Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, noi acum am luat micul dejun. Ptr mine si baiat omleta cu ceapa ptr. Sot simpla. Acum ma apuc de calcat si in seara asta ne ducem prin vreo cafenea. Daconst stai potolita azi, Mai usor. Danete bine ca ajungi la herghe e super doctor si eu fac amnio tot cu el. Balanta ziceai ca faci musaca, sa vezi ce buna e cu piure. Ai mei au terminat o tava rapid.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Danette intranet la mamicile de mai iunie si sunt doua mamici acolo cu acelasi diagnostic. Ma gandesc ca poate poti vorbi si cu ele.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Da,astazi stau linistita ca maine vreau la munte...baietii schiaza si eu la cabana cu un ceai fierbinte.

Am luat si eu micul dejun,un sandwich la aparat cu sunca,cascaval si masline si jumate de iaurt ramas de la fi-miu.

Ada,eu eram cu musacaua...dar nu mai fac ca s-a apucat mama de sarmale...asa ca e dusa carnea.
dar sa stii ca ma uitam dupa reteta cu piure ca eu gasisem pe net doar cu cartofii taiati rondele.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,
Azi mi-am propus sa fiu harnicuta , am facut curat in casa , imi beau cafeaua si pe aragaz: pt mine supa cu galusti , pt sot o ciorbita de ratoi si la ceva dulce .... ma mai gandesc ... are cineva o idee sau face cineva ceva bun ? Si dupa atata treaba , vreau diseara afara ...


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata la ora 13.00 hai ca sunt chiar tare , dar cine s-a uitat la ceas pana acum? ...

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, eu saptama viitoare fac musaca, dar o sa pun carne de viat si porc in amestec, fiindca al meu nu serveste carne de pasare tocata. In rest, ma iau intocmai dupa reteta ta.
dacost, mama te ajuta des la mancare? Ce mi-ar placea si mie! Doar ca a mea e departe si ne vedem rar si scurt.
laura, buna dimineata la pranz .

Fetelor (cele care stati in Bucuresti), sunteti f norocoase sa aveti acolo medicii de valoarea lui Herghelegiu, Iosup, Pop, Dinu Albu, etc.

Eu azi am facut ciorba de sfecla iar la felul doi, pt sot fac gratar de porc cu cartofi prajiti, iat pt mine ostropel de pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Meniul de ieri
- 09.00 3 felii de paine cu cas si somon
- 11.30 bucatele de mar, banana
- 13.00 bors de gaina cu paine integrala, pilaf cu legume, 4 veggie burgers, muraturi
- 17.00 budinca de ciocolata cu bucatele de fructe
- 20.30 salata verde, rosii cherry, castravete, ridichi, ardei, lamaie, ulei de masline, seminte de in, susan, floarea soarelui si fulgi de ovaz rasnite cu 3 felii de paine, cu humus, pateu decasa si branza cu smantana


Danett - bine ca mai ceri si alte pareri! Sper sa fie totul bine. La cine mai mergi in Iasi?

Dana - deci ai ramas cu pofta de musaca, trebuie satisfacuta si aia, nu o lasa restanta. Ce fain ca mergeti la ski. Oricum mai bine fara efort cateva zile. Sunt sigura ca recuperezi tu dupa aia statul in pat

Eu m-am programat pt data de 28 febr., atunci voi avea 17 sapt.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor , unde a-ti disparut ? Ce a-ti mai gatit bun ?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Buna dimineata ,
si la ceva dulce .... ma mai gandesc ... are cineva o idee sau face cineva ceva bun ?
17+

Eu fac crema de zahar ars si o reteta de budinca pt Bianca

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Salut, fetele!
Cata energie aveti. Eu am facut putina curatenie in dromitor si deja nu mai pot. Mi s-a facut si somn, cred ca mai trag un pui de somn. Nu de alta dar am pe picioare un ghemotoc ( 6kg de blana, oase si carnita ) care deja a inceput sa sforaie.

Mergi la inceput