Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Am mancat,am dormit...acum as face cite ceva,ca parca iar nu am stare.Nu va ganditi ca nu fac treaba,dar ma plimb si eu de colo colo.

Balanta,mama gateste mai tot timpul.Doar cind am eu chef si e ceva mai sofisticat,atunci ma bag eu.
Am noroc ca poate sa vina sa stea aici,mai ales in perioada cind lucram statea cu fi-miu.Acum a venit ca e prea frig in tara si am zis ca la noi are loc si oricum incalzim toata casa,sa nu plateasca aiurea gazele acasa.Nu stiu cit o sa stea ca dupa 2luni se cam plictiseste,dar pleaca si apoi vine iar.

Laura,noi la desert avem azi strudel cu mere(de obicei il cumpar gata) cu inghetata de vanilie.E o nebunie,strudelul cald si pus inghetata linga.

Miha,nu uit eu de musaca.
Acum am trecut pe lista si crema de zahar ars...n-am mai mancat de ani buni de zile.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst


Laura,noi la desert avem azi strudel cu mere(de obicei il cumpar gata) cu inghetata de vanilie.E o nebunie,strudelul cald si pus inghetata linga.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt



Da , suna foarte bine, o sa incerc maine ... azi avem clatite

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor
Eu sunt foarte puturoasa azi! De dimineata m-am trezit, am mancat o cana de lapte cu cereale si m-am culcat la loc ca ma durea burtica. Si cand m-am trezit, am constatat ca am eliminat un cheag mic mic de sange - de vreo jumate de cm. Poate de la el sangeram usor zilele trecute..???
Si m-am apucat de facut o pizza la care mi-a iesit super bun aluatul - si o pizza subtire si crocanta - bun bun!
Mai am supa de curcan cu taietei de ieri si cum sotul e la munca si azi, nu m-am stresat prea tare...
Nu am chef sa fac curat desi e mizerie pe jos ca nu am mai aspirat de o saptamana...


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Am intrat sa va salut. Noi plecam acum la cumparaturi si diverse (e dimineata).
Distractie placuta celor care planuiesc iesiri in seara asta.
Daconst, odihneste-te, bine ca e si mama ta acolo si te ajuta la treburi.
Freedelia, multa sanatate tie si fetitei!
Ce bunataturi ati mai gatit! Eu voi face varza cu carne deseara, ziua mancam mai pe sponci, prin oras, vedem noi.
Pupici si un weekend frumos si linistit in continuare!

19 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Doamne, fetelor ce harnice sunteti.Si, Ioana, si Laura si Miha si toate care au mai gatit sau facut ceva, eu pauza azi Sa vad maine cu ce ma inspir de la voi. Acum plec in oras. Scriu cand vin. Pup

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ioana stai cumintica , lasa curatenia in casa ... ca nu vine Basescu in vizita , ai tu timp... ai grija de bebe si nu depune efort .
Ada distractie placuta afara , ai grija cu alunecatul


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Care harnica mai Ada? Caci exceptand pizza aia, nu am mai facut nimic

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Mai fetelor , dar primavara cand mai vine ?... Eu nu mai am chef nici afara sa ies cand ma uit pe geam

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Va scriu din masina. IMi astept sotul si pe urma mergem la mall baneasa vreau si eu niste blugi de graviduta. Stiti vreun magazin acolo?Laura am iubita grija acum. Haide ioana macar ai facut pizza, eu nimic. Ce -o face Ali oare ce a mancat ea bun azi? eu omleta dimineata cu o bucatica de sunca, 2 portocale, 1 banana, 1 kiwi, 1 cioc. Cu rom si o ciorba din care am dat la o parte legumele de l-au APUcat iar nervii pe al meu. A zis ca s-a ingrasat el mai mult ca mine.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Spor la cumparaturi Ada.
Si eu am pierdut vremea pe aici si am facut doar putina curatenie.
Acum ma pregatesc sa ma fac frumoasa sa plecam in oras. De cand am ramas gravida nu am mai reusit sa iesim in weekenduri sau seara.
Eu azi am papat putin (un bol de iaurt cu nuci, stafide si biscuti, un suc de grapefruit si o portie de supa), dar compensez sigur in oras.
Imi sta capul la un desert cu ciocolata.
O seara placuta la toate si aveti grija.

11+

Mergi la inceput