Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

adarev imi pare rau pt prietenta ta; am si eu o amica, a patit exact la fel acum 6 ani; azi era totul ok, peste 4 zile cezariana si al ecio de dinaitne de cazariana au vazut ca bb era mort;cauze necunoscute; amica mea are acum 2 copii, un baiat de 5 ani si o fata de 3; incurajeaza o pe prietena ta!!


valy27 eu nu prea mananc peste nu imi place!

balanta eu sigur cumparam/mancam prajituri ai vointa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Buna fetelor, am lipsit cateva zile si am mult de citit din urma.
Ma socheaza in ce hal poate sa ninga afara

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dragele mele,


Va provoc la primavara! (in ciuda capriciilor acestei ierni) M-as bucura daca la randul vostru ati transmite mesajul acesta (sper eu molipsitor :)) ... catre prietenii vostri :)

In cadrul campaniei 'Gestul care poate schimba un destin', va propun ca pentru cumparaturile de 1-8 martie sa participati alaturi de mine la actiunea:
"Martisoare de suflet"
Galeria poate fi vizualizata aici:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=953&n=Martisoare-de-suflet

========================================
Aceste martisoare nu sunt unele obisnuite. Nicidecum.
Fiecare are povestea lui si in fiecare e putin din visurile noastre, din sufletul nostru, din dorinta noastra de a face ceva pentru lumea acelor copii si nu in ultimul rand pentru lumea copiilor nostri.
De curand, in ciuda gerului, frigului si a tot ceea ce se petrece pe langa noi, am decis sa deschidem expozitia de martisor.

Este una speciala.
Este o expozitie realizata de mainile indemanatice ale acestei comunitati. Fete cu suflet mare, care au ales sa imparta aceasta maretie a indemanarii lor si celor care au nevoie. Acelor copii amarati pe care comunitatea desprecopii.com i-a cunoscut cu ocazia campaniei de Mosh Craciun si pe care a hotarat sa ii sprijine si pe mai departe.

Pe unii sa supravietuiasca, pe altii sa mearga la gradinite, scoli, etc.
ii puteti revedea aici:
http://www.youtube.com/watch?v=dHLvmkA6Vvw

Intrebari, detalii despre comenzi, functionare bazar, licitatii samd aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=170166




anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

daconst cred ca totusi exagerezi rau; pana la urma tu ai concediu de risc de sarcina; te cred ca nu poti sa stai doar in pat, dar totusi...

freedelia aoleu, sanatate... parca nu se mai termina la tine...


mei, ma distreaza sa aud de fetite devenite baietei si invers,,, la noi insa am parerea a 3 medici diferiti asa ca baiatel raman... mai ales ca intre timp m-am obinuit cu ideea si a inceput sa imi si placa; in plus am inceput sa imi "pregatesc" si celalat pitic si sa ii spun ca va avea un fratior...

eu am avut in weekend naspa, dureri crunte de cap, dureri de burta...

acum parca e mai bine da mi s-a luat de zapada ca de mere padurete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bazain spune:

Salutare,

Sunt si eu nou venita pe la voi, caci azi noapte am vista tare urat si ce sa fac, m-am apucat sa va citesc scrierile. Mi-am mai venit un pic in fire si mi-am zis sa intru si eu sa va povestesc. Of, of urat vis: am fost la magazin sa cumpar hainute si m-am certat cu vanzatoarea si mi-a disparut baietelul care statea in fundulet si era tot albastru...Dar bebe nu are al meu, era a lu' domn Grozescu si iar m-am apucat sa ma ciondanesc cu vanzatoarea...cu care in realitate nu am nimic; Si am mai visat intr-o noapte ca ma duceam la baietelul meu printre niste caini si eram tare ingrijorata ca bunica (care a decedat de mult)nu-i da lapte bun, si am ajuns la bebe dar nu puteam sa-l strig pe nume si iar a disparut... insa in realitate, pana sa visez prostii stiam clar ca il va chema ILIE;
Gata, v-am povestit. Eu nasc baietelul in jur de 27-30 iulie, am acum vreo 16 saptamani, mai o fetita tare draguta Rucsandra care are 1 an jumatate, tot piersicuta de august a fost in 2010.

Va pupacesc pe toate si continui sa va citesc;

16+, si mami de 18 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ioana, dupa burta pe care o are in 2-3 zile naste. Imi e mila sa o duc acum. Catelusa e la mine in curte acum si cu puii cu siguranta nu ii dau in strada. O sa incerc sa ii plasez pe la cunostinte, prieteni, vecini care nu au catei.

PS: unde pe dacia? ai cumva o adresa sau un nr de tel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

ZIZOU, am inteles...daca e asa avansata, e mai greu... Desi eu am castrat una cu 4 zile inainte sa nasca, fara sa stiu, dar cica bine am facut ca ar fi murit ea la nastere...asa zicea doctorul. Oricum ar fi bine sa verifici in cat e gestanta.
Pe Dacia la intersectia cu Moshilor, este exact pe partea cu KFC, cum stai pe Dacia cu fata la KFC, in partea dreapta la 25 de metri, e cabinetul.
Nu mai stiu cum se numeste dar e acolo o doctorita tanara si minunata un creatza roscata
numarul: 021 211 25 64 si cabinetul se numeste Vet Help
E pe Dacia 136 parca si vezi ca stiu ca pana in martie fac sterilizari gratuite. nu stiu daca vor continua si dupa...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Merci, Ioana. Voi incerca sa ajung la veterinar, doar ca pe vremea asta imi este greu sa merg cu masina. Am devenit foarte fricoasa.

Bazain, bine ai venit si stai linistita. Si eu am avut vise ciudate, eu le-am pus pe seama fricii de sarcina, de nastere, de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

buna, fetelor,
sunteti cam tacute astazi, v-ati speriat de zapada? eu v-am citit in weekend, dar am fost foarte adormita si nu am scris. sambata noapte m-am trezit prima oara de foame - pe la 3 jumate, am mancat o feliuta de budinca si nu am mai adormit pana la 9 :(

eu n-am avut ce face si am venit astazi la serviciu, desi mi-au spus ca daca imi e greu sa vin, pot sa lucrez de acasa. cred ca o sa ma folosesc de asta maine.

altfel, eu ma simt bine, doar ca imi e greata in continuare. am terminat sambata uleiul de migdale cu care ma dadeam pe burtica si aseara m-am dat cu o crema pe care am luat-o din uk - pregnacare ii zice - si care pare buna, doar ca are o lista luuuuuuunga de compusi cu nume ciudate si nu prea stiu daca sa o mai folosesc sau nu... stiu ca s-a mai discutat despre tema cremelor, dar eu nu ma pot obisnui sa ma dau cu ulei de masline si tot incerc variante..

si sa ajungeti cu bine acasa, cele care v-ati aventurat afara astazi.


13+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, am ajuns acasa. Noi suntem liberi maine.De pe 1 martie imi inceteaza si mie starea de incopatibilitate si tot in martie va fi sedinta de avizare ptr. mine si gata, dau drumu la treaba.Am venit cu o durere de cap si m-a enervat si fiu-meu care-si lasa hainele peste tot. Bine ai venit Bazain si sarcina usoara si nucrede in vise. Daconst cand faci amnio?Zizou, nu cred ca pe vremea asta ajungi cu catelusa eu zic sa mai treaca putin nebunia asta.Nu mai suport fetelor vremea asta.cred ca intru in depresie cat de curand.Oare cand vine primavara.Biribu oare ce mai face, de nu mai intra.Nu va spun ce am mancat numai nimicuri , poate in seara asta fac o mamaliga cu branza. Am scos si niste carne tocata, dar, parca nu am pofta de chiftele. Oare pirjoalele sunt diferite?stiti vreo retet, in sensul asta?

Ada

Mergi la inceput