Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata si de la mine!
Fetelor nu reusesc sa tin pasul cu voi.Am tot amanata sa raspund,ca vroiam sa fiu la zi cu cititul,dar,cred ca nu mai scriu deloc daca astept .
Stiu ca pe parcurs am tot zis ca sa scriu si aia si aialalta,dar credeti-ma ca nu mai tin minte nimic.
Eu sunt bine,la 13 saptamani aveam fix 4 kg in plus .Tot la 13 am inceput sa simt foarte finut si foarte rar miscarile bebelui.Uneori trece o zi doua si nu simt nimic.
Nu stiu daca mai tineti minte,pe mine m-au lasat greturile la noua saptamani,ei bine,la 14 au revenit in forta pentru cateva zile,de am zis ca mor.
Eu mi-am prescurtat programul de lucru la 6 ore de la inceputul lunii,si culmea e ca am niste colege care sunt invidioase .Dr de familie mi-a dat o adeverinta,cu aia m-am prezentat la servici,si atat.A doua zi am stat cu 2 ore mai putin.
Am vazut ca ati discutat de cic in capitolul trecut,o sa citesc si eu imediat ca sunt curioasa.Nici nu stiu din ce se calculeaza,din net sau din brut
Va pup,si sper sa fiu mai activa dupa ce intru in concediu,desi o sa am multa treaba ca imi refac baia

_

Mamica mandra 12+

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna dimineata si de la mine. Kimmy, nu are numic, lasa ca recuperzi tu, iar despre colegele tale nu am cuvinte. Pe mine oricum nu ma mai uimeste nimic. Ali ai fost tare cumintica cu mancatul.AZi trebuie sa gatesc si trebuie sa merg la piata si cred ca ma duc eu cu baiatul, ca vreau sa cumpar mai multe chestii.Daca m-ati vede fetelor cum ma probez eu cu cizmele.Sunt in pantaloni scurti si in cizme.Foarte tare din fata, da din spate am facut o celulita.....Ma apuca nervii trebuie sa iau masuri.Azi, avem in meni felii de paine prajita in ou cu zahar salate si cartofi prajiti cu usturoi. Va dau cafeaua azi una mare cu frisca.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata , multumesc de cafea Ada ... ai cheltuit foarte multi bani la mall . bebelusului ce i-ai cumparat ?
Azi si eu vreau sa fie zi de plimbare , este singura zi libera a sotului si vreau sa-l obosesc ... voi colinda prin mall, nu stiu prin care , am mai aproape Cotroceni si vreau sa ma mai uit si de mobila , pt ca vrem sa schimbam dormitorul pt bebe , asa ca voi ajunge mai mult ca sigur la Baneasa .
Sa aveti o zi "calduroasa" .

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.ce faceti?leneviti asa ca de duminica?

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Ali, mare dreptate ai cu leneveala de duminica.
Va salut pe toate si va doresc o duminica minunata.
Sper sa nu ninga prea mult la cele din sudul tarii.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ce faceti fetelor?Zic si eu ca Ali, leneviti, leneviti.Noi abia acum am mancat si incep lectiile of ptr. maine. Laura sa ne spui ce vezi si tu frumos pe acolo.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Aici abia am facut ochi (9 dimineata).
Am vazut ca ati mai pus meniuri, eu mi-am facut de cap ieri, cu fast food la pranz (supa + lasagna), iar seara am mancat ce am avut prin frigider, salamuri, zacusca, inclusiv 2 cremvursti. Am avut apoi pofta mare de fructe si am mancat 2 struguri mari, portocale, mandarine.
Azi ma cumintesc... Voi gati varza cu carne (amanata de o saptamana) si supa de pui cu galuste. Poate si chiftelute de pui daca am timp. In rest leneveala, sper.
Rocsy, il felicit pe sotul tau ca va sta el in concediu cu bb si va invidiez ca aveti deja si bona. Aici e tare scumpa una, sau asa am eu impresia, voi vedea. Moda este sa iti dai copilul la cresa de la 6 luni. Sunt crese familiale, cu 5-6 copii, din care max. 2 pot fi bebelusi, restul de varste mai mari. Oricum la 6 luni mi se pare prea mic de cresa, dar il voi da sigur pe la 1 an ca mai mult de 1 an nu pot lua concediu.
Spor la shopping. Noi am primit ieri o punga mare cu hainute noi de bb, dragute tare, de la o fam. care au fetita, si au dat lucrurile de baietei primite. Am si cumparat un cearsaf de finet pentru patut. E devreme, stiu, dar de ce sa nu profit de ocazii si sa iau ceva ieftin sau degeaba.
In rest, nimic deosebit.
O seara de duminica linistita va doresc, aveti grija de voi!

19 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Sara buna!
Ne-am adunat si noi pe acasa.Am fost la ski si am cam mancat frig.Acum stau sub patura sa ma incalzesc cit de cit.

N-am mai pus meniul de ieri ca nu era de aratat.

Sarmale cu smantana si desert strudel cu mere si inghetata de vanilie.

In seara asta fac pizza acasa.Am aluatul si o umplu eu cu ce vreau...nimic deosebit.doar ingrasacios,

Ada,sa-ti folosesti cizmele cu placere si sa ai cit mai multe iesiri cu ele.

Ali,cumintica foc.Eu in we nu pot sa ma abtin nici sa ma bati.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ce piersicute tacute azi!
E seara de duminica la voi...normal.
Daconst, mmm ce bun trebuie sa fie tot ce zici tu acolo (mi-am amintit ca am si eu umplutura de sarmale la congelator). Sper ca nu te-ai obosit la ski, ca de infrigurat vad ca da.
Ada, sa porti sanatoasa colectia de cizme si sper ca nu au tocuri...prea mari. Mai, eu va admir pe cele care mai pot purta tocuri, eu nu mai port demult inainte de sarcina, am capitulat in favoarea incaltarilor plate si comode. Aveti grija doar sa nu alunecati cu ele pe vremea asta.
Aici e soare si vreo -15 grade... Nu scot nasul afara azi. In schimb al meu barbat s-a dus la shopping, vrea aparat foto subacvatic pt vacanta, am profitat sa ii plasez si o listuta de cumparaturi . Eu fac mancare (am tocat varza) si ma mai joc cu hainutele de bb "mostenite". Le-am pus pe caprarii si apoi le pun la spalat. Ce placut este!
Sper ca sunteti toate bine.

19 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Liniste pe la noi azi.
Sper ca sunteti toate bine si ati petrecut o zi frumoasa.
Eu am fost in fata TV-ului toata ziua si m-am uitat la filme.
Nu am fost chiar cuminte ca am rontait si seminte de floarea soarelui...sarate
Va doresc noapte buna tuturor si sa ne recitim cu bine.

11+

Mergi la inceput