Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Porumbita, toata lumea incearca sa o incurajeze, dar....nu se poate. Am inteles ca e sub tratament psihiatric, doamne sa ne fereasca Dumnezeu. ioana ce faci?Iuli,nu-mi mai aminti de vremea asta.........eu zic sa lucrezi de acasa.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Bine v-am regasit.
La eco totul a fost in regula. Bebe era somnoros, dar s-a miscat totusi cat sa ne lase sa il masuram. Translucenta nucala e de 1.6 si am decis ca DT nu fac. Dr. a zis ca nici ea nu a facut cand a fost gravida, dar a trebuit sa imi expuna toate optiunile pe care le am.
Sotul meu e foarte incantat si cred ca ar fi stat acolo cu orele.
Se pare ca dupa masuratori bebe ar avea 11 saptamani si 3 zile cand dupa UM eu as fi in ultima zi din sapt. 12.
Mi se pare mare diferenta, dar dr. a zis ca e OK. Ce ziceti? Sunt eu paranoica?
Nu mai imi e greata, dar ma doare capul cumplit.
Acum ca am ajuns acasa ma pun in pat, poate ma mai lasa.
Va pup.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Miha,sa stii ca are legatura cu trezirile lui bb,insomnia noastra.Macar sa ramana la mine la 5 dimineata,nu la 3.

Porumbita,ai dreptate...dar altfel ma duc cu capul daca stau numai in pat si in casa.Iar treaba,am exagerat atunci,dar m-am potolit.Acum sunt bine.

Ada,miercuri merg la amnio.

Muraturica,stai calma ca e ok la masuratori.Se intampla sa fie cind mai mare,cit mai mic...oscilleaza si la mine.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



17 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

buna fetele, missed me?

in weekend nu am putut intra ca avem activitati din belsug si a fost si vremea frumoasa.
vad ca toata lumea e binisor pe aici, ma bucur.

eu am inceput sa ma latesc ceva de groaza, se vede clar ditai burta deja, plus ca au inceput durerile de bazin.

ce faceti de Sf valentin, planuri?




Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ada, ce vorbishi tu acolo cu incompatibilitate si starea de avizare...ca nu pricep nimic...?
Fetelor, eu ma gandesc sa gatesc maine o ciorba de fasole cu afumatura, caci acum imi e greata dar dimineata e mai bine.
Maine merg si eu la eco morfofetala. Muraturico....bravo mama! Esti o curajoasa! Sper sa pot fi si eu ca tine...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

O ciorba de fasole cu afumatura ... ar fi foarte buna , v-a urma pe lista mea

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ioana, multumesc, dar la ce te referi ca sunt curajoasa.
Bafta maine la eco.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor, acum am reusit sa intru si eu, am muncit pe branci la birou toata dimineata.

Spicuiesc din vestile voastre.
Biribu, we missed you.
Felicitari celor cu rezultate bune la eco, Muraturica, parca tu ai fost, si bafta multa celor care urmeaza.
Tin pumnii, Daconst, miercuri la amnio.

Din capitolul neplaceri ale sarcinii: Ali, inainte de a simti intepaturile, ai facut un efort fizic mai intens? Ca eu am patit asa aseara, dupa o "intalnire galanta" cu sotul meu, ca sa zic asa. Cred ca o sa raresc spre deloc activitatile astea... Toata noaptea m-am foit cu senzatia de bolovan in burta si, bineinteles, m-am refugiat in patul din camera de bb, sa nu trezesc consortul si sa-i vina iar idei...
Alta chestie nasoala ce o am din cand in cand, o tuse dimineata, expectoranta si insotita de o greata de mi se intoarce stomacul pe dos. As fi vomat, dar eram pe stomacul gol. Azi dimineata imi dadusera si lacrimile de la efortul de a tusi. Scuze pentru detalii, dar e din ce in ce mai des si nu stiu ce sa-i fac, e o senzatie tare nasoala.
Si vise, da, in fiecare noapte, majoritatea urate, nelinistitoare. Eu cred in vise premonitorii, dar am si citit ca e normal sa visam asa in timpul sarcinii. De ce o fi normal, habar n-am. Incerc sa nu le bag in seama, dar unele imi raman in memorie.

Fetelor, ma rog sa se indulceasca odata iarna asta groaznica din tara si sa vina primavara cum era normal la vremea asta. Martisoare, nu zapada!

Din capitolul mancare: Ada, parjoale = chiftele, iar daca te-ai plictisit de ele, incearca variatiuni, cu sos de rosii, cu spaghete, etc. Daconst, da, am umplutura de sarmale in congelator, pe viitor o sa le congelez cu totul, e o idee mai buna! Michelle, meniuri yummy ca de obicei!

Bun venit celei nou inscrise, scuze ca nu retin nickul, sanatate si sarcina usoara si sa-ti traiasca bebelina de acasa. Ce frumos dar si ce greu trebuie sa fie cu 2 copii la doar un an diferenta.

Seara placuta, aveti grija de voi si sa aud in continuare numai vesti bune.

19 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Muraturico, ma refer la faptul ca ai refuzat sa faci DT-ul...eu trebuie sa merg maine la eco morfo fetala. Maine fac 12 saptamani fara o zi
si ar trebui sa merg sa fac si DT... Inca nu sunt 100% hotarata mai ales ca nu stiu daca sa fac sau nu amniocenteza. Eu am 37 de ani..

Si in alta ordine de idei, ma ingrozesc ca Iuli a zis ca inca nu i-au trecut greturile.....Nici mie dar speram ca se va intampla foarte curand. E adevarat ca nu am mai vomat de 2 sapt dar in continuare , de la pranz incolo, si seara cel mai rau, mi se umple gura de saliva si mi-e greata continua..
O sa incerc maine sa imi cumpar ceai de ghimbir de la plafar sa vad daca functioneaza...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

muraturica stai linistita cu masuratorile, si la mine la inceput beb era in urma cu 4 zile, apoi cand m-am dus dupa o luna avea cu 4 zile mai mult, acum la ultima ecografie avea cu 8 zile mai mult, dar din cate am inteles asa variaza de la luna la luna.

16+

Mergi la inceput