Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Daconst, marti merg la ecografie la doctorul care mi-a vazut problema la 14 saptamani.
Dar mi-am mai facut o programare si pentru miercuri, la alt doctor pentru o a 2-a parere..si..luni (pe 20)..la al 3-lea doctor la Bucuresti (Herghelegiu). Sunt nebuna..stiu..

Fetele, voiam sa va zic..toate cele care ati afisat meniuri pana acum mi se pare ca mancati asa putin si sanatos...eu nici cand incercam sa tin cura de slabire nu reuseam sa mananc doar atat...

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello fetelor.
Astazi m-am trezit cu o buna dispozitie debordanta. Nici eu nu mi-o explic, dar mai am un pic si rad singura prin casa. Sotul se bucura ca are si el cu cine vorbi pe aici.
Mai fetelor, dar fiti si voi mai cumintele. Daconst, nu fugeau nicaieri dulapurile alea.
Eu nu mao scriu ce am papat ieri ca sunt putin rusinata de cantitati.
Intr-adevar merg la masuratoarea pliului nucal luni. Sper sa fie totul in regula. Abia astept sa il vad pe bebe.
Planurile mele de harnicie au fost anulate de sot. A zis ca daca tot sunt odihnita si bine dispusa nu vrea sa facem curatenie. Mai bine povestim si noi sau ne uitam impreuna la un film ca de mult nu m-a mai vazut altfel decat adormita.
Acum ne uitam la carucioare. Ce scumpe sunt....

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Balanta si tu mananci diversificat destul de bine...eu sunt lenoasa si mananc ce apuc.

Ieri am mancat asa:

mic dejun-fulgi,müsli cu fructe si lapte
la pranz-tocanita de mazare cu carne si murtaruri(si paine)
seara -eclere si fructe


Acum ma uitam dupa reteta de musaca,parca as face si eu azi,ca am carne tocata.Sa vad cum ma simt mai incolo,daca ma pot ridica din pat.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Citat:
citat din mesajul lui dannett

Daconst, marti merg la ecografie la doctorul care mi-a vazut problema la 14 saptamani.
Dar mi-am mai facut o programare si pentru miercuri, la alt doctor pentru o a 2-a parere..si..luni (pe 20)..la al 3-lea doctor la Bucuresti (Herghelegiu). Sunt nebuna..stiu..


16+


Nu esti nebuna deloc.Eu chiar am vrut sa-ti spun de la inceput sa ceri si alte pareri...pentru ca la sarcina asa mica mi s-a parut aiurea diagnosticul.
Ma bucur tare ca ai decis asa...sa vezi ca o sa fii mult mai linistita apoi!

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Eu cand o sa fac musaca, o sa fac dupa reteta adei, ca domnului sot nu ii place cu cartofi intregi si poate ii place cu piure.

Dacost, inca te simti rau dupa ziua de ieri?
danett, scuze, nu mai stiu unde ai scris ce diagnostic i s-a pus lui bb. Poti, te rog, sa repeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Da,Balanta,inca simt pe la ovare,asa intepaturi,desi m-a lasat spatele si am putere din nou,parca.
Ma gandesc sa mai iau un nospa sa vad poate se calmeaza cumva.Parca simt cum se dezlipeste ceva acolo inauntru...nu stiu cum sa explic.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Dacost, eu as lua Nospa sau Magneziu. Nu as sta fara pastila daca durerile nu cedeaza de azi dimineata.
muraturica, da, sunt scumpe carucioarele bune. Sa vezi cat sunt alea de gemeni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Daconst, mai bine stai in pat azi. Cu niste filme sau o carte buna eu zic ca nu e asa greu...

Balanta, la ecografia de 14 saptamani (ma rog..13 calendaristice, dar bebe e mai mare cu o saptamana), la o ecografie morfofetala s-a vazut o regurgitare tricuspidiana la inima (valva dintre atriul si ventriculul drept nu functioneaza cum trebuie si sangele se intoarce inapoi in atriu) si atriu drept usor marit.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar la mine scrie: Tricupsid Doppler: normal, Ductus venosus Doppler: normal. (Astea doua sunt trecute la chromosomal markers, alaturi de Nasal bone)
Eu deduc totusi ca masuratorile astea se fac la morfofetala de trim I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Da, ce ai enumerat tu sunt markeri ce se observa la morfofetala de primu trimestru pentru a descoperi eventuale anomalii cromozomiale.

Am facut si o biopsie de vilozitati cromozomiale(un fel de amniocenteza) pentru a exclude o boala genetica (cum e sindromul Down) care a iesit OK.

16+

Mergi la inceput