Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fleur, ai explicat foarte bine ceea ce doream eu sa transmit despre decizia de a face DT sau nu. Multumesc.
Vise ciudate am si eu si imi dau o stare neplacuta, dar le-am pus pe seama ingrijorarilor.
Bafta multa la dr. Fleur. Nu stiam ca asta mult dureaza sa vina rezultatele la amnio.
Eu am papat azi putin. Iaurt de dimineata cu un croissant si la amiaza tocanita de cartofi cu 2 chiftele si cu salata de sfecla. Am mai papat si un mar.
Mi-am sunat dr. de fam. si i-am explicat ca ma simt chiar rau si mi-ar prinde bine un concediu medical. A fost de acord....ma mir.
Asta inseamna ca stau acasa cu durerea asta de cap cu tot. Nasol e ca sunt mai mult singura ca sotul are mult de lucru zilele astea.
Noapte buna va doresc.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Mirunica pupam fata sa-ti treaca durerea de cap. vezi ca poate ai tensiunea mica si de la ea e.

Michelle m-ai rupt cu jumatatea de felie de cozonac adik eu m-as forta sa maninc acolo doar vreo 2-3 felii, tu vii cu jumatate respect!



Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Biribu, am humidifier improvizat: paharel de apa langa calorifer. Nu cred ca are mare efect.
Tusea mea matinala e expectoranta, nu seaca, insotita de o greata cumplita. Dureaza minute in sir, pana elimin toate secretiile din gat probabil. Racita nu mai sunt sa zic ca de la asta mi se trage.

Michelle, cum te impaci cu laptele de cocos? Mi-am amintit ca multe fete se plangeau de constipatie, laptele de cocos este unul din cele mai puternice laxative.

Yaks, ce subiecte putin placute...

Planuri de St. Valentine's day nu avem, ne rasfatam reciproc anul asta cu minivacanta , perioada in care va fi si ziua mea, asa ca...
Dar va urez la toate de pe acum, sa fiu sigura, o zi a indragostitilor plina de surprize placute: trandafiri, ciocolata, inimioare, , bijuterii... ce isi doreste fiecare, consortul sa ii indeplineasca.
Si cate un valentine de la mine pentru fiecare fata din odisee:

19 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele.vreau sa imi puneti si mie carut.chiar daca initial am vrut fetita sunt oricum foarte fericita.
cami-la si balanta am fost la dr TAU si mi a placut mult de el.e foarte glumet si explicit.daca ii puneam o intrebare pana nu ma lamuream nu ma lasa in pace.mersi ca m ati indrumat la el.
colul are 4,3cm.a zis ca e cel mai mare pe care l a vazut pana acum.
i am zis si de durerile de ieri si a zis sa nu imi fac griji ca totul pare ok.si i am zis ca dr celalalt mi a interzis sa fac efort si curatenie si asa ceva si s a uitat la mine ca la felul 11.a zis ca doar nu sunt handicapata si din punctul lui de vedere pot sa fac orice doar sa nu exagerez bineinteles.si mi a spus ca pot sa fac chiar si inot daca vreau(stiu ca intreba cineva mai demult daca ar putea sa faca inot),doar ca sa nu fie in apa termala sau foarte calda.
va pup.sunt happy.nu v am citit inca ptr ca am vrut sa va impartasesc bucuria mea mai intai.ma duc sa spal copilul si revin

19+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, am mai scris un mesaj, dar am uitat sa-l trimit. Clar, sunt blonda azi.Asa, Dannette si eu stranut intruna, chia nu am idee de ce.Daconst, trebuie sa vii cu stiri de la amnio, eu urmez saptamana viitoare . Michelle, foarte tare meniul tau. De unde iei toate produsele. De la magazine speciale, unele de la plafar nu?Biribu spor la facut inimioare.Fleur, mai usor doamna cu consortul din dotare. Muraturica sunt normale masuratorile tale si tu sti ce este cel mai bine ptr. tine si bebelus ptr. a alege.Ioana, nu stiu ce sa te sfatuiesc. Eu fac amnio, ca am vazut prea multe chestii in jurul meu, chiar o prietena foarte buna , ma rog Fiv reusit acum cativa ani la Cluj, nevasta de viceprimar in orasul de unde sunt eu, naste fetita cu sindrom Dawn. Dupa nenorocirea asta , bineinteles ca el s-a despartit si s-a casatorit cu alta, iar saraca Anca ca asa o cheama a ramas sa-si creasca singura fetita.Nu as vrea sa spun cat se chinuie. Problema este ca eu o cunosc si pe actuala sotie care mi-a povestit ca domnul mai ia fetita in unele weekenduri si are ea grija de a mica. A povestit ca este cumplita suferinta acesteia. Nu stiu pana la urma Dumnezeu, este cel care va decide.Eu o fac ptr a fi linistita. Iar acum, amniocenteza nu mai este o procedura care se face foarte rar si care poate sa dea esecuri.Depinde mult de tot si la cine mergi, de ex. spunea cineva ca a pierdut sarcina in urma amniocentezei ptr ca doctorita a intepat-o de sapte ori.Hai, ca m-am lungit...Azi am mancat , 1 portocala 2 buc de ciocolata si 2 bomboane, niste fructe confiate iar pe sear mamaliga cu branza si doua ohiuri. Ma simt umflata rau acum.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ali, felicitari ptr. carut si sa creasca sanatos. Ia spune-mi ti-a zis ceva de rh?Fleur multumim de urare si tu sa ai la fel un Valentin day plin de tot ceea ce iti doresti.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Muraturico, faza cu durerea de cap neceseita mult somn din cate stiu eu. Legat de test, de asta zic si eu...ca teoretic eu nu vreau sa le fac ca as face amniocenteza asa cum zice Ada. Pe de alta parte, asa cum am mai zis, mi-e frica de mor sa nu patesc ceva de la amnio. Ca dupa atea chinuri sa facem copilul asta, ar fi ingrozitor. In alta ordine de idei, nici un copil bolnav nu as vrea sa aduc pe lume, ca nu as vrea sa se chinuie el, nu neaparat eu. Ca oricum ar fi, copilul e al tau si il iubesti. Dar cand iti dai seama cat ar putea sa sufere, e cumplit...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna fetelor, dupa o sapt de stat acasa am reinceput si eu serviciul si mi se pare horror. Asa de bine ma obisnuisem cu leneveala...

Pentru cele interesate, se pare ca si eu am scapat doar cu adeverinta de la medicul ginecolog si fara medic de medicina a muncii. Astfel, de astazi, am obtinut reducerea timpului de lucru cu o patrime cu pastrarea drepturilor salariale..... yeeeey. Poate n-o sa reusesc eu sa plec de fiecare data dupa 6 ore, dar macar nu mai muncesc 12 ore...


19 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ali, felicitari pemtru baietel. Acum intr-adevar cred ca avem mai multe carucioare albastre. Ma bucur ca totul e in regula cu tine si ca ai voie sa faci orice.
Birbu, multumesc de gandurile bune. M-am gandit si eu la tensiune, dar mi-a picat fisa doar pe seara. Alte solutii in afara de cafea sau vin nu stiu. Vinul e exclus si cafea nu am mai vrut sa beau acum.
Ioana, tot incerc sa dorm, dar nu reusesc din cauza durerii. Oricum, la cat de mult am dormit eu de cand am ramas insarcinata ar fi trebuit sa fiu ferita de dureri de cap toata viata.
Acum chiar ma duc la somn. Va pup.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Ali felicitari pt. baietel, sa fie sanatos si voi sa va bucurati de el.
M-a bucur ca ti-a placut de doctorul Tau, daca cumva iti trebuie nr lui de telefon sa-mi zici ca ti-l dau. eu de fiecare data cand ma duc imi fac o listuta in cap cu intrebari si bineinteles ca nu apuc sa-l intreb ca ma ia el cu altele si mai uit, si dupa aia ma pun si il sun.

16+

Mergi la inceput