pe an .

Crisspy asa e cu slabanogii nostri. Voi ati inceput deja diversificarea? Ca eu in ea imi pun speranta sa mai ia in greutate. Desi atata vreme cat sunt sanatosi si plini de viata, n-avem de ce sa ne ingrijoram.

Florina ce-ti mai face sanul? S-a mai ameliorat? Ce-i face nasucul lui Stefan? Despre somn ti-am scris PM.

Lori, Miha va multumim, deja suntem mai binisor. Am dus lupte serioase cu el sa-i curat nasucul, acum deja cand ma vede cu picaturi in mana sau batista incepe sa protesteze .

Anda82 felicitari pentru sarcina! Sa dea Doamne sa o duci cu bine pana la capat si sa ai un bebe sanatos!

Va uram o noapte buna!






mamica fericita a lui Stefan (18.8.11)



am mai citit pe forum chesti asta: Voi ati inceput deja diversificarea? Ca eu in ea imi pun speranta sa mai ia in greutate. noi am inceput ceva mai repede diversificarea tocmai pentru ca era un pic cam grasut, papa lapte in disperare si laptele are mult mai multe calorii decat mancarica. si atunci, ca sa nu ajunga la 10kg la 6 luni (repet: el e pe LP, nu e nici o problema cu kilele la LM) am inceput diversificarea un pic mai repejor si poate mai "agresiv". so ... ideea era ca nu stiu daca veti avea noroc cu kilele dupa diversificare, poate doar daca introduceti si cerealele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Navicula sanatate multa. De cate zile face Paula febra?



De luni face febra, are cam 2 pusee de 38.5-39 pe zi, dar care scad repede la administrare de Ibalgin. E gatul inflamat, i-am facut exudat, asteptam rezultatele, iar maine dupa amiaza avem programare la medicul de familie. Ea daca e mai mare incerc sa o las sa se lupte cu microbi, ca sigur daca merg la medic imi da antibiotic, si de aia am vrut sa-i fac intai exudatul.
Deocamdata Luca pare in regula, sper sa nu ia si el, ca eu incerc cat de cat sa ma dezinfectez cand trec de la unul la altul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Sper sa fie Ok rezultatele la exudat si sa nu fie nevoie de antibiotic. Aveti grija de voi si de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

neatza

am fost si noi raciti, acuma ne cam trece

am fost ieri iarasi la neuro la consult, de fapt si pt niste acte sa putem merge la centrul de recuperare din martie gratuit, din fericire a recuperat, acuma retardul este de doar o luna, fata de 3 cat era la ineputul kinetoterapiei. ne intoarcem usor pe burta, stim sa stam in fundulet cateva minute fara sprijin, suntem mult mai mobili, deja si musculatura arata altfel, e mult mai puternic, nu mai cauta echilibrul cu capul, ca facea ca un pendul... ne-a dat si iste vitamine si omega 3 pt 2 luni, o sa trebuiasca in aprilie sa mergem din nou la consult

sper ca paa in iunie cad merg eu la lucru sa se reupereze total, ca apoi u stiu cine o sa mai poata umbla cu el peste tot, toate centrele inchid la 4, eu o sa lucrez pana la 6. daca va fi cazul o sa continuam acasa, desi e scump, dar siner merita efortul, ca uite in nici 3 saptamani raspunsurile sunt foarte bune, se vede cu ochiul liber ca avanseaza

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

scuze de typos, tastatura proasta

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:


si eu aseara l-am certat pe dani ... is atat de obosita si el saracutzu' nu are nici o vina . pana la urma mi-am cerut scuze si m-a iertat si ne-am culcat prieteni, da' tot m-am simtit ca un kkt ...
si azi sunt la fel de zombi, alex a dormit cam asa: culcat la 21, trezire la 22, 23,0.45,1.45 (lapte), de la 4 la 5.30 nu a dormit, la 5.30 i-am dat lapte si a mai dormit pana la 7. eu acum is la munca, el doarme
sper sa fie dintii si nu altceva care sa il supere, nici nu stiu ce s amai zic, o sa incerc cand se va circula ceva mai bine sa merg din nou la pediatra sa vad ce imi zice, poate niste analize pt reflux, poate altceva ... mi-e asa de mila de el si de noi



Imi pare rau Laura ca aveti nopti asa agitate si ca esti obosita. Din pacate si eu zbier la Paula, si ea zice "te iert daca iti ceri scuze" si ne impacam, dar vorba ta tot sunt suparata ca ma descarc pe cei mai nevinovati.
Sper sa va gasiti un ritm agreabil pentru toata lumea. Tu incearca sa iei niste vitamine sa rezisti mai ales ca mergi si la munca. Sa ai o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

neatza

am fost si noi raciti, acuma ne cam trece

am fost ieri iarasi la neuro la consult, de fapt si pt niste acte sa putem merge la centrul de recuperare din martie gratuit, din fericire a recuperat, acuma retardul este de doar o luna, fata de 3 cat era la ineputul kinetoterapiei. ne intoarcem usor pe burta, stim sa stam in fundulet cateva minute fara sprijin, suntem mult mai mobili, deja si musculatura arata altfel, e mult mai puternic, nu mai cauta echilibrul cu capul, ca facea ca un pendul... ne-a dat si iste vitamine si omega 3 pt 2 luni, o sa trebuiasca in aprilie sa mergem din nou la consult

sper ca paa in iunie cad merg eu la lucru sa se reupereze total, ca apoi u stiu cine o sa mai poata umbla cu el peste tot, toate centrele inchid la 4, eu o sa lucrez pana la 6. daca va fi cazul o sa continuam acasa, desi e scump, dar siner merita efortul, ca uite in nici 3 saptamani raspunsurile sunt foarte bune, se vede cu ochiul liber ca avanseaza

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003



Ma bucur ca faceti progrese si cu siguranta pana te intorci la munca o sa fie foarte bine Patrick.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Cristina, ma bucur tare ca arecuperat Patrick! Tu cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

ok cat de cat, si pt mine e buna gimnastca asta, ca e de treaba tipa care ii face, si mai am si eu o ora pe zi i care stau de vorba cu cineva

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

fetele

Cristina Sd ma bucur ca Patrick face progrese si ca tu esti mai bine !

Laura poate sunt doar dintisorii !

Noi nu prea avem noutati...

Anda eu nu te gasesc pr fb...adica te gasesc dar sunteti multe si nu stiu care esti .

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput