Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Sa va zic mai multe despre Natalia: se intoarce de pe burta pe spate si invers toata ziua, nu sta locului o clipa, toata ziua da din maini si din picioare, peste zi o pun pe patul nostru de 1,6m/2m si se rostogoleste intr-una pe toate partile de la o parte la alta a patului, prinde jucariile cu manutele si pe toate le baga in gura si le roade, se intoarce cand e strigata pe nume, in fundulet sta doar spijinita singura nu vrea, e topita dupa fetele mai mari dimineata cand se trezeste le cauta cu privirea si cand le vede e toata un zambet.
Programul nostru e cam asa:
- la 4-5 dim si la 7-8 dim tzitzi
- la 9-10 cereale care ii plac foarte mult
- la 11 somn cam o ora
- la 13-14 bea 150ml LP apoi somn 1-2 ore
- la 16-17 piure de legume in diferite combinatii morcov, telina, pastarnac,cartof, orez, dovlecel de 2-3 ori pe sapt ii pun si carnita de pui, piureul nu il mananca intotdeauna foarte bine dar insist, daca nu am timp sa ii fac piure mananca tot lapte
- la 19 tzitzi si daca a dormit putin la 14 mai doarme jumatate de ora la mine in brate
- la 21-22 baita o data la 2 zile si tzitzi+/- LP
- de adormit adoarme in jur de ora 23.
Toata ziua tipa si gangureste si cand se plictiseste de unele jucarii le ia in mana si le arunca iar daca e obosita doar in brate plimbata prin casa ii place.


ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Foarte frumos programul vostru....succes si mai departe. Sanatate frumoaselor!!! are mama 3 feete cucuieteee:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Operatiunea marul copt s-a lasat cu mutre ingretosate:))) Vedem maine daca-i place mai mult.


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


hahahahahaah...toti fac asa...Eric a gustat mar copt s-a strambat, a gustat mar crud i-a placut dar nu vreau sa-i dau crud. Noi am tot probat diverse de aceeea acum mancam piureul acela mixt de ziceai tu ca suntem avansati:)) La unele s-a strambat , apoi dupa ce a mai invatat sa molfaie..le-a acceptat...Noi mai putin cu marul copt,,,noi cu banana, asta-i place mult, para , dovleac , si legumeele (morcov, dovlecel, telina, cartof dulce, pastarnac)
Succes in contiinuare si e normal ssa se strambe bietul copil dupa ce el stie numai de lapte:))

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Ce mai face graviduta noasttra????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui v_florina

Buna seara fetelor,

Noi am intarziat incepetrea diversificarii pe motiv de muci/ raceala usoara. Acum suntem mai bine, mai facem aerosoli si aspiram. Am stat in casa, o sa stam si maine, macar sa fiu sigura ca nu recidivam. Simt ca innebunesc numai in casa, dar asta este.

Am in schimb doua probleme, va rog sa-mi raspundeti daca v-ati confruntat cu asa ceva:

1. De ceva vreme, de vreo 2 sapt, in kk lui Stefan au aparut niste chestiute, care arata ca niste mici viermisori inchisi la culoare. Parca ar fi niste vinisoare, sau niste resturi solide de ceva. Alaptat numai la san.
O sa facem si copro imediat ce are urmatorul scaun.

2. Aseara cred ca am adormit inainte sa termine el de supt, si m-a molfait asa vreo ora. De dimineata, pe sfarc, o mica parte a sfarcului, cam cat jumatate de bob de piper, este alb. Nu este nimic crescut acolo, pur si simplu este tesut alb. Ma doare de innebunesc, mai ales cand suge... Nu prea l-am pus la sanul asta, dar incep sa simt noduli deja. Ce sa fac, cu ce sa ma dau?

Multumesc!

Si Mady, spune tot, plange-te la noi, descarca-te!


Mami de Pusculeanu mic si iubit (24 aug 2011)


Florina si eu am avut asa pe san dar am pus bepanthen si a trecut, insa trebuie sa ii dai si sanul care te doare la supt. Sper ca nu am raspuns prea tarziu.
In legatura cu kk eu nu prea ma stresez pentru ca de mic Robert a facut kk moale de mai multe ori pe zi , cu mucus cateodata, cam in toate felurile. Eu zic sa nu iti faci griji


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_12 spune:

Buna seara,

La multi ani sarbatoritilor de astazi Sara, Miruna si Gabriel!!!

Valentin's Day nu-l sarbatorim nici noi. Preferam sa ne iubim cate un pic in fiecare zi, decat mult doar o data pe an .

Crisspy asa e cu slabanogii nostri. Voi ati inceput deja diversificarea? Ca eu in ea imi pun speranta sa mai ia in greutate. Desi atata vreme cat sunt sanatosi si plini de viata, n-avem de ce sa ne ingrijoram.

Florina ce-ti mai face sanul? S-a mai ameliorat? Ce-i face nasucul lui Stefan? Despre somn ti-am scris PM.

Lori, Miha va multumim, deja suntem mai binisor. Am dus lupte serioase cu el sa-i curat nasucul, acum deja cand ma vede cu picaturi in mana sau batista incepe sa protesteze .

Anda82 felicitari pentru sarcina! Sa dea Doamne sa o duci cu bine pana la capat si sa ai un bebe sanatos!

Va uram o noapte buna!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Noi nu sarbatorim, nici inainte nu sarbatoream...pt Adi (sotul meu) ziua asta si-a schimbat semnificatia, ca de Sf Valentin acum 11 ani si-a cunoscut soacra

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Sanatate multa copilasilor si mamicilor bolnave!
la toate mamicile.

Multumesc de urarile pentru cele sapte lunite ale lui Robert. Sincer sambata am uitat ca face sapte luni. Am avut casa plina de musafiri. Acesta este si motivul pentru care nu am mai reusit sa postez aici.

Noi mancam deocamdata doar cereale si legume, insa tzitzi este baza.
Cred ca ne da tarcoale primul dintisor si este foarte agitat.
Eu sunt destul de obosita, astazi mi-am pierdut rabdarea fata de amandoi am strigat la Ada...l-am certat si pe Robert si apoi am inceput sa plang si eu. Cred ca oboseala isi spune cuvantul...

Va doresc o seara frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna seara si de la noi!
Paula e, in mare, OK. Peste zi a avut o stare subfebrila, pana in 38, dar spre seara a facut iar 39, dar dupa antitermic si un pic de comprese ia scazut rapid. Sa speram ca ramanem doar la stadiul asta.
Luca astazi a cam refuzat morcovelul, dar e de asteptat. Imi ia mana, duce lingurita la gura si cand simte gustul se stramba.
Multumesc de gandurile bune, si scuze ca nu pot sa raspund la fiecare.
Va doresc sanatate mamicilor bolnave si bebelasilor bolnavi, si multa putere la restul mamicilor.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

MARIA-RUXANDRA de Thaimeed
BIANCA-MARIA de mihutzas
Fetita de oanamares

Florina cum mai e Pusculeanu? I-a mai curs sange din nas?

Michelle noi am inceput diversificarea de pe la 4 luni ca nu prea vrea lapte. Avem masa de fructe, masa de legume si lapte cu cereale. Dar sa stii ca ritmul de crestere a fost acelasi, adica foooarte lent .

Navicula sanatate multa. De cate zile face Paula febra?

Despre noi...nimic nou sub soare .

Sanatate multa bolnaviorilor

O zi usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebinuta

Sanatate multa copilasilor si mamicilor bolnave!
la toate mamicile.

Multumesc de urarile pentru cele sapte lunite ale lui Robert. Sincer sambata am uitat ca face sapte luni. Am avut casa plina de musafiri. Acesta este si motivul pentru care nu am mai reusit sa postez aici.

Noi mancam deocamdata doar cereale si legume, insa tzitzi este baza.
Cred ca ne da tarcoale primul dintisor si este foarte agitat.
Eu sunt destul de obosita, astazi mi-am pierdut rabdarea fata de amandoi am strigat la Ada...l-am certat si pe Robert si apoi am inceput sa plang si eu. Cred ca oboseala isi spune cuvantul...

Va doresc o seara frumoasa!



Bebinuta de
Ada(30 nov 2006) si de Robert (11 iulie 2011)




si eu aseara l-am certat pe dani ... is atat de obosita si el saracutzu' nu are nici o vina . pana la urma mi-am cerut scuze si m-a iertat si ne-am culcat prieteni, da' tot m-am simtit ca un kkt ...
si azi sunt la fel de zombi, alex a dormit cam asa: culcat la 21, trezire la 22, 23,0.45,1.45 (lapte), de la 4 la 5.30 nu a dormit, la 5.30 i-am dat lapte si a mai dormit pana la 7. eu acum is la munca, el doarme
sper sa fie dintii si nu altceva care sa il supere, nici nu stiu ce s amai zic, o sa incerc cand se va circula ceva mai bine sa merg din nou la pediatra sa vad ce imi zice, poate niste analize pt reflux, poate altceva ... mi-e asa de mila de el si de noi

Mergi la inceput