Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata fetelor.Aseara am adormit ca o valiza si pe la 2 m-am trezit, vad ca iar incep cu insomniile. V-as da cafea dar mi-e lene sa maridic din pat.Am si eu o gramada de treaba azi, sa vad ce pot sa fac din ele. Daconst, nu te mai potolesti. Nu ti-am zis ca am stat si eu cu morcovul dupa ce m-am tavalit pe gheata.Am citit toata seara despre cayaturi si m-am lamurit ca bebele e totusi aparat si simte doar ca un hop cand mergi pe o strada ci gropi, normal numai in cayul ca sunt cazaturi usoare.Muraturica, esti o harnica. Cand mergi la amnio?Muraturica vezi ca te prinde si pe tine sindromul nostru.Dannete tinem pumnii luni la eco , sa fie inimioara cum trebuie. Fleur nu te mai necaji. Gandeste-te ca pleci la soare si la plaja.Freedelia, imi pare rau, dar sper ca-ti va fi bine si o sa intre si la tine lucrurile pe un fagas normal. Carmen, deocamdata eu dorm si pe burta. Ioana o sa-ti treaca si tie starile, putin arabdare.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Dacost, ce ai descris mai sus, mie personal mi se pare prea multa treaba pt o singura zi, pt o femeie insarcinata . Mai ales partea cu taratul sacilor ...
Eu le iau pe rand, de ex, ieri am facut ordine intr-un dulap cu incaltaminte, am strans 2 plase care cu pantofi si am asteptat sa vina sotul la masa ca dupa, sa le duca la gunoi. M-am dus scurt pana la farmacie, si apoi am stat in pat pana seara cand am mers amandoi la cumparaturi, dar eu doar pun in cos si el le pune in plase, in masina si mai apoi le aduce in casa. De baxurile cu apa nu mai zic, evident ca el le ridica.
Saptamana viitoare mi-am propus sa mai fac ordine in inca doua dulapuri, dar daca nu o sa am chef, nu o sa fac; aman si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Daconst ptr tine era intrebarea cu amnio, nu ptr. Muraturica. Am recitit ce-am scris si am vazut acum

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Balanta,ai dreptate a fost mult prea mult.Doar ca eu mereu uit ca sunt gravi si compar cufelul cum eram inainte...cind faceam tot in casa si lucram si 8 ore in fiecare zi.
La prima sarcina iar nu am avut nimic,dar acum am sarcina cu risc si normal ar trebui sa stau cit mai mult in pat.Dar cine poate?


Ada,din cite imi amintesc,Muraturica nu face amnio...ea e tinerica,nu ca noi.
Ea merge la masurarea pliului nucal,din ce retin eu.
In schimb merg eu miercuri la amnio...poate o confundai cu mine.


Apropo de amnio,vroiam sa intreb fetele care au facut-o,v-a chemat dr a doua zi la control?
Ca eu merg miercuri la clinica si a doua zi merg la dr meu sa ma vada.cica trebuie consult la 24 de ore dupa sa vada daca totul decurge bine.

Fleur,am uitat sa zic ca ma enervezi cu concediul tau...cind noi stam la minus grade.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Daconst ptr tine era intrebarea cu amnio, nu ptr. Muraturica. Am recitit ce-am scris si am vazut acum

Ada


Ca sa vezi ce te-am simtit.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Balanta,ai doua nick-uri?sau am vazut eu dublu?

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Trombofilia eram defapt eu. Scuze. Ramasesem logata cu userul comun de la trombofilie, unde facusem capitol nou. Cand mi-am dat seama, am stres mesajul, m-am logat cu userul meu si am dat copy/paste la mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Buna dimineata!
Hop si eu la cafea. Avem niste vecini asa de treaba..nu cumva sa te lase sa dormi mai mult nici macar in weekend. De asta vara incontinuu fac gauri si darama pereti..Nici nu stiu de unde atatia pereti ca e apartament cu o singura camera.

Daconst, nu o lasi un pic mai incet cu treaba? Sotu' ce zice?
Vad ca pe toate v-au apucat harnicia. Mai bine zis ne-a apucat, ca de aseara imi tot planific sarcinile pe azi. Sa vad cat reusesc..

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Danett,sotul ce sa zica...el nu era acasa.Iar cind m-a vazut rupta in doua in pat,normal ca m-a mustruluit si el...ca normal nu ma grabea nimeni si puteam sa o mai pun si pe mama sa ma ajute,ca tot e la mine.
Dar eu sunt defecta...nimeni nu face si nu stie la fel de bine ca mine.

Tu cind mai mergi la control?Scrii atat de rar,ca uit mereu.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Sa scriu ce-am mancat ieri (pana nu uit):
- o cana de iaurt cu jumate de felie de paine
- un fresh din 1 si 1/2 portocala si 1/2 lamaie
- supa de rosii, un ou fiert, 2 felii de branza si niste ardei kapia + 1 si 1/2 felie paine
- un tender cu cirese (40 grame)
- 1 mar si o para
- 2 jeleuri

Nu mai retin care fata intreba ce legume proaspete se pot manca in sezonul asta:
- ardei capia, ardei gras
- rosii cherry
- avocado (sper ca avem voie in sarcina)
- salata verde (mie nu prea imi place)
- varza
- teoretic castraveti, dar eu am gasit doar moi si nu am luat

Mergi la inceput