Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Spor la cheltuit bani Ada , sper sa gasesti tot ce cauti ... sigur sunt si magazine pt gravidute .

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, am reusit sa aspir un pic si sa dau cu mopu. Si acu am papat o para.
am constatat ca mie mi-a fost dat peste cap meniul in perioada asta de greturi nasoale. Culmea, imi trebuia sa mananc ca simteam ca asa imi trece greata. Evident ca dupa aia, mai tot timpul vomitam dar nu inteleg de ce am pus pe mine...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Citind din urma : m-am amuzat teribil cand am vazut ca saptamana asta am gatit bors de sfecla rosie cu carne de vita si varza calita ... asta fara sa stiu ca si voi ati avut-o in meniu .
La aproape 20 de saptamani fara vreo 2 zile am luat 3 kg, sunt foarte multumita de mine . Burtica a inceput sa se vada , ma gandeam ca ar trebui sa mi-i pozez ca de la prima sarcina cred ca am vreo 10 poze in total .
In concediu de "maternitate" va sta sotul, daca tot e bugetar pe bani putini e mai bine asa ... cel putin cateva luni; din fericire o avem pe bona de acum, care il va prelua si pe bebe , Sofiei i-am rezolvat la gradinita din ianuarie anul viitor ( ma rog, as putea sa o duc din toamna dar m-am gandit sa aiba macar 2 ani si 8-9 luni inainte sa o dau la gradinita ). Mai sunt tatici care vor fi acasa cu bebele sau suntem singurii ?
Intreba cineva in unul din capitolele trecute de situri pentru hainite pentru bebelusi dar din strainatate. Eu una nu sunt fan cumparaturi online dar la cealalta odisee fetele cumparau de zor si vroiam sa zic ca sunt si la noi in tara situri cu lucruri klumea, le-as enumera dar v-am zis ca nu prea ma am cu cumparaturile online ... doar un scaun de masina si perdele in camera Sofiei am luat de pe net!

si va urez o seara placuta in continuare !


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 19 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Rocsy - esti fantastica - 3 kg la 20 de saptamani!!! Bravo!
ai avut greturi?
apropos... Ana Sofia e numele pe care vreau si eu sa i-l dau copilului meu daca va fi fetita
Daca va fi baiat inca nu am nume :-)


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ada
sa-mi zici si mie daca gasesti ceva interesant in Baneasa ca ma gandesc ca ar fi momentul sa imi iau si eu ceva
Blugii mei normali nu mai intra pe mine si nici pantalonii asa ca sunt numai in colanti...


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Am mancat iar ca scroafa si stau cu burta in sus.
Nu mai spuneti ca ati luat asa putine kg ca imi vine sa ma ascund.Eu chiar nu stiu ce naiba fac...sunt de groaza.

Acum ma gandesc ca poate daca da caldura si nu mai e mama sa gateasca,sa ma mai mentin si eu in kg cit de cit,ca eu tot 2kile pe luna pun,nu stiu cum naiba.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna seara!
Ce de-a harnicute pe aici.
Am gatit si eu azi peste la gratar cu legume. Seara mi-a facut mama surpriza si mi-a trimis pachet cu bunatati. Hi hi, nu-i rau sa fii gravida. Mai mult ca sigur ca cele 2kg pe care le-am pus pana acu se vor multiplica cat de curand in ritmul asta.

Ada, multumesc pentru atentionare. Am citit acum si eu la odiseea de Mai-Iunie. Am trimis un PM la una din fete, sa vad ce noutati aflu.
Miha, in Iasi merg la Nemescu si la Iliev.

Distractie placuta fetelor care sunt in oras! Ada, asteptam sa vedem ce ai cumparat.



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele am aterizat Acasa si sunt rupta decāt am mers. Sunt magazine si de gravidute la etaj , dar pana am ajuns noi la ele, deja īmi cumparasem 3 perechi de cizme. Mi-au pl#259;cut mult. Doua sunt de sezon si una de vara. Apoi mi-am mai luat o helanca crem cu ni#537;te nasturasi foarte finuta. La b#259;iat i-am luat o bluza tare faina ptr. Blugi cu un vultur lucrat manual. I-am mai luat si soacrei mele doua perechi de cizme. ASA ca ramasai f#259;r#259; pantaloni de gravida. Am mers apoi si am māncat ceva si ne-am carat. Laura ai avut dreptate cu cheltuitul, ca puteam sa-mi iau mai putine perechi. Rocsi si so#539;ul meu va r#259;māne in concediu. Ioana o sa gasesti dar sa nu faci ca mine.


Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele.eu acum nu demult am ajuns acasa ca am fost toata ziua la mall.astazi am fost mai cumintica cu mancarea.
mc-paine cu almette
g1-mar
p-salata cu de toate(legume,sunca,porumb.....)
g2-un profiterol(sincer nu m am saturat de la el ca a fost micut si as mai fi mancat unul dar m am abtinut)
c-o ciorbita de pui si furat cativa cartofiori prajiti de la sora mea

ada te ai rasfatat azi nu gluma cu atatea cizme

danett-ma bucur ca te duci la mai multi doctori.si eu as proceda la fel.iti tin pumnii sa fie bine inimioara

o ho ho ce fain de voi ca ati pus asa putine kg.eu cu siguranta am pus mult mai multe dar mie tare frica sa ma pun pe cantar.

17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

noapte buna

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput